bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Czosnek dziś opędowany i pokropiony Signum / Agroleaf Potas / Siarczan magnezu. Mam jedyne 50a jak co roku bo ogóry robie a czosnek to przy okazji. W tym roku to anomalie jakieś sie robią bo na czerwiec szykuje się kopanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, micgal39533 napisał:

ja ogórki to musiałem beczkę asenizacyjną i opryskiwacz i wio podlewamy xD 

Też podlewałem bo z rozsady na agro sadziłem i susza doj**ała, liścienie popaliło troche od agro, inny wątek, ale czosnek sprzedaję razem z ogórkami. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A tak z innej beczki jak jest ze skutecznoscia/pobieraniem nawozow dolistnych np siarczanu potasu w czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
3 minuty temu, wojtekbaszak napisał:

Też podlewałem bo z rozsady na agro sadziłem i susza doj**ała, liścienie popaliło troche od agro, inny wątek, ale czosnek sprzedaję razem z ogórkami. Pozdrawiam.

 

no ja też czosnek z ogórkami daję, a dużo masz ogórków? z jakiego regionu jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, micgal39533 napisał:

no ja też czosnek z ogórkami daję, a dużo masz ogórków? z jakiego regionu jesteś? 

W tym roku 1,2 h ogórka i 0,5 h czosnku, jestem z podkarpacia. Ogórek z czosnkiem idzie każde ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
2 godziny temu, micgal39533 napisał:

nie mam teraz jak zrobić ale wygląda to tak że listewka taka żeby się dobrze trzymało i nożyk pod kątem prostym do tego przykręcony 

Prosty, tani i skuteczny sposób -zaraz po przeczytaniu test i jest ok. Z tym ze kąt nozyka ustawia się indywidualnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

no kąt zależy od tego jak jest z kwiatem bo jak jest prosty to nóż też można na prosto a jak zakręcony to lepiej mi jak nóż jest pod katem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

wojtekbaszak napisał:

Czosnek dziś opędowany i pokropiony Signum / Agroleaf Potas / Siarczan magnezu. Mam jedyne 50a jak co roku bo ogóry robie a czosnek to przy okazji. W tym roku to anomalie jakieś sie robią bo na czerwiec szykuje się kopanie. Pozdrawiam.

jaką ilość siarczan magnezu Pan zastosował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielM93    5

Coś się dzieje mojemu Harnasiowi, tylko co to może być i jak go ratować?

 

 

33237677_1375936429216591_7226105368248582144_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie w którym miejscu  obrywać te pędy. czy w miejscu gdzie wychodzą z liści? A może  wyżej. Pytam bo robię to pierwszy raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Wam też coś bierze czosnek ? Wydaje mi się że u mnie alterioza jest ? Opryskane ostatnio topsinem i switchem oraz miedzianem. W poniedziałek poleci penncozeb 80wp. Jak myślicie wystarczy taki zestaw ?

IMG_20180526_173103.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawel213333 napisał:

Jak tam koledzy pedujecie juz czosnek? Ja zaczynam w poniedzialek. 

Ja dzisiaj opędowałem, i pokropiłem. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Zbiór zbiorem ale jak nie popada do bedzie tragedia. U mnie susza jakiej dawno nie było. Pln wlkp.

Czosnek Wczoraj opedowany. Czekam na deszcz bo musze spryskać przed chwastem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

 Czy dawać jeszcze azot ,czy tylko dodawać do do oprysu mikro i na grzyba, pędowanie zaczynam po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jandory    0
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, luteks77 napisał:

- pędowanie zaczynam po niedzieli.

Co to jest pędowanie i kiedy je wykonywać? Pierwszy rok sadze czosnek wiec ciemny jestem a w necie nic nie znalazłem na ten temat , jaki środek jeszcze na chwasty mogę zastosować, dodam ze 3 razy ręcznie pieliłem( ok 15 arów) i już mam dosyć . Dzięki z góry za odpowiedzi. 

Edytowano przez jandory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj