Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

4318 odpowiedzi na ten temat

#3761 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 22:19

[czosnek] ile z hektara? Ma ktos moze aktualne namiary do firmy garlicmachinery? Pisalem jiz maile sms oraz dzwonilem i nic zero odp. Moze byc tez inna firma. Pomoze ktos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 22:22
  •  

#3762 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 09:59

[czosnek] ile z hektara?

A ja już poszukuje kupca na czosnek ozimy, się trochę plany pozmieniały da ktoś namiary ??? piszcie na priv

#3763 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 20:27

[czosnek] ile z hektara?

No może się coś wyklaruje w końcu z tą pogodą , jak nie pada to zimno jak nie zimno to wieje że głowę chce urwać , dziś nawet był spokojny dzień , trzeba ciepła aby to co się robi w polu miało sens , powyżej 10 stopni a najlepiej z 15 :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3764 Share luteks77

luteks77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:pszczoły,konie,rolnictwo.

Napisany 24 marzec 2017 - 21:42

[czosnek] ile z hektara?

Witam,ja dzisiaj podsypałem czosnek saletrą ręcznie tylko koło czosnku i opryskałem EM+MIKRO(czosnek ma ok 5-8cm)po 3 godzinach zaczeło lekko padać.

#3765 Share janusz00

janusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 marzec 2017 - 21:04

[czosnek] ile z hektara?

Czy brona chwastownik sprawdza się w uprawie czosnku? Zastanawiam sie nad kupnem .Proszę o opinie

#3766 Share mtz820narew

mtz820narew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 26 marzec 2017 - 13:09

[czosnek] ile z hektara?

Witam Panowie mam takie pytanko co sie dzieje czy to może normalne ?? Dodam że teraz temperatura w dzien jest +10-15 a w nocy spada poniżej zera 20170326_132926.jpg  

Czy na tym drugim zdjeciu jest tak jak by wyjedzony liść już by coś go atakowało ?? Jest to odmiana Harnaś 20170326_133007.jpg

Jestem początkując w tym temacie dlatego sie pytam 

Edytowany przez mtz820narew, 26 marzec 2017 - 13:12.

#3767 Share krzys7272

krzys7272

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 marzec 2017 - 22:51

[czosnek] ile z hektara? Witam a co powiecie na takie rozwiazanie herbicydowe stomp aqua 1,2 l/ha +Boxer 2 l/ha
I za 10 dni powtorzyc taki zabieg . Aby zwiekszyc spectrum zwalczania chwastow czy tylko to aby nie za duzo ?

#3768 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 marzec 2017 - 20:49

[czosnek] ile z hektara?

Zadam pytanie zupełnie z innej beczki, a mianowicie jak suszycie swój czosnek po zbiorach? Tylko naturalnie czy w suszarniach? Pytam bo będę budował małą suszarnię do ziół i spróbowałbym dosuszyć w niej także czosnek. Wszelkie sugestie i porady mile widziane.

#3769 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 marzec 2017 - 07:52

[czosnek] ile z hektara? Kolego normalna wiata zeby na glowe nie lalo a zeby przewiew byl i tyle zebys w suszarni go nie ugotowal ja klade na poddaszu w garazu mam zrobione na latach i na takich rzerdziach raz probowalem w tunelu ale za gorąco było mu. Kolego od zdj czosnku wyrwij go i popatrz mu na pietke

#3770 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 13:40

[czosnek] ile z hektara?

jak tam wasz czosnek moi mili :D u mnie dziś poszedł saletrzak z borem pięknie wszystko wyszło ale sami zniszczyliśmy 0,0001% uprawy bo ciągnik z chwastownikiem siadł :D z pierwszych informacji jakie udało mi się uzyskać wynika że cena powinna się utrzymać na poziomie zeszłorocznej gdyż jest olbrzymie zapotrzebowanie na czosnek 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3771 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 16:02

[czosnek] ile z hektara?

Poczekamy do zbiorów , na razie uprawki rosną , pogoda teraz pogoniła czosnek i zabrał się ładnie , w nocy wprawdzie spada do 0 albo i lekko przymrozi , ale to nie groźne , no chyba że mocniej spadnie to będzie hamowanie :)

#3772 Share mtz820narew

mtz820narew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 28 marzec 2017 - 18:30

[czosnek] ile z hektara? Panowie odkapalem ząbek czosnku jak mi kolega poradził i na pietce są takie małe białe jak by nicenie maj może z 2-3mm długość czym można je zwalczyć i czy wgl można.Dodam że chyba od tego nie który czosnek żołknie

#3773 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 18:37

[czosnek] ile z hektara?

Nicienie atakują jakby punktowo , czyli na jakimś obszarze  będzie ileś tam procent  za atakowanych roślin , czyli placami jakby , teraz nie wiem jak masz całą uprawę taką to nie wiem a jak jest tak jak ja mówię to wykopać te zarażone i wypieprzyć na ten czas , a potem trzeba zmienić miejsce niestety

#3774 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 23:44

[czosnek] ile z hektara?

micgal - ja podobną sytuację mialem jak brat bronował i tez mu się spodobało że ładna ziemia się robi po pierwszym przejeździe, więc zdecydował że raz jeszcze pojedzie i powyrywał w cholere :D

co do ceny bym jeszcze nie spekulował - wydaje mi się, że cena powinna być dobra, bo hiszpany poprzepadały a i typowo zimowe odmiany szlak trafił jak ktoś w porę posadził płytko, ale czy będzie taka jak rok temu ciężko powiedzieć bo w tamtym roku była jedna z lepszych + super popyt. Zapotrzebowanie zawsze na czosnek było, pytanie tylko czy nie otworzą się kanały z tańszym towarem :)

#3775 Share Diwad890

Diwad890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:nowoczesna technoligia,uprawy

Napisany 29 marzec 2017 - 20:16

[czosnek] ile z hektara? A sypie ktoś z was siarczan magnezu siedmiowodny doglebowo?

#3776 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 21:03

[czosnek] ile z hektara? Nie wiemy jak chiny ile maja a one sa poteznym graczem na rynku w tamyym roku w tym regionie gdzie uprawiiaja bardzo przemarzl a jak w tym roku sie zobaczy nie ma co mowic bo jak bedzie po 50gr za glowke tez trzeba bedzie sprzedać ja bym powiedzial.ze bedzie duzo gorzej niz w zeszlym sezonie ale to siw zobaczy. Koolego a jak zamierzasz siac taki pyl po za tym to bardzo droogi nawoz jest nie lepiej dac dolistnie go bedzie szybciej dostepnh i najtaniej w stosowaniu ja daje 15 kg na 1000 l ii to nna hektar taki zabiieg dwa rrazy i jest oki

#3777 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 30 marzec 2017 - 01:17

[czosnek] ile z hektara?

Daje siarczan magnezu ale granulowany. Teraz to można kirezyt bo szybciej się rozpuszcza.

Pryskasz 1000l na hektar? Nie spływa? Czyli dajesz w 2 zabiegach 4,8kg magnezu, niewiele. Sypnąłem 150kg/ha siarczanu Mg granulowanego czyli 31,5kg magnezu. Dolistnie mam zamiar dawać siedmiowodny.

Jakie zapotrzebowanie na magnez ma czosnek?

#3778 Share czaczaua

czaczaua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 06:59

[czosnek] ile z hektara?

do  mtz820narew, 

patrząc na uszkodzenia liścia i jego skręcenie, to mi wygląda na błotniszkę czosnkówkę. Niestety nie ma na to  świństwo żadnych zarejestrowanych chemikaliów. Na małych obszarach zaleca się okrywanie włóknina, ale chyba już za późno. Ja bym zaryzykował i spryskał uprawę jakimś śmierdziuchem o działaniu kontaktowo-gazowym. Niech zdychają gadziny. Przy maksymalnej i dużej ilości wody na ha, to środek gazujący jeszcze w ziemi zrobi spustoszenie ze szkodnikami glebowymi, przynajmniej w wierzchniej warstwie, bo głębiej to już nic nie pomoże.

#3779 Share inwa2

inwa2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 13:13

[czosnek] ile z hektara?

Witam. Też poszedł wczoraj Saletrzak na czosnek, ładnie powychodził chociaż sadzony bardzo późno bo w Listopadzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3780 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 15:17

[czosnek] ile z hektara? Kolego nie wiem po co tak sypiesz ale czosnek nie potrzebuje duzo magnezu ja daje ze wzgledu na siarke magnezu potrzeba mu okolo 5 kg na hektar a siarko okolo 50 kg i daje 15 kg na 1000l tak i splywa po nim mocno pod korzen nawet kolego nie wyglada mi to na blonoszke bo raz on ma zolte konce albo cos pole nie pasuje albo cos z skladnikami nie tak w ziemi. Ja dzis saletrosan dalem i na razie ma spokoj niech rosnie