Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

4318 odpowiedzi na ten temat

#3741 Share adamek1113

adamek1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 16:45

[czosnek] ile z hektara? Panowie mam pytanie. Mam okazję sprzedawać czosnek do różnych restauracji jednak wymagają oni ode mnie żebym wystawil im fakturę na ten czosnek. Jestem rolnikiem ryczałtowym wiec w jaki sposób mogę to załatwić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 00:01
  •  

#3742 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 19:22

[czosnek] ile z hektara?

Zgodnie z art. 116 ust. 1 ustawy o VAT w sytuacji, gdy nabywcą produktów rolnych jest czynny podatnik VAT, jest on zobligowany do wystawienia faktury na tę okoliczność. Należy sporządzić ją w dwóch egzemplarzach, przy czym oryginał trzeba przekazać sprzedawcy.

Jakie dane powinien zawierać taki dokument?

Faktura dokumentująca nabycie produktów rolnych powinna być oznaczona jako "Faktura VAT RR" i zawierać co najmniej:

1. imię i nazwisko lub nazwę albo nazwę skróconą dostawcy i nabywcy oraz ich adresy;
  2. numer identyfikacji podatkowej lub numer PESEL dostawcy i nabywcy;
  3. numer dowodu osobistego dostawcy lub innego dokumentu stwierdzającego jego tożsamość, datę wydania tego dokumentu i nazwę organu, który wydał dokument, jeżeli rolnik ryczałtowy dokonujący dostawy produktów rolnych jest osobą fizyczną;
  4. datę dokonania nabycia oraz datę wystawienia i numer kolejny faktury;
  5. nazwy nabytych produktów rolnych;
  6. jednostkę miary i ilość nabytych produktów rolnych oraz oznaczenie (opis) klasy lub jakości tych produktów;
  7. cenę jednostkową nabytego produktu rolnego bez kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku;
  8. wartość nabytych produktów rolnych bez kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku;
  9. stawkę zryczałtowanego zwrotu podatku;
  10. kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku od wartości nabytych produktów rolnych;
  11. wartość nabytych produktów rolnych wraz z kwotą zryczałtowanego zwrotu podatku;
  12. kwotę należności ogółem wraz z kwotą zryczałtowanego zwrotu podatku, wyrażoną cyfrowo i słownie;
  13. czytelne podpisy osób uprawnionych do wystawienia i otrzymania faktury lub podpisy oraz imiona i nazwiska tych osób.

Dodatkowo, koniecznym elementem faktury jest oświadczenie rolnika ryczałtowego, które powinno brzmieć: “Oświadczam, że jestem rolnikiem ryczałtowym zwolnionym od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług.".

#3743 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 22:17

[czosnek] ile z hektara?

I w tym wypadku nabywca czyli jak mówisz restauracja wystawia fakturę a nie jak to bywa że sprzedający wystawia , ale pewnie restauratorzy wiedzą jak to ugryźć gdy kupują towar od rolników , tu chodzi o vat .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3744 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 07:25

[czosnek] ile z hektara?

Witajcie. Posiada ktoś czosnek jary, sadzeniak do sprzedania?

#3745 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 16 marzec 2017 - 11:58

[czosnek] ile z hektara?

Jak nie mam głęboko sadzonego czosnku i ma już 5 cm, a zastosuje teraz Stomp'a to nie będzie problemu? Nie zaszkodzi mu, nie przyhamuje czosnku?

#3746 Share DanielM93

DanielM93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2017 - 12:20

[czosnek] ile z hektara?

Dołączam się do pytania ;)

#3747 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 12:51

[czosnek] ile z hektara?

s4lim3 to znaczy się ze na jednoliścienne pryskasz normalnie z góry agilem ???  na miedzy rzędzia tez właśnie miałem pisać o takiej belce na przód ciągnika na jeden przejazd, tylko małe tylko, nie zagniecie się ziemi kołami, a tą belkę podpatrzyłem w sadzie znajomy tak pryska pod drzewkami na chwasty, w czosnku tym trzeba by było jechać bardzo precyzyjnie

#3748 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2250 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 marzec 2017 - 18:04

[czosnek] ile z hektara?

Stomp nie zaszkodzi. Pryskam jary w dawce 3l a ząbki są ledwie przykryte. 

Dziś na hiszpana i harnasia sypnąłem saletre w dawce 150kg, ornakowi dam papu gdzieś za tydzień. Jak na razie pole czyściutkie, jesienny zabieg afalonem i glifosatem dał rade tylko w kilku miejscach widać samosiewy pszenicy ozimej. Zastanawiam się czy tak jak w zeszłym roku jak czosnek będzie miał 10cm najpierw ruszyć ziemię a później 4l stompu. Tylko jak ruszę ziemię to afalon przestanie działać

#3749 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 20:25

[czosnek] ile z hektara?

Po zimie już tego afalonu tam nie ma więc bez obawy. Najwyżej nasiona chwastów na wierzchnią warstwę ziemi wyrzucisz i będą skutecznie kiełkować. 

Edytowany przez Igor1979, 16 marzec 2017 - 20:40.

#3750 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 20:40

[czosnek] ile z hektara?

adamek - kiedyś pryskałem po całości, ale od kiedy mam to ustrojstwo pryskam tym. Co do zagniatania ziemi - ja sadzę sadzarką, więc przejazdy międzyrzędziami mam. Czy ja wiem czy tak precyzyjnie, jak pójdzie po łodydze to pół biedy, nawet jak liść dostanie jakiś stomp czy agil to mu nic sie nie stanie jak inny kropią po całości. Na pewno mniej odchoruje niż kropiony polowym po całości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3751 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 21:02

[czosnek] ile z hektara?

ja tez sadzarką sadze ale jednak jak gleba ubita to ciezko spulchnić, powiedz mi ty to masz sprzodu na przednim zaczepie ciągnika?? i na jakiej wysokości są dysze rozpylające?? ja do tej pory chodziłem i pryskałem fusilade i galigan ręcznym oczywiście,nie pryskałem tez stompem nigdy na wiosne nie wiem co czosnek na to powie.

#3752 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 16 marzec 2017 - 21:47

[czosnek] ile z hektara? Ja tez mam belke do czosnku zrobilen ja ze względu na to ze zauwazylem ze jednak stomp.zwlaszcza harnasia hamuje

#3753 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 22:38

[czosnek] ile z hektara?

tak z przodu, mam regulowane ale przewaznie kropie tak z 15cm od ziemi i dysza idealnie pokrywa miedzyrzedzie :)

#3754 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 08:53

[czosnek] ile z hektara?

nic ino pozostaje robic kolejnego sprzęta mam dość juz ręcznego głowa boli od tych oprysków i tego chodzenia jeden w jeden rząd, jak ty to regulujesz masz jakiś siłownik hydrauliczny ,czy mechanicznie ???

#3755 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 18 marzec 2017 - 11:31

[czosnek] ile z hektara?

Stosujecie Goal'a w czosnku, jak się sprawuje ten herbicyd, wyszło mi trochę chwastu, pasuje to szybko czymś polecieć, czosnek ma ponad 5 cm. Czy może zastosować tego stomp'a teraz?

#3756 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2250 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 marzec 2017 - 11:34

[czosnek] ile z hektara?

To chyba jakaś wrażliwość odmianowa harnasia na stomp. W tym roku mam pierwszy raz harnasia to będę uważał. Może ornak nie zareagował na stomp bo za 2dni dostał asahi, kristalon żółty, mocznik i siarczan Mg?

#3757 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 14:21

[czosnek] ile z hektara?

czy ten asahi pomaga sporo ??

#3758 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 21:29

[czosnek] ile z hektara?

adamek regulowane mechanicznie - jak tylko nie zapomnę to zrobie foty i Ci podeśle.

ja stompem jak jeszcze nie mialem belki kropilem jak mial 10-15 cm. Teraz wszystkie stompy, panidy i chwastobójcze jade międzyrzędzia bo wychodzę z założenia, że każdy z tych środków korzystnie na czosnek nie wpływa

#3759 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 08:17

[czosnek] ile z hektara?

postaraj się i zrób foty i podeślij

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3760 Share Morfeusz1979

Morfeusz1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 marzec 2017 - 19:38

[czosnek] ile z hektara?

Witam

Mam zamiar posiać cebulki powietrzne harnasia które zebrałem w zeszłym roku. Czy po siewie mogę zastosować Stomp 330 EC ? W jakiej dawce ?