Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

4318 odpowiedzi na ten temat

#3801 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 03 kwiecień 2017 - 20:43

[czosnek] ile z hektara?

Jutro podeślę zdjęcie jak to wygląda u mnie ale mniej wiecej wygląda jak u kolegi dawidursus323

Ps. Jaką dawkę Dursbanu stosujecie na czosnek ?

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 21:42
  •  

#3802 Share czaczaua

czaczaua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 21:19

[czosnek] ile z hektara?

Do jakiej wysokości czosnku wjeżdżacie z chwastownikiem? Pytam, bo mój chwastownik się właśnie robi i do czwartku powinien być gotowy, ale nie chcę poharatać czosnku. To co się robi będzie wyglądać mniej więcej tak jak w linku https://www.olx.pl/o...ml#9e09570ee0 

Zastanawiam się, czy te zębiska nie powyciągają i nie poranią czosnku...?

Edytowany przez czaczaua, 03 kwiecień 2017 - 21:21.

#3803 Share pawelciazol

pawelciazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 21:27

[czosnek] ile z hektara? Ja poleciałem normalną, 0,6l/ha chloropyrifos + 1l/ha tebukonazol bo akurat zostalo mi trochę w opryskiwaczu po pryskaniu w rzepaku i przeleciałem czosnek
Da się dociągnąć uprawę czosnku do lipca bez używania chwastownika? Pryskalem na jesień pendimetalina, na wiosnę też tym , teraz zrobię jednoliscienne , no ale myśle jeszcze nad galiganem albo goal, albo może ma ktoś bandur? Ponoć można
Bo te chwastowniki jakoś do mnie nie przemawiają, ;p

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3804 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 21:29

[czosnek] ile z hektara?

Ja polecę Dursban + Topsin

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#3805 Share czpat99

czpat99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 21:41

[czosnek] ile z hektara?

Spory u Was ten czosnek panowie, jutro podeślę swój, to ocenicie czy zdrowy, bo ja mam drugi rok czosnek, i w tamtym troche nie "pykło" niestety, w tym roku jakoś ładniej wygląda chyba. 

#3806 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 21:50

[czosnek] ile z hektara?

Ja mam czosnek pierwszy rok. Posadziłem trochę na próbę jak się uda to najwyżej w przyszłych latach posadzę go więcej kosztem truskawek.

#3807 Share czpat99

czpat99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 22:21

[czosnek] ile z hektara?

Ja mam czosnek pierwszy rok. Posadziłem trochę na próbę jak się uda to najwyżej w przyszłych latach posadzę go więcej kosztem truskawek.

Żebym w tamtym roku się trochę nie spóźnił z kopaniem czosnku to bym był na spory +, przez to że za późno za zbiory się zabrałem, to się główki porozpadały i czosnek za bezcen sprzedawałem :/ 

2 tygodnie temu rzuciłem pierwszą dawkę nawozu (yare mile complex) nawozić teraz czy jeszcze poczekać? 1/4 tego co powinno być wysiane, podzieliłem sobie to na 4 dawki i tak co 2 tygodnie sypać planuję, dobrze planuję? Czy może 2 kolejne dawki w maju dawać jak główkę zacznie na dobre robić? 

#3808 Share Diwad890

Diwad890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:nowoczesna technoligia,uprawy

Napisany 04 kwiecień 2017 - 12:42

[czosnek] ile z hektara? ja pokropie teraz proteusem,on działa nieźle w niskich temperaturach...

#3809 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 12:56

[czosnek] ile z hektara?

Do jakiej wysokości czosnku wjeżdżacie z chwastownikiem? Pytam, bo mój chwastownik się właśnie robi i do czwartku powinien być gotowy, ale nie chcę poharatać czosnku. To co się robi będzie wyglądać mniej więcej tak jak w linku https://www.olx.pl/o...ml#9e09570ee0 

Zastanawiam się, czy te zębiska nie powyciągają i nie poranią czosnku...?

w zeszłym roku jeździliśmy prawie do samego końca ale trzeba uważać żeby nie uszkodzić główek i zęby przestawić na bardziej leżące 

#3810 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 19:33

[czosnek] ile z hektara?

Stosował ktoś blakjack?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3811 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 19:34

[czosnek] ile z hektara?

A tak to wygląda u mnie. Ciężka gliniasta ziemia daje o sobie znać.

Załączone miniaturki

• IMG_20170404_154840_HDR.jpg

#3812 Share pawelciazol

pawelciazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 20:28

[czosnek] ile z hektara? Nikt nic nie powie o ochronie herbicydowej? Myślałem że się tu czegoś dowiem

#3813 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 22:16

[czosnek] ile z hektara?

wystarczy że zobaczysz ile stomp/pendigan działa i sobie odpowiesz czy styknie. Jak juz pryskales, bedziesz musial w maju ponowic i powinno byc czysto :)

#3814 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 kwiecień 2017 - 06:14

[czosnek] ile z hektara? A masz kolego zarejestrowane jakies srodki aby go kropic na chwast. Z moich obserwacji widze ze stomp bardzo trzyma czosnek zwlaszcza harmasia dlatego kropie tylko na jesien poki co mam zasade jak najmniej chemi no onega tego nie lubi, mam wrażenie ze co poniektórzy napalili sie na zyski znczosnku po tamtym roku i licza na kasę a ja mowie z doświadczenia pomalu bo to roslina ktora nie lubi jak się jej dobrze robi i reaguje w tedy ma odwrot
.jak masz malo kolego to motykol a zobaczysz różnice jak nie wierzysz to pol pokrop a pol nie. Co do oprysku pokrop.sobie fastakiem na wgryzke i topsin na grzyba i wystarczy ci

#3815 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 19:26

[czosnek] ile z hektara?

Najpierw trzeba uprawę dociągnąć do zbiorów a potem liczyć jakiś grosz, ,   że czosnek wyszedł i nieźle wygląda to jeszcze nawet nie pół sukcesu , roboty przy nim jest trochę a do tego wystarczy jakiś błąd , jakieś nie dopatrzenie i potem ciężko go wyciągnąć.

Chwasty?, jeszcze nie ma chwastów a już jest dużo jak ,czym ,kiedy , często jest tak że opryski , chwastowniki a od maja jak zacznie zarastać to i motyki idą w ruch, a jak zarośnie to pupcia ale to nie koniec z robotą , czas wykopków nadejdzie , też trzeba na czas , nie za wcześnie ,nie za późno , potem osuszyć, nie  zawsze jest jak w zeszłym roku że pogoda bardzo pomogła w tym , dalej, oczyścić i cholercia sprzedać jeszcze hihi,

Ktoś tam bez przygotowania mówił że wali hektar inny więcej , trzeba pogratulować , życzyć  powodzenia ale większości jednak chyba współczuć bo z czosnkiem to nie jest tak jak to mówią i piszą , że tylko pieniądze , lepiej mieć zaplecze w czym innym jeszcze żeby jakby co przetrwać :).

#3816 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:13

[czosnek] ile z hektara?

A tak to wygląda u mnie. Ciężka gliniasta ziemia daje o sobie znać.

Kolego majster nie uprawiam czosnku ale mam takie pytanie jak masz ciężką glebę to jak tam ciągnikiem z pielnikiem wjedziesz żeby ją spulchnić czy w ogóle się nie spulchnia gleby przy uprawie czosnku

#3817 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 21:24

[czosnek] ile z hektara?

Ja posadziłem czosnek 1 raz to mam mało i niczym nie wjeżdżałem poza babopielnikiem ;)

#3818 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 21:31

[czosnek] ile z hektara?

pulchnić pulchnić pulchnić , powinno się jak najbardziej

#3819 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 11:49

[czosnek] ile z hektara?

Czym polecacie go teraz dokarmić ? Na ten moment sypałem tylko saletrzak w 2 porcjach a z oprysków mospilan i topsin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3820 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 13:53

[czosnek] ile z hektara?

Mam problem z czosnkiem jarym. Jak widać nie wygląda dobrze. Takie obrażenia mają nieliczne rośliny. Czy ktoś mógłby pomóc co z tym zrobić?

20170406_143933.jpg