bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

marcinw1981    0
2 godziny temu, mtz820narew napisał:

Dawid890 ja jutro zamierzam kropic rotstarem+topsin jeśli pogoda pozwoli o oczywiście dodam coś na lepszą przyczepność

Rotstar co to za srodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
Przed chwilą, mtz820narew napisał:

stymulator ukorzeniania na próbę wziąłem

Z odrzywek dolistnych robiles juz oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Nie jeszcze nie bo wydaje mi się że za szybko dopiero ma 2/3 liście dostał trochę po tej zimie ale jakoś trzeba go ratować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2018 o 21:58, Tomek42 napisał:

Jak się dziecko uczyłem pracować w polu to Ty robiłeś kupkę na dywan , dlatego trochę szacunku to raz, drugi raz pajacyku nikt nie prosi ciebie (celowo z małej litery) o komentarz , poczytaj sobie forum z kilku lat wojtusiu a może się czegoś nauczysz, czytać na przykład bo słownictwo masz już wpojone , pewnie z domu wyszło :)::)

Tomek nie obrażaj się, faktycznie pojechałem po bandzie, moja wina mam dużo spraw na głowie jak każdy zresztą i głęboko przepraszam za moją wypowiedz. Czytałem Twoje wcześniejsze wpisy i jestem pod wrażeniem. Na pewno mam szacunek dla Ciebie i kilku tu wypowiadających się, bo czytałem forum od początku do dnia dzisiejszego. Tak jak piszesz kupki pewnie robiłem jak Ty czosnki zbierałeś a z mojej strony jeszcze raz szacunek dla Ciebie i Przepraszam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żaden robak tylko  jakaś zgnilizna, leje się z tego?  Kolego wyżej piętka przemarznięta się nie odbuduje, ona będzie żywić czosnek ale słaby będzie i mały porośnie. Black jack jest dobry na ukorzenianiem, ale jak macie dobrze dożywione fosforem sam się pięknie rozrosnie. Co do tego zdjęcia kolego te końcówki to niedobory siarki są, daj mu coś i to szybko aby się rozbudował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
19 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

 Co do tego zdjęcia kolego te końcówki to niedobory siarki są, daj mu coś i to szybko aby się rozbudował

Może być nawóz dolistny czy w granuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
23 minuty temu, zetorlublin7341 napisał:

żaden robak tylko  jakaś zgnilizna, leje się z tego?  Kolego wyżej piętka przemarznięta się nie odbuduje, ona będzie żywić czosnek ale słaby będzie i mały porośnie. Black jack jest dobry na ukorzenianiem, ale jak macie dobrze dożywione fosforem sam się pięknie rozrosnie. Co do tego zdjęcia kolego te końcówki to niedobory siarki są, daj mu coś i to szybko aby się rozbudował

tak leje sie z tego, trafilem dwa zabki gdzie po wykopaniu cale sie "rozplynely" i zostal tylko szczypior i korzenie. Na innych duzo zolto filoetowych plam. Czym to jest spowodowane? jak sobie z tym radzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23
21 godzin temu, wojtekbaszak napisał:

Tomek nie obrażaj się, faktycznie pojechałem po bandzie, moja wina mam dużo spraw na głowie jak każdy zresztą i głęboko przepraszam za moją wypowiedz. Czytałem Twoje wcześniejsze wpisy i jestem pod wrażeniem. Na pewno mam szacunek dla Ciebie i kilku tu wypowiadających się, bo czytałem forum od początku do dnia dzisiejszego. Tak jak piszesz kupki pewnie robiłem jak Ty czosnki zbierałeś a z mojej strony jeszcze raz szacunek dla Ciebie i Przepraszam. 

ok. 

23 godziny temu, ahten napisał:

co to za objawy?

20180409_181344.jpg

To jest normalne przemarznięcie , pewnie n ie był za głęboko , u mnie gdzieś w którymś momencie sadzarka poszła wyżej i całe 4 rzędy na odcinku 20m teraz tak wyglądają ,potem się zanurzyła i dalsze metry są ok , jakby zgnił po prostu , miękki i śmierdzi ostro , no nic nie poradzimy na to , ratunku dla niego nie ma , u mnie przynajmniej . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
2 godziny temu, Tomek42 napisał:

ok. 

To jest normalne przemarznięcie , pewnie n ie był za głęboko , u mnie gdzieś w którymś momencie sadzarka poszła wyżej i całe 4 rzędy na odcinku 20m teraz tak wyglądają ,potem się zanurzyła i dalsze metry są ok , jakby zgnił po prostu , miękki i śmierdzi ostro , no nic nie poradzimy na to , ratunku dla niego nie ma , u mnie przynajmniej . :)

Tylko dziwne, bo sadzony byl na 5-7 cm oraz gdy byly najwieksze morzy bylo 3-5 cm sniegu... odmiana harnas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na przemarznięcie to nie wygląda bo piętka cała, zobaczysz jak za dwa tyg będzie jak zleci to przemarzł jak nie a leje się dalej to grzyb jakiś, kolego czym łuskałeś rękami czy jakimś wynalazkiem, to jak wy macie sadzarki porególowane ze wam wychodzi na wierzch? po posadzeniu zawalcujcie go aby go docisnąć do ziemi. nawóz kolego saletrosan masz  z siarką a taką petardą jest na wiosnę polifoska 21 ja będę jutro dawał to zrobie wam fotki jaki jest czosnek. Co do gnicia może być tak że już ruszył i zaczął kasować ząbka ale to za wczas jeszcze, patrz na piętkę czy cala. Meter to napewno jest uszkodzenie mechaniczne

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
3 minuty temu, zetorlublin7341 napisał:

na przemarznięcie to nie wygląda bo piętka cała, zobaczysz jak za dwa tyg będzie jak zleci to przemarzł jak nie a leje się dalej to grzyb jakiś, kolego czym łuskałeś rękami czy jakimś wynalazkiem, to jak wy macie sadzarki porególowane ze wam wychodzi na wierzch? po posadzeniu zawalcujcie go aby go docisnąć do ziemi. nawóz kolego saletrosan masz  z siarką a taką petardą jest na wiosnę polifoska 21 ja będę jutro dawał to zrobie wam fotki jaki jest czosnek. Co do gnicia może być tak że już ruszył i zaczął kasować ząbka ale to za wczas jeszcze, patrz na piętkę czy cala

Łuskany rekami oraz sadzony recznie... kupiony od handlarza z okoicy ktory sprowadza go gdzies ze swietokrzyskiego... dostal juz yara mila complex, siarczan magnez, saletrzak  3 tyg temu a w styczniu siarczan potasu 

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

 wygląda mi to na usuwanie starego ząbka.  Kolego a obierałeś go całego albo przekrajałeś na pół ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
Przed chwilą, Paja71 napisał:

 wygląda mi to na usuwanie starego ząbka.  Kolego a obierałeś go całego albo przekrajałeś na pół ?

A co to znaczy usuwanie starego zabka? po przekrojeniu wyglada na zdrowy, poza miejscami zgnilizny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

tzn że sadzeniak, którego włożyłeś na jesień rozkłada się a w jego miejsce rośnie nowa główka. Często wygląda to jakby gnił. 

Edytowano przez Paja71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znaczy że aby utworzył nową główkę musi stary ząbek zgnić, najpierw szczypior żywi ząbek, tam ma materiały zapasowe zjada je i włąsnie tak obumiera a potem bierze się za nawozy z gleby, gdy przemarznie piętka to włąśnie potem zaczyna zdychać w sensie spada i ginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj