bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
king12    233

 Co mu dolega panowie.n

Nawozy bezchlorkowe pietka ok korzenie też A przebarwienia na liściach jakieś dziwne 

20180411_192135.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Na dolistne to chyba jeszcze za wcześnie dopiero od 5, 6 liści, ja dzisiaj opryskalem tazerem na grzyba + asahi a jak trochę podrosnie to już mam kupiony kristalon żółty.
A tak odbijając od tematu, wysłaliście już e-wnioski do agencji? Mi nie chce wysłać wyskakuje błąd. Próbowałem już na różnych przeglądarkach i komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ja już dzisiaj poleciałem siarczan mg, mocznik, odzywka z rzepaku, amistar i dursban jest w fazie 3-4liści :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
7 godzin temu, maly1906 napisał:

Na dolistne to chyba jeszcze za wcześnie dopiero od 5, 6 liści, ja dzisiaj opryskalem tazerem na grzyba + asahi a jak trochę podrosnie to już mam kupiony kristalon żółty.
A tak odbijając od tematu, wysłaliście już e-wnioski do agencji? Mi nie chce wysłać wyskakuje błąd. Próbowałem już na różnych przeglądarkach i komputerach.

Ja juz wyslalem tez bylo ciezko. Wywalalo mnie z systemu. Pojechalem do odr i za 3 razem sie udalo. Ta pani mowila ze te ewnioski to porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

Renault9514 napisał:

ja już dzisiaj poleciałem siarczan mg, mocznik, odzywka z rzepaku, amistar i dursban jest w fazie 3-4liści  A ile dawales tego dursbanu? Mieszales to wszystko razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki788    0

Dzisiaj ruszyłem z napowietrzaniem czosnku. Czy w takiej fazie wzrostu jak jest teraz mogę użyc jeszcze stomp??

20180413_190658.jpg

20180413_190704.jpg

20180413_190718.jpg

20180413_190735.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Panowie sprawdzi sie ta kopaczka w czosnku? Macie moze jakas sprawdzona maszyne? Musze powoli zacząc sie brac za budowe albo zakup.

received_2042478232433137.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Witam. Czy wie ktoś co zaatakowało mój czosnek. Na zdjęciu dobrze tego nie widać ale zaczyna mieć żółte końcówki i całe liście nie są mocno zielone tylko mają jakieś jasne przebarwienia. Choroba ta zaatakowała kawałek pola o długości kilku metrów bo czosnek ma tam ww. objawy i do tego ma zahamowany wzrost i jest wyraznie mniejszy od czosnku rosnącgo obok. Pozdrawiam,

IMG_20180415_183357876.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
U mnie czosnek bardzo slabiutko, po pierwszych mrozach (-20) z kilku centymetrowa warstwa śniegu przetrwał, korzenie ok 20cm ale niestety później trochę wegetacja ruszyła i drugi mróz (-12) dał mu popalić, dzisiaj byłem na polu i parę sztuk wykopalem to na 10 ząbków z 6 zaczyna gnic pietka i zabka już praktycznie nie ma bo jest zgnity. Słabo to widzę w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielM93    5

Nie wie ktoś co się dzieje z niektórymi czosnkami? Przemarzła im piętka i się tak zwijają czy jak? Da się to jakoś ratować?

 

20180416_155343.jpg

20180416_155413.jpg

20180416_155425.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0
Dnia 15.04.2018 o 18:49, Lucatoni napisał:

harnaś

Zdjęcia z pola.

DSC_0038.JPG

DSC_0039.JPG

U mnie podobnie jest, ale sądzę czosnek pierwszy rok i nie mam doświadczenia. Może to po tych mrozach przypaliło końcówki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj