bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

To byl ugór. Rok temu pszenica i w tym czosnek. Ziemia srednio piaszczysta 3b albo 4a nawet. 

Ps. Jeszcze wgl nie pielony ani nic. Tylko nawóz byl dany.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Fusilade poszło 0.5l na działkę 70a, w jednym zabiegu bo większość mechanicznie zniszczona wielorakiem, to co zostało tylko w rzędach pozostało na fusilade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Panowie czosnek pryskany na jesien goal + stomp na wiosne poprawka stompem a mimo to mam takiego chwasta. Czym można w obecnym stadium spryskać ten czosnek?

20180422_180103.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

Witam,

Czy mógłby mi ktoś doradzić czy z tym czosnkiem jest wszystko ok. Strasznie zółkną końcówki i nie wiem czym może to być spowodowane. Chętnie przyjmę każdą doradę. Czy może to być jakiś grzyb lub niedobór np azotu? Proszę o pomoc.

20180423_170036[1].jpg

Resized_20180423_173821_7296[1].jpeg

Resized_20180423_173837_92[1].jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

U mnie dzisiaj zauważyłem to samo że końcówki żółkną. Wczoraj rano był przymrozek więc może to dlatego. Wczoraj rano jeszcze nic nie było widać ale przez dzień pożółkły. W nocy padał deszcz to chociaż się napiją trochę a przy okazji nawóz się rozpuści bo leżał jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1991    6
Dołączam się do pytania. U mnie też zółkną końcówki. Przymrozki u mnie nie było. Co może być potencjalną przyczyną? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23
20 godzin temu, JakubP11 napisał:

Witam,

Czy mógłby mi ktoś doradzić czy z tym czosnkiem jest wszystko ok. Strasznie zółkną końcówki i nie wiem czym może to być spowodowane. Chętnie przyjmę każdą doradę. Czy może to być jakiś grzyb lub niedobór np azotu? Proszę o pomoc.

20180423_170036[1].jpg

Resized_20180423_173821_7296[1].jpeg

Resized_20180423_173837_92[1].jpeg

były mrozy i tak już zostanie ,po przypalało  te końcówki będą do końca takie żółte  , czosnek jest bardzo ładny nie sypać tam jakiś nawozów ponad miarę bo można prze azotować i dopiero będzie żółty :).  Teraz po deszczach na pewno się trochę poprawi i będzie super.

U mnie była taka nawałnica z gradem że normalnie miejscami plackiem położyło czosnek i jeszcze liście przymuliło ziemią , teraz trzeba chodzić i wyciągać bo boję się że po pielniku może obrywać te liście , ale generalnie na zasłoniętych poletkach wygląda tak.

23,04,2018 (4).jpg

23,04,2018 (5).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Witam wszystkich. U mnie cud że czosnek żyje. Cała zima bez śniegu a jak wyszedł na powierzchnię dowaliło -10 do -15 przez kilka dni. Dostał już środki na grzyba coś tam na robaka i oczywiście odżywki. Teraz czas zająć się chwastami i spulchnić glebę. Oczywiście motykol i heja, żal mi go osłabiać :) Na pewno dorzucę jeszcze nawozu posypowo jak już będzie po chwastach. Pozdrawiam

Oczywiście porady jak zawsze mile widziane :)

cz3.JPG

cz1.JPG

cz2.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

U mnie też czosnek ma zółte końcówki myślę że to jest spowodowane suszą  w sumie przez całą wiosnę nie wiem czy napadało  5 l, katastrofa 

IMG_20180424_185754.jpg

IMG_20180424_185822.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
49 minut temu, markendmark napisał:

U mnie też czosnek ma zółte końcówki myślę że to jest spowodowane suszą  w sumie przez całą wiosnę nie wiem czy napadało  5 l, katastrofa 

IMG_20180424_185754.jpg

IMG_20180424_185822.jpg

Tak samo i umnie zolte koncowki. Deszczu ogolnie brak. I noce zimne. Cos nadaja deszczu ale ile z tego napada to niewiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

U mnie wiatraki bijakowe co wieczór nawadniają uprawę a mimo to gdzieniegdzie żółte końce, najbardziej Hiszpan. Harnaś może z 1% zażółcony. To mój pierwszy rok więc metodą prób i błędów. Zapotrzebowanie na czosnek w naszym kraju jest tak duże że nie martwcie się o cenę. Jeżeli nie bedziecie zachodzić do 60gr za glowke to powinno być ok, na cholerę nam z Hiszpanii i Egiptu czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

60gr za główkę? To chyba za 5tke :) (patrząc na ceny rok/2wczesniej). Co do żółtych końcówek co roku panikujecie niepotrzebnie. Jak po zimie upalilo końcówki to już takie zostana aż do kopania. Jak mu brakuje jakiegoś mineralu to też przyzolka. Skupcie się na dozywaniu dolistnyn i żeby grzyb w korzeń się nie wydał a nie na żółtych koncowkach bo to najmniej istotne, bo jak wejdzie furarioza to po oglawianiu z pięknego zielonego czosnku zostanie wam smród zgnilizny i zarazone pole, tak jak to miało miejsce rok temu ba wielu polach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

U mnie to wygląda tak. Zima dała się we znaki po pole jest przerzedzone ale generalnie nie jest źle. Jestem już po pierwszym oprysku Topsin+ odżywki i  obserwuję dalej.  Kolega wyżej pisał o Fuzariozie... jaki jest dobry fungicyd na to bo rozumiem że Topsin jest zapobiegawczo.

20180425_181708.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meter    0

U mnie końcówki  zaczęły żółknąć po 3 dniach od zastosowaniu stompu teraz szybko dałem mu asahi żeby go wzmocnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Tak zapytam jak główka czosnku 50 jest w cenie 50 gr to główki 30 , 40 w jakiej cenie jest i czy takie główki 30 ktoś kupi .

Powiem ja nie mam czosnku tylko obserwuje jak jest wielki bum na czosnek w Zamojskim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

w marcu za 5cm u mnie płacili 20gr , a poniżej to nawet na kg nikt nie chciał , sąsiad wyrzucił ok tony bo myślał że zarobi jak przetrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Powiadasz  20 gr za główkę 50  , bardzo mało myślałem że więcej płacą a tak sadzą wszyscy ale jak będzie 20 tyś główek to coś się uzbiera . 

W sklepie czy marketach 1 zł do 1,30 za szt czosnku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Dzisiaj zachodzę na swoje poletko a tam już tragedia się dzieje. Na 6 liści 3-4 już brązowieją końcówki. Oprysk od grzyba coś da i jeszcze odżywkę? Nie zaglądałem z dwa dni, a tam nagle takie rzeczy. Aż się za głowę złapałem, bo jak ostatnio byłem na oględzinach to tylko liście pożółkłe i to nie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj