bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

1989    0

Też się martwię bo po ostatnich dniach dopiero co wystrzelił a jak będzie taki mróz to może być po zawodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Oby śnieg sypnął konkretnie.Kilka lat temu 4-5 już raz tak był wegetacja ruszyła czosnek z 5cm a tu powrót zimy wtedy dał  radę jedynie wióro trochę przypaliło z tym że śniegu trochę spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Panowie jeśli jest możliwość przykrycia włóknina P20 podwójnie to chyba by coś dało nawet jeśli mam być tylko te 3-4 dni mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój już wylazł do wierzchu na jakieś 5cm, sadzony na początku listopada i pewnie go ujeb.e bo mrozy idą, chyba że śniegu dowali albo agro przykryję.

Dawidursus323 te pierwsze dwa ząbki to korzenie takie mają, czy pourywałeś przy wykopywaniu? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i trzeci mniej wiecej tak jak wyciaglem. Srodkowy z 5 szt brakuje. Nie mialem łopatki i troche odgarnolem i wyciaglem. W 3 roznych miejscach na polu wykopywalem. Sadzony maszynowo. Zaprawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

Mój czosnek wygląda tak jak na ząłączonych zdjęciach, troche niepokoją mnie te uschnietę końcówki (mróz bez śniegu zrobił swoje) ale mam nadzieje ze nic mu nie będzie, troche korzeni sie urwało przy wyrywaniu. Wiecie może co to za chwast na zdjęciu, nie jest go dużo na całości jedyne pare skupisk na plantacji ale w dużej ilości , innych chwastów nie mam ( jesienią pryskałem stompem) i moje pytanie to czy jak czosnek już troche podskoczy to mogę to prysnąć jeszcze raz stompem (międzyrzedzia) czy lepiej czymś innym?

IMG_20180314_135212.jpg

IMG_20180314_135237.jpg

IMG_20180314_135846.jpg

IMG_20180314_135853.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1989    0

Jakimi nawózami ruszcie na poczatek? Sial  już ktos A jeśli tak to ile cm miał wtedy czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Witam.

Ma ktoś na sprzedaż jarusa do sadzenia mniej wiecej na 2 ary? Sądzę od 3 lat harnasia i chcialem na próbę wiosennego.

I jeszcze pytanie..

Dac harnasiowi teraz jakiegos nawozu oprocz azotu skoro pod korzeń dostał 620kg/ha polifoski start + 250kg/ha siarczanu potasu?  

Stosuje ktos z was RSM na czosnek? Jesli tak to jakie dawki? Chcial bym wlasnie w tym roku sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

stomp kolego krop, jak czosnek bedzie mial z 10 cm, nie wcześniej :)

 

ja nic nie sypalem, nic nie wykopywalem, włókniny nie sciagam bo zapowiadają kichę na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja w pon. Planuje dac z 100kg/ha siarczan magnezu krystalicznego.

A z azotem czekam na lepsze ,,jutro,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
7 godzin temu, janczar810 napisał:

Ja w pon. Planuje dac z 100kg/ha siarczan magnezu krystalicznego.

A z azotem czekam na lepsze ,,jutro,,

A jak Ty chcesz rozsiac krystaliczny siarczan magnezu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Witam. Co może mu brakować? Różnego koloru są rośliny, czerwone, pomarańczowe, zielone(prawidłowy). Czy to wina niedoboru jakiegoś składnika czy choroba? Proszę o wszelkie wypowiedzi gdyż chcę jakoś to dożywić póki czosnek jest jeszcze mały. Pozdrawiam

29216896_1826317100775965_2481067405623689216_o.jpg

29244593_1826316144109394_7707702426265976832_o.jpg

29313453_1826316004109408_8623061631804375040_o.jpg

29313860_1826316077442734_7021262559537790976_o.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
1 godzinę temu, ahten napisał:

A jak Ty chcesz rozsiac krystaliczny siarczan magnezu ?

Z ręki. Mam tylko 25ar. więc żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
21 minut temu, wojto99 napisał:

Z mojego krótkiego doświadczenia wydaje mi się że to wina mrozu

Czymś to dożywic teraz?tzn właśnie napadało śniegu to muszę czekać. Myślałem że może to niedobór jakiegoś pierwiastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie pogoda poprawi jebnij Asahi plus odżywka ja bym tak zrobił, ale jak umroziło to i to h.j da. Ja dzisiaj nakryłem agro bo napadało deszczu cały dzień a w nocy -2 prognozują i jutro cały dzień mróz z wiatrem a śniegu nie ma jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Asahi i odżywki w tak małym czosnku?Przecież ta odżywka w 99 procentach poleci na chwasty i na glebę a czosnek guzik z niej skorzysta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj