bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Tomek42    23

U mnie harnaś już wypuszcza pędy , jak u was?  też już się zaczyna?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Wstawcie zdjęcia. Pochwalcie się swoimi czosnkami.

 

W jakim miesiącu czosnek najbardziej przyrasta pod ziemią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Nie ma sie u mnie czym chwalic... moze teraz po deszczu ruszy bo saletra rozsiana ponad tydzien temu i lezala do wczoraj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7
Napisano (edytowany)

nie rozumiem pytania za bardzo? Jak poprawnie? Ważne jest zeby go uciąć/ułamać przed tzw ''kolankiem'' czyli pędem kwiatostanowym

 

ja bym stompem juz jechal tylko międzyrzędzia, szkoda go przed wypuszczeniem pędu chamować

 

logitech - najbardziej przybiera po odcięciu pędu, w sumie po to się robi to, żeby roślina ''szla'' w główkę a nie pęd kwiatostanowy

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Dokładnie , łatwo się odłamuje , z reguły jest kruchy , można tez nożykiem , nie którzy sekatorem też robią , ważne aby przed zgrubieniem bo jak wyżej się obłamie to rośnie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

Pęd odcina się zaraz jak się pojawi ? Czy może trzeba poczekać aż się rozwinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wg. mnie bez znaczenia, bo nawet jak odetniesz zaraz jak sie tylko pojawi ''zgrubienie'' to i tak ten pęd bedzie jeszcze szedł w góre, więc ja osobiście czekam az będzie on łatwo dostępny i nie bede go musiał wsród liści szukać, ale do tego jeszcze z 10 dni spokojnie, bo dopiero w hiszpanie pomału się wybija pęd a gdzie tam dopiero w harnasiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No ja też czekam aż będzie już większy , u mnie już w harnasiu wybija , na kilku nawet znalazłem ze zgrubieniem, w sumie to strasznie nie równo to idzie ale w tym roku nie ma co się dziwić , wszystko jest nie równo przez ten zimny początek wiosny , truskawka też na raty , nie ma tak żeby był wysyp , nic się nie poradzi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

fusilade ?? ale nie wiem czy wezmie a czym pryskacie na na dwuliscienne w jakich dawkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Na jednoliścienne Agil w stężeniu 0,3%, jest tańszy od Fusilade a robi robotę dobrze. Na dwuliścienne przykładowo Goal w stężeniu 0,1% - oprysk pod liść. Nie działa na chabry tzn. pali ale odrastają z czasem. Macie jakiś sprawdzony sposób na skrzyp bo wyłazi mi coraz więcej pomimo, że ziemia wapnowana była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

wapnowałeś bo pewnie o to ze niby  na kwaśnej glebie rośnie otóż to nieprawda mam glebę o odczynie zasadowym i tam również rosnie hehe ,to stęzenie to na 300 litrów wody tak ?? ja muszę popryskac czym własnie na dwuliscienne bo chwast atakuje ze masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Wapno niby pomaga na skrzyp. Stężenie jest w podane w % czyli licz że na 100l przykładowo 300 ml agilu itd.

Specjalnie podaję w %, żeby nie było że ktoś da zgodnie z etykietą 0,6l środka  na 200 l a innny 0,6l na 300l bo to jest duża różnica.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego a co ty chcesz zrobić perzowi dajac 3 setki chcac go przytrzymac to litr na 300 wody a jak go wypalic to 1,5 litra dac ale czosnek schamuje przy takim stezeniu skrzypowi mozesz skoczyc wapnem na gwint mu skoczyc skrzyp tylko wapnowanie na zime albo rozerwac w sensie zadusic rozlogi pomaga tez saletrowanie amonowa bo to nawoz fizjologicznie zasadowy kest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zeby wypalic ten perz agilem 1.2-1.5 l w 300 l wody. Mowicie ze przy takim stezeniu nie spali czosnku? Pytam sie po dwa razy bo pierwszy raz bede uzywac agilu i nie chce zeby mi czosnek spalilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czosnku nie spalisz ale go przytrzymasz trochę daj litre przytrzymasz perz potem czosnek wykopiesz i skasujesz go rundupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko poczekaj az liscie czosnku zlapia wosk i rrura w pole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego kiedy sie pojawia bedziesz widzial juz a wosk taka sloneczna pogoda najodpowiedniejsza do takich opryskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

randap nie bierze skrzypu wcale ani trochę nawet pisze na etykiecie a saletra to czasami nie zakwasza ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folyta    0
Napisano (edytowany)

Witam. Uprawiam czosnek 1 rok, odmiana Harnaś. Czy jest to właściwa wielkość główki na chwilę obecną? Czy pędy trzeba już obcinać czy jeszcze czekać? Bo nie w każdym są tak dobrze rozwinięte jak tutaj. Oraz czym może być spowodowane aż takie żółknięcie liści? Około 2 tyg temu było pryskane Amistarem oraz Dursbanem, 3 tygodnie temu Targą Super. Regularnie raz w tygodniu pryskane odżywkami dolistnymi

post-141312-0-59765000-1496157274_thumb.jpg

post-141312-0-70789700-1496157275_thumb.jpg

post-141312-0-00598500-1496167266_thumb.jpg

Edytowano przez folyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Wszystko dobrze jest ,  dopiero będzie rósł w główkę , poobcinasz jak wyjdą wszystkie pędy żeby nie chodzić kilka razy a końcówki już się nie zmienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj