bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Tomek42    23

No ja w sobotę posadzę 20ar, pogoda mnie nie pokoi , zazwyczaj zaczynałem po połowie pażdziernika , a ostatnią dziąłkę już dwa lata z rzędu sadziłem 3 listopada, pogoda była super, ale teraz coś może się wydarzyć i posadzę trochę wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

U mnie juz wysadzone 30ar. Strasza tak tą zimą stulecia wiec trzeba wczesniej zeby się ukorzenil. Nie ma co czekać.zaprawiony elegncko tosin plus funaben i niech sobie czeka do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Mam na oku Ruska i Szerokolistnego . Ktorego polecacie bo od lat tylko Harnas trzeba cos innego spubowac . Jak rozpoznac ich zeby mi ciemnoty nie wciskali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ruski ma 4-5 zebow, bardzo gruba i twarda duda, nie tak wiotka jak harnas/szerokolistny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Witam czy polifoska krzem nadaje sie pod czosnek? Kupilem juz jej 100 kg i to idzie na 25 arów i do tego 100 kg kredy granulowanej zeby podniesc ph. i kiedy planujecie sadzic czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Cześć, kupie czosnek, Harnaś i Ruski, na razie nie duzo, na probe. Jesli bedzie ok kupie wiecej. Musi byc zdrowy i duzy, zaplace 0.80-1.10 zł za głowke, ale musi byc na prawde spory.

Na probe chce 250 Harnasia oraz 150 ruskiego. 

 

Jesli jestes producentem czosnku i uprawiasz go juz od dawna, chetnie z Toba porozmawiam, w przyszłosci nawiąże wspolprace. 

Jestem młoda osoba gdzie wyznaje zasade "pracuj i zarabiaj tyle aby obie strony były zadowolone."

 

Dawbaj@gmail.com

prosze napisac na emeila swoja oferte i ostawic numer telefonu. Ja sie zgłosze.

Po czosnek przyjade osobiscie lub wysylka, poniewaz jestem z Poznania.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Kupie czosnek huzar lub ornak  400 szt. jesli ktos ma prosze maila na pawelr19@wp.pl lub sms 723 644 899. Główki powyzej 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

Witam,

Planuje posadzic 20 arów harnasia. Prosze o pomoc jaki nawóz podsypać przed sadzeniem. Jakiej zapray użyć i jakie oprysk nalepiej zastosować po sadzeniu. jestem świeży w temacie i chciałbym w miarę przyzwoicie wystartować. Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

ja daje przedsiewnie albo yare corn albo polifoske 6 do zaprawy uzywam kinto duo+vertigo,po sadzeniu kropie stompem aqla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Panowie mam zamiar opryskac czosnek satompem 2.5l na H słyszałem opinie ze dobrze jest dorzucic środek racer tylko niewiem czy warto i w jakiej dawce praktykowal ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

Ile czasu może czekać wyząbkowany czosnek na posadzenie? Słyszałem że najlepiej żeby to był jak najkrótszy czas, ale nie wiem jak to w praktyce wychodzi.


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Witam ,wszystkich zastanawiam się że skoro nadają podobno zimę stulecia może trzeba posadzić czosnek trochę głębiej niż 5-7 cm dla pewności żeby nie zmarzł,co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zima stulecia? moim zdaniem to tylko po to żeby ludzie węgla nakupili i nic po za tym. Dawniej to były zimy, sniegu po kolana a teraz jak 30cm spadnie to już wszyscy nie wiedzą co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj