bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Czy próbował ktoś zaprawiać czosnek od robaka zaprawą Nuprid lub Prestige?

W zeszłym sezonie zaprawiłem vitawaxem z nupridem ale tym do oprysku + primus b. W tym roku scenic i actara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

2l racer i 1l afalon na 1 ha z tego co pamietam, jak będziesz bardziej zainteresowany i szedl w tym temacie to mi się przypomnij, to Ci dokladnie sprawdzę bo w tym momencie nie mam możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku pryskałem jakieś 2tygodnie po sadzeniu 5l glifosatu + 1,5l afalonu i pole czyściutkie. A na wiosnę jak czosnek miał 10cm poszedł stomp. Było czysto, tylko gdzieś w czerwcu powyrywałem pojedyńcze chwasty które się przebiły i owies głuchy

Teraz afalon ma być wycofany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadziłem już czosnek. Dziś z ciekawości zmierzyłem ph i wyszło to co na zdj. Na moje oko lekko kwaśno. Teraz mogę posypać wapnem na czosnek czy dopiero w przyszłym roku?

post-38291-0-50929200-1507650056_thumb.jpg

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Nalej sobie octu albo sody oczyszczonej na tą ziemie i zobaczysz tak orientacyjne, jeżeli z octem wejdzie w reakcje to o odczynie zasadowym, a jeżeli z sodą to odczyn kwaśny to jest TYLKO orientacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Sadzi ktoś z was czosnek koło lasu lub na terenach gdzie są dziki i jelenie,ryją w czosnku czy może omijają tą uprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Nie ryją ,no chyba że dęby rosną przy miedzach to jak będą żołędzi szukać to w tedy czosnek im nie będzie przeszkadzał bo zrobią orkę :).

  No, zapowiadają pogodę to się może już posadzi wszystko , trzeba z tego okna pogodowego skorzystać bo potem nie wiadomo co będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzików u mnie nie zauwarzyłem ale jest dużo saren. W czosnku było dużo śladów ale uszkodzonych roślin nie widziałem. W grochu były 2metrowe ścieżki. W czasie kopania znalazłem szczątki zająca.

U mnie czosnek najlepiej wychodzi na rędzinie czyli glebie gdzie wyorują się kamyczki wapienia. Słyszałem że sadzą też na borowinie.

Czosnek po zaprawianiu suszy się, teraz czekam na pogodę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Z racji że chcę zwiększyć trochę areał  dokupiłem trochę czosnku harnasia,jednak ten czosnek wygląda trochę inaczej .Mój ma główki prawie okrągłe ,ząbki są takie pękate i twarde,a te główki są takie nierówne,ząbki takie podłużne zdarzają się że na ząbku rośnie drugi(ząbek piętrowy) i nie są tak twarde jak moje,jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Z racji że chcę zwiększyć trochę areał  dokupiłem trochę czosnku harnasia,jednak ten czosnek wygląda trochę inaczej .Mój ma główki prawie okrągłe ,ząbki są takie pękate i twarde,a te główki są takie nierówne,ząbki takie podłużne zdarzają się że na ząbku rośnie drugi(ząbek piętrowy) i nie są tak twarde jak moje,jaka może być tego przyczyna?

 

 

Kolego a jak sadzisz swój czosnek? Bo ja jako laik z tego co zauważyłem iż czosnek sadzony sadzarką są włąsnie tak jak piszesz mniej okrągłe ząbek na ząbku a przy reczny,m sadzeniu czosnek ładnie okrągły itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

No właśnie też przypuszczałem że to może być spowodowane odmiennym sposobem sadzenia,ale mija córka posadziła 1 rządek piętką do góry i też były takie okrągłe jak reszta sadzona piętką do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

2l racer i 1l afalon na 1 ha z tego co pamietam, jak będziesz bardziej zainteresowany i szedl w tym temacie to mi się przypomnij, to Ci dokladnie sprawdzę bo w tym momencie nie mam możliwości

mozesz kolego sprawdzic i dac znac jakie dawki i ile po posadzeniu najlepiej opylc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Dzików u mnie nie zauwarzyłem ale jest dużo saren. W czosnku było dużo śladów ale uszkodzonych roślin nie widziałem. W grochu były 2metrowe ścieżki. W czasie kopania znalazłem szczątki zająca.

U mnie czosnek najlepiej wychodzi na rędzinie czyli glebie gdzie wyorują się kamyczki wapienia. Słyszałem że sadzą też na borowinie.

Czosnek po zaprawianiu suszy się, teraz czekam na pogodę

Też mam już zaprawiony, może coś w tym tygodniu posadzę a resztę na przyszły i będzie koniec. Dobrze że prognozy jakoś dają że ma być ta pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Panowie, a jaka sadzarke polecacie robic? Taka na wzor tej do ziemniakow czy moze taka koszyczkowa na takiej duzej plycie co wklada sie zabki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj