bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

folyta    0

Kolanko tzn? Obecnie ścinam tak za zgrubieniem patrząc od końca pąku. 2 sprawa to co może być przyczyną oraz jak zwalaczac, bo oststnio strasznie żółto się na polu zrobiło i ogólnie zaczął tak marne wyglądać większość główek białych niektóre sine, przewaznie łatwo wyrwać z ziemi ale nie zawsze, czasami trafi się ze zgnity korzeń. Zabiegi grzybobójcze jak dotąd były 3: amistar opti później miedzian i oststnio ravral aquaflo. Czym mogę go uratować?

post-141312-0-91050300-1496867782_thumb.jpg

post-141312-0-98455200-1496867802_thumb.jpg

post-141312-0-34185500-1496867815_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

folyta srodki kontaktowe jak miedzian nie sa zbyt dobre dla warzyw takich jak czosnek bo nie chronia korzenia-cebuli przed zgnilizna tylko same liscie , np przed maczniakiem, dobry jest amistar tylko on nie jest zarejestrowany, jak juz nim pryskales to trzeba bylo za 2 tyg powtorzyc zabieg, teraz to juz nie ma co bo on jest zapobiegawczy wiec nie pomoze. Z tego co widze to masz juz bardzo zaawansowana zgnilizne ,niektorych roslin nie da sie uratowac. Zastosuj topsin i po 2 tyg dalbym jeszcze luna experience,  te srodki sa systemiczne i lecznicze wiec mysle ze zahamuja chorobe. Jak ktos ma jeszcze sprawdzony dobry srodek grzybobojczy to niech napisze 

i ostroznie z azotem bo azot wspomaga rozwoj chorob, mozliwe ze przez ten obornik masz tak zainfekowane pole, teraz to tylko z mikroelementami i odzywka fosforowa zajezdzaj aby wspomoc rozwoj cebuli


u mnie jak dotad zadnych wypadow , czosnek calkowicie zielony jedynie koncowki troszke czerwone ale to nic nie przeszkadza

post-217054-0-80628200-1496922504_thumb.jpg

Edytowano przez lukaSZ1234e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

ja swoj dzis opryskalem srodkiem luna. zobaczymy co to bedzie. Za tydzien poprawie signum lub amistarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

RubenDesiewicz na nicienie nic nie poradzisz, sa nematodydy ale maja mala skutecznosc, nie zabijaja form przetrwalnikowych ktore potrafia przetrwac nawet 20 lat w ziemii, tzn ze jesli po 20 latach w tym samym miejscu posadzisz czosnek to nicienie sie odnowia. Jest to ogromny problem, takze zapomnij o czosnku w tym miejscu. Aby zapobiegac temu to trzeba siac owies albo gorczyce na poplon, ale jak sie juz pojawia to przekichana sprawa

Edytowano przez lukaSZ1234e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Ogólnie cała plantacja wygląda tak. W sumie większość główek wyglada na zdrowe, nie widać tam oznak pleśni, pozolkniete są tylko liście i to w niektórych przypadkach dosyć mocno. Napewno brakuje mu tez wody. Zapytam jeszcze o pąki. Ile kg na ha wysiewa się czosnku z tych cebulek powietrznych? Bo chcialbym zostawić na przyszły rok tylko nie wiem ile tego idzie

post-141312-0-56288200-1496942560_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

czy tylko mi sie wydaje czy od polowy pola jest zółty ?

 

Ja dzis skonczylem pędować harnasia, poszedł signum, troche wapnowitu i odzywka fosforowa i przed 20 powtórze odzywke i wsio :) no chyba że jeszcze potasową uda mi się pokropic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

No właśnie o to chodzi, jest kilkanaście metrów zielonego a później rudo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

potas jest po to aby roslina wyksztalcala lepsze nasiona i owoce a fosfor sluzy do rozbudowy korzenia


folyta, jesli mowisz ze glowki sa zdrowe a liscie zolkna to brakuje mu azotu,a jesli zwiedle to moze byc to tez oznaka braku potasu albo po prostu spryskales czyms nieodpowiednim jakims herbicydem, ale z tego co pokazywales wczesniej to te cebule sa ewidentnie zbrazowiale, chyba ze zle spojrzalem ale szczypior tez na to wskazuje ze masz jakas chorobe grzybowa

 

Edytowano przez lukaSZ1234e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

No właśnie te zbrązowiałe są tylko tam gdzie roślina już praktycznie umarła całkowicie żółta i opadnięte liście, tam gdzie przeważają zielone liscie główka wygląda Ok

Edytowano przez folyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

no ale sam mowisz ze zielonego masz kilkanascie metry tylko a reszte to sam zolty, wiec zaatakowal Ci grzyb caly ten kawal. Ten co jest zielony to chron zapobiegawczo bo za jakis czas tez go znilec jakis dopadnie ;)

 


tam gdzie jest juz nawet fragment zoltego liscia i jest opadly to z cebula jest cos nie tak, wyrwij ja i przypatrz sie uwaznie, wystarczy ze skorka jest zgnita to nalezy jak najszybciej zapobiegac, nie czekaj az caly zbrazowieje bo bedzie po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0

Wiec teraz topsin i po 2 tygodniach luna experience? No i oczywiście odżywki, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

ja bym tak zrobil , niech sie jeszcze inni wypowiedza bo ja dopiero pierwszy raz czosnek uprawiam i na razie tyle wiem co sie dowiem od profesorow z uczelni bo studiuje tez, wiecej moge o tytoniu powiedziec bo mam plantacje, ale w kazdym razie topsin i luna nie zaszkodza a wrecz przeciwnie, odzywki tak samo laduj bo bez nich to ani rusz w taka sucha pogode, nawozy w ogole sie nie rozkladaja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja slyszalem teorie ze po oglawianiu kropi się fosforem dla główki a potas na koncu dla ładnego wybarwienia i dobrego przechowywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

U mnie to wyglada tak jak na fotkach... nie wiem czy cos z niego bedzie. Czosnek mam pierwszy rok wiec sie dopiero ucze jego uprawy....

post-57290-0-81872900-1497001420_thumb.jpg

post-57290-0-75659400-1497001440_thumb.jpg

post-57290-0-06271900-1497001462_thumb.jpg

post-57290-0-72343300-1497001476_thumb.jpg

post-57290-0-66362500-1497001490_thumb.jpg

post-57290-0-32858900-1497001515_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Wygląda zdrowo , ja dziś jedno poletko opędowałem , na drugim jeszcze nie wyrósł na tyle aby wchodzić z ludźmi , wykopałem też kilka sztuk , korzenie białe, ładne  i na razie wygląda dobrze , dziś wieczorem  po pędowaniu  zasilę żeby nie odczuł tak mocno tego cięcia i czekamy dalej :).

 

 

post-147006-0-82900700-1497021693_thumb.jpg

post-147006-0-90912500-1497021709_thumb.jpg

post-147006-0-56346400-1497021720_thumb.jpg

post-147006-0-51286900-1497021730_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sokolam, u mnie dzieje się to samo teraz - żółte strasznie, u mnie jest dużo gęściej sadzony i bez przejazdów to się z góry żółty dywan delikatnie zrobił.. Przeciw grzybowe lecą regularnie. A tak pięknie wszystko wyglądało i tak się zielenił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

według mnie kwestia zimy teraz wychodzi, korzenie nie wytrzymaly tych mrozów i obumarły, puści nowe ale nie ma co sie dziwić że zółknie, czy że plon będzie niższy jak już ilość i jakoś korzeni nie ta. Ja u siebie nie narzekam, ale też widze różnice jak wygląda czosnek na granicy gdzie nawiało mu śniegu albo czosnek od sąsiada strony gdzie tuje troche osłoniły, a jak wygląda dalej, więc już teraz wiem że będzie jakościowo troche słabiej niż rok temu, ale nie ma co narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj