bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

king12    233

Sadzony 10 10 ok 3cm kielka w ziemi A nad ziemią z 15 cm śniegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paja71 napisał:

u mnie Harnaś sadzony w połowie października i tak wygląda

IMG_20180122_141156.jpg

U mnie śnieg po kostki a gdzieniegdzie po uda to nie widać. A zime wieszczą po 20 lutego, Oby sie im nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Kiedy stosujecie odżywki azotem, fosforem a kiedy potasem? Słyszałem że potasem najlepiej pod koniec po oglawianiu, azot to na start a fosfor po środku wegetacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
57 minut temu, maly1906 napisał:

Kiedy stosujecie odżywki azotem, fosforem a kiedy potasem? Słyszałem że potasem najlepiej pod koniec po oglawianiu, azot to na start a fosfor po środku wegetacji?

Bardzo dobre pytanie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6
54 minuty temu, andrzej1974 napisał:

sprzedam jarusa ok 3tys szt tel 694311718

Za ile czemu tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Zabezpieczacie jakos czosnek przed nadochodzacymi mrozami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja tez 30 ar przykrylem włókniną, u nas -18 bez śniegu...

 

do oglawiania ja stosuje odżywki tzw. total 20/20/20, po oglawianiu monoskladnikowe fosforowe, a na poltorej tygodnia przed kopaniem dawka potasowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
czy przy takiej właśnie minusowej temp bez śnieg harnas przetrwa?? u nas to trochu mniej bo po -15/-16 gdzie nie gdzie wystaje z ziemi.Hiszpan przykryty wloknina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Zależy od wielu czynników :wiatr,rodzaj gleby,metoda sadzenia (piętką w dół ma większe szanse przetrwania) po automatach często część korzenia dostaje po d.. i rosną takie orzeszki <5cm średnicy zwłaszcza na słabicach .Ja połowę przykryłem bo w tamtym roku miałem straty choć było ciut zimniej ze 2 noce koło -20

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mój hiszpan juz jest padniety :( ale całe szczeście miałem tylko kilka głowek na próbe. 

Harnaś się okaże siedzi w ziemi ale jestem dobrej myśli.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

U mnie w tamtym roku minus 18 bez sniegu przez tydzien i harnas dal rade. W tym roku minus 13 bez sniegu wiec powinien tez dac rade. A kiedy ruszacie z nawozami w czosnek i jakimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Ja sypę saletre amonową zwykle zmieszaną z siarczanem amonu oraz ,lub saletrzakiem z borem jak najwcześniej wiosną.

Paweł na jakiej ziemi masz czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
7 minut temu, Piotr778 napisał:

Ja sypę saletre amonową zwykle zmieszaną z siarczanem amonu oraz ,lub saletrzakiem z borem jak najwcześniej wiosną.

Paweł na jakiej ziemi masz czosnek?

Najwcześniej wiosna tzn kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
1 godzinę temu, Piotr778 napisał:

Ja sypę saletre amonową zwykle zmieszaną z siarczanem amonu oraz ,lub saletrzakiem z borem jak najwcześniej wiosną.

Paweł na jakiej ziemi masz czosnek?

Podadzilem na 3 klasie piasczysto gliniastej. Stanowisko po kukurydzy zbieranej na ziarno.  Na jesien poszlo 300 kg polifoski tona kredy i oprysk rosahumus oczywiscie to w przeliczeniu na hektar.

A jakie opryski od zielska stosujecie? Bo na jesien nie zdazylem opryskac. Caly czas padalo. A troche zielska wyszlo. Czy sam chwastownok starczy bo juz zrobilem chwastownik sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
20 godzin temu, mtz820narew napisał:

Padnięty po czym to stwierdziles??

na pierwszy rzut oka widać po szczypiorze taki inny kolor zieleni tak jak nie raz czy to ziemniaki przymarzną - ale tu w hiszpanie wydaje się być konkretnie zmarzniety i nadzieja zmar"z"ła

 jutro wrzuce foty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj