bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

pawel213333    23

Witam. Panowie moze ktos potrzebuje czosnek kaliber 4+ mam tego troche moze ktos jest zainteresowany to prosze o maila na pawelr19@wp.pl lub na nr 723 644 899 co do ceny to napewno sie dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

4 cm to juz chyba tylko na kg...

wiesz mam pierwszy rok czosnek i zabardzo nie jestem w temacie z czosnkiem. Po ile mozna za kg takiego dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wiesz, możesz szukać jakiegos amatora i gdzieś to w detalu pchać, ja przynajmniej z 4 cm robie przemysł i sprzedaje na kg jak cos zostanie z kiszenia ogórów :) nie wiem skąd jesteś, ale cudów nie będzie, 3-6 zł w zalezności od rejonu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czy czosnek zimowy świeży po wykopaniu i obraniu może być tak samo długo przechowywany(np.w skrzynkach i przewiewnym miejscu)jak czosnek nieobrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Witam,czy czosnek zimowy świeży po wykopaniu i obraniu może być tak samo długo przechowywany(np.w skrzynkach i przewiewnym miejscu)jak czosnek nieobrany.

 

jak jest zielony to nie bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

do pawel213333: Jak jest ładny 4+(takie całe 4 cm z haczykiem ) to możesz do masarni spróbować sprzedać ja po 14zł/kg w tamtym roku sprzedałem albo możesz poszukać zbytu u tych co maja fermy drobiu bo oni dają czosnek jako naturalny antybiotyk do paszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki788    0

Ja też w tym roku zacząłem się zajmować czosnkiem i teraz pytanie, właśnie o ten drobniejszy czosnek tak do 4cm, czy to idzie gdzieś zhandlować. Jestem z okolic Proszowic może ma ktoś namiary jakieś porady?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja też jestem z tych okolic, niestety kolego tutaj jest zagłębie. Taki czosnek w tym roku to się niestety do niczego nie nadaje jak tylko ścinka, bo ogólnie kalibrowo jest słabo w tym roku i w okolicach 5 cm jest od groma towaru. Mozesz albo kisic się  z tym na jarmarku, albo namierzyć z giełdy ingrit babeczke która zamieszcza ogłoszenia że sprzeda przemysł (może tez skupuje) lub obierać to na zęby i też sprzedać w cenie ścinki ale bez większego problemu :) (w piotrkowicach wlk. kupuje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

W niedzielę byłem na Giełdzie we Wrocławiu , ceny w zależności od kalibru , od 0,80 do 1,6 za duży ,tak wołają jak spytasz a za ile gonią to nie wiem , świeżego już jest trochę , ja miałem 2,500 tyś szt. na zielono z ogonkiem w pęczkach , wjechałem przed 16 i już o 17,30 wyjechałem , zszedł szybko , mogę tak handlować.

 Teraz leje od rana  u mnie i kopanie stanęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

W niedzielę byłem na Giełdzie we Wrocławiu , ceny w zależności od kalibru , od 0,80 do 1,6 za duży ,tak wołają jak spytasz a za ile gonią to nie wiem , świeżego już jest trochę , ja miałem 2,500 tyś szt. na zielono z ogonkiem w pęczkach , wjechałem przed 16 i już o 17,30 wyjechałem , zszedł szybko , mogę tak handlować.

 Teraz leje od rana  u mnie i kopanie stanęło

Jesli mozna wiedziec kolego po ile sprzedales i jaki kaliber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

No po wykopaniu o wytelepaniu wciąż jest na nim trochę ziemi, czego nie można powiedzieć o takim który widziałem na giełdzie lub w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

poczekaj, ładnie obeschnie i reką ta sucha skórka z ziemią zejdzie, odetniesz korzeń i już gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Moze ktos wrzucic foto jak wyglada czosnek, kotry sprzedajecie na gieldzie? Co z nim po wykopaniu robicie? Ucinacie ten szczypior i korzen? Czyscicie czy obieracie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jak chcecie na mokro obierać to wystarczy za pierwszy zielony liść od dołu pociągnąc w strone główki i wam ładnie się obierze, uciac korzeń, troche dudy w pęczki i gotowy. Jak na sucho to poczekać aż dobrze przeschnie i ręką go przetrzec i tez wierzchnia skróra powinna zejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Czy czosnek może schnąc w powiązanych bukietach po 10? Ponieważ teraz mam dużo ludzi chciałbym to wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj