bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
twix123    0

Pada dzień w dzien, w polu mokre, wszystko sie klei. Dobrze ze nie zaprawialem ząbków. Czekam do konca tygodnia. Jak nie posadze do soboty to juz nie sądzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

A czy w przypadku ściółkowania słomą nie występuje problem grzyba ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Zrobiłem małe doświadczenie z czosnkiem czyli przed sadzeniem na 40 arów wysiadem kreskę granulowaną i wymieszałam to talerzówką następnie Obornik bydlęcy 9 t orka i wysiałem yara mila corn 180 kg no i posadziłem. Co i tym sądzicie zaznaczam że to jest doświadczenie a doradztwo otrzymałem z zewnątrz. Martwi mnie to wapno i Obornik no ale skoro ma być ok to zobaczmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Dnia 15.11.2017 o 02:00, twix123 napisał:

Pada dzień w dzien, w polu mokre, wszystko sie klei. Dobrze ze nie zaprawialem ząbków. Czekam do konca tygodnia. Jak nie posadze do soboty to juz nie sądzę. 

I jak Kolego dałeś rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ogolnie co do przykrywania - mrozy powinny sie ustabilizować na poziomie -5 aby czosnek przeszedl jaryzację i wymarzła szara pleśń i wtedy powinno sie nakrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

s4lim3 Ma Pan rację, pytanie odnośnie zasadzenia od razu 3ha było bez sensu bo lepiej jest posadzić 20/30 ar i wybadać rynek. Nie wiem co miałem w głowie pisząc te pytanie. Mam zamiar zacząć sadzić czosnek za rok albo 2 lata i chcę teraz nabrać wiedzy teoretycznej(Chociaż teraz posadziłem 0,5 ara na próbę), a gdzie indziej można jej nabrać niż u ludzi którzy zajmują się jego uprawą. Przechodząc do sadzenia mam zamiar wykupić trochę metalu ze złomowiska i zbudować sadzarkę taką jak na filmie.  Z "pracownikami" nie będzie problemu, mam przewiewną stodołę więc myślę że na początek powinna wystarczyć chociaż ja bardziej będę celował w sezon ogórkowy kiedy cena czosnku jest większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

S4lim3 jeśli odpisywałeś do mojego postu to bardziej mi chodziło o problem walki z chwastami niż mrozami bo u mnie jest ciepła ziemia i raczej ten problem nie występuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

patitek - czy ja wiem czy przy ogórkach jest taki znaczący wzrost sprzedaży - ścinkę czy tzw kilówkę może i idzie łatwiej sprzedać, bo kto kisi to szuka czosnku ale po najtańszej cenie :) Posadz 20-30ar i będziesz wiedział wszystko, najwyżej ''wtopisz'' ze 3-4 tys zł (w co watpie) a nie 10x tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mateusz do mnie?

 

Posadz 20-30ar i będziesz wiedział wszystko, najwyżej ''wtopisz'' ze 3-4 tys zł (w co watpie) a nie 10x tyle :)

 

Lubie ryzyko i posadzę na torfie ..............z 10szt.!!!!! :) Kto bogatemu zabroni, a co...

 

Śmiać mi się chce :) we wiosce poszła fama że posadziłem,. ......... . . . . . . - cebule. I wszyscy toż to mają zmartwienie czyżby ta moja cebula nie wymarznie :) i gdzie to sprzedam - bo na rynku to mozna pare główek raptem sprzedać. 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Pierwszy raz od kiedy mam czosnek to nie wyszedł na wierzch na zimę , na żadnym kawałku nie wyskoczył :),  siedzi w ziemi i ma jeszcze dobre 5 -6 cm do wybicia się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

U mnie też siedzi w ziemi ale na polu znalazłem z 5 sztuk które już wyskoczyly pewnie płycie zadaszone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój też siedzi w ziemi, ładnie ukorzeniony, tyle że sadzony po oborniku  na ziemi ciężkiej rendzinnej, a cały czas popaduje śnieg lub deszcz i obawa że wygnije, albo hu..wy urośnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Harnaś i Ornak bądź szerokolistny siedzi ładnie w ziemi i ma bardzo ładne korzenie kiełka brak sadzony 14października

Hiszpan sadzony w/w terminie szczypior ok.5cm. <<< sadzony na mijaku recznie i stosunkowo płytko do 5cm

Hiszpan sadzony z początkiem listopada puszcza kiełek w ziemi.

 

Mam pytanie czy czosnek sadzony na głebokości ok. 8-9cm da rade wyjść? 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No ja tak zawsze sadzę , do 10cm nawet , ale zawsze był na wierzchu na zimę a w tym roku nie , nie zmarznie przynajmniej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0
Dnia 14.12.2017 o 19:16, janczar810 napisał:

Harnaś i Ornak bądź szerokolistny siedzi ładnie w ziemi i ma bardzo ładne korzenie kiełka brak sadzony 14października

Hiszpan sadzony w/w terminie szczypior ok.5cm. <<< sadzony na mijaku recznie i stosunkowo płytko do 5cm

Hiszpan sadzony z początkiem listopada puszcza kiełek w ziemi.

 

Mam pytanie czy czosnek sadzony na głebokości ok. 8-9cm da rade wyjść? 

Głębokość OK, niby przed zimą coś koło 8-10 cm w ziemię a na wiosnę ok. 5 cm. Kolego, a ten szerokolistny sadziłeś już wcześniej? Ja miałem dwa lata temu i muszę przyznać że się rozczarowałem strasznie, bo po prostu wymarzł przez zimę. Btw. sadzi ktoś Jarusa sadzarką? Wydaje mi się że on ma duże problemy potem żeby się przebić na powierzchnię. A gleba w tym miejscu nie jest u mnie jakaś ciężka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madej2502    2

Sadziłem w tym roku Jarusa sadzarką i nie było żadnych problemów ze wschodami , na około 5 cm głębokości 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Dnia 18.12.2017 o 21:24, leather50 napisał:

Głębokość OK, niby przed zimą coś koło 8-10 cm w ziemię a na wiosnę ok. 5 cm. Kolego, a ten szerokolistny sadziłeś już wcześniej? Ja miałem dwa lata temu i muszę przyznać że się rozczarowałem strasznie, bo po prostu wymarzł przez zimę. Btw. sadzi ktoś Jarusa sadzarką? Wydaje mi się że on ma duże problemy potem żeby się przebić na powierzchnię. A gleba w tym miejscu nie jest u mnie jakaś ciężka. 

sadziłem w tym roku pierwszy raz więc sam Kolego rozumiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj