bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubapa    0

Witam,

Chcialbym dowiedziec się czym mogę opryskac czosnek na grzyba i ewentualne choroby. 

Czy mogę jednoczesnie zastosowac jakąś odżywkę dolistną? Jeśli tak to jaką.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie czy mogę prysnąć czosnek stompem, na wielkość jest jak w powyższych zdjęciach powyrzej 20 cm i ma po 3-5 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2
Dnia 15.04.2018 o 17:35, janczar810 napisał:

a jak wygląde za Stomp'em ? powyżej 10cm można pryskać ,praktykował ktoś?

Ja dzisiaj pryskalem Stomp Aqua . Czosnek ma 30cm w zeszlym roku tez tak robilem , trzeba tylko mniejsza troszke dawke bo wieksza powierzchnia lisci i pobierze wiecej substacji aktywnej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,Krzys7272 ile uprawiasz czosnku i jaka dawkę stosowałeś.Chciałbym się dowiedzieć od ludzi którzy uprawiają czosnek na większą skale i mają sprawdzone środki takie jak goal ,stomp i inne i pryskają po całości a nie w międzyrzędzia.Jakie dawki stosujecie na Harnasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
15 godzin temu, krzys7272 napisał:

Ja dzisiaj pryskalem Stomp Aqua . Czosnek ma 30cm w zeszlym roku tez tak robilem , trzeba tylko mniejsza troszke dawke bo wieksza powierzchnia lisci i pobierze wiecej substacji aktywnej

Dzieki za odpowiedź. Jednak podziele pełna dawke na dwa zabiegi. Powinno zdać egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

MichałPoręba, np. Goal i Lontrel u mnie zdaje egzamin mieszane razem w 3 dawkach odstęp ok 7-10 dni (dzisiaj poszła druga dawka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Czy wszystko z nim w porządku? Jak narazie z nawożenia to w 2 porcjach saletra i saletrzak. Z zabiegów dotychczas miedzian + fusilade forte + asahi

DSC_0108.JPG

DSC_0109.JPG

DSC_0110.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
2 godziny temu, s4lim3 napisał:

ale pustynia :D

He sadzeniak mialem taki a nie inny. :D

A tak na serio to i tak jestem zadowolny z tego co jest. A z tym piaskiem to testuje ziemie bo mam mozaike i juz widze ze jednak na lepszej glebie mu lepiej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Zdjęcie w połowie kawałka, za mną drugie tyle ale nie chciałem wrzucać zdjęcia bo w trakcie pielenia byłem :) po lewej pasek sąsiada,a po prawej jęczmień posiany już został, tyle czosnku tylko miałem na posadzenie to tyle posadziłem. Mam nadzieję że będzie urodzaj to na jesieni posadzę na tym kawałku obok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0

Panowie pomocy, pierwszy rok sadze czosnek. Końcówki są żółte i słabo rośnie. Na początku myślałem że to prYmrozkach, ale to żóte sie powiększa.Ze środka wychodzi nowy zielony liść, ale zauważyłem że gdzie niegdzie też zaczyna żółknąć.Nie wiem czy to jakiś grzyb ( może jakieś fuzarium) czy to jeszcze po przymrozkach, czy to brak wody....Dzisiaj go podlewałem. 

Poszło 120 kg azotu, siarczan magnezu. Opryski jesienne stomp plus afalon. Wczoraj popryskałem azoksystrobiną i tebukazanolem.pomoże to coś.....

Niektóre wychodzą luźno z gleby, tak.jakby przemrożony bo śliski taki w ziemi, tak jakby ząbek się rozpuścił i powstaje tam nowy, tak ma być?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Jak wychodza luzno z ziemi to przemarznieta pietka. Umnie tez tak jest. Niestety taki rok. 

Na jednym kawalku przemarznietego 70 procent na 2 okolo 10 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Powiem tak jak spoglądam po polach to widzę bum na czosnek wszędzie czosnek  i nie 10 ary ale , 0,5 ha do 1 ha i nawet 2 ha Zamojskie ciekawi mnie jaka będzie cena w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
8 godzin temu, galan99 napisał:

Powiem tak jak spoglądam po polach to widzę bum na czosnek wszędzie czosnek  i nie 10 ary ale , 0,5 ha do 1 ha i nawet 2 ha Zamojskie ciekawi mnie jaka będzie cena w tym roku .

Nie wiem skąd jesteś dokładnie ale powiem na przykładzie mojej rodziny. Wujek zaczął od 10 arów i namówił tata i tyle było w okolicy. Na drugi rok to już wiadomo więcej się posadzili ale też i więcej ludzi zaczęło sadzic. Z fasolą było identycznie. Rodzice nie siali z 7 lat to i wkoło nie było zbytnio, jedynie co to Jaś sporadycznie. Jak posiali to na drugi rok coraz więcej zaczęło siać. Za wszystkim idzie cena. Wtedy po przerwie fasola była droga od 5 do nawet 10 zł bo każdy chciał siac. A jak cena spadła w latach kolejnych to ludzie zmniejszyli uprawę fasoli i przechodzą na czosnek ale sytuacja będzie taka sama z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Panowie ,czy ktoś mi powie co dolega temu czosnkowi żółknie i ginie ,posadzony na ziemi gliniastej  pod koniec marca powychodził z ziemi dostał saletrzak ,siarczan  magnezu  i asahi i nic chyba z niego nie będzie .Jakby ktoś mi coś poradził to będę wdzięczny .Załączam foto

Zdjęcie0113.jpg

Zdjęcie0115.jpg

Zdjęcie0120.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2018 o 19:09, folyta napisał:

Czy wszystko z nim w porządku? Jak narazie z nawożenia to w 2 porcjach saletra i saletrzak. Z zabiegów dotychczas miedzian + fusilade forte + asahi

DSC_0108.JPG

DSC_0109.JPG

DSC_0110.JPG

Jak dawkujesz fusilade forte dajesz w jednym zabiegu czy dzielisz na dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj