bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

jutro jak pogoda dopisze leci signum po tych deszczach, w tamtym tygodniu na poczatku poszedl rovral ale po kilku h spłukało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no i jak tam Panowie czosnki u Was? u nas udało się przeprowadzić wszystkie zabiegi nareszcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Danielm93 to jest uszkodzony korzeń na moje oko, lub jakąś wiroza. A na to oprysk już nie pomoże. Dużo tego masz na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Mógł się słabo ukorzenic albo coś mu się dzieje z korzeniem. Wyrwij i zobacz czy nie gnije mu pietka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co robicie w przypadku nicieni? Mam 5a czosnku w gęstej obsadzie bo co 30 cm. I gdzie nie gdzie trafi mi się czosnek taki wykręcony, liście pozaginane, poharatane, ale to takie pojedyńcze się zdarzają, nie ma tego dużo, radzicie coś robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

DanielM93

 

 

miałem podobne, poszły opryski na grzyba, robaka, odżywka i nawóz i jak dziś patrzyłem to to co było popsute na główce to odeszło i  jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

A co robicie w przypadku nicieni? Mam 5a czosnku w gęstej obsadzie bo co 30 cm. I gdzie nie gdzie trafi mi się czosnek taki wykręcony, liście pozaginane, poharatane, ale to takie pojedyńcze się zdarzają, nie ma tego dużo, radzicie coś robić?

Chopie gęsta obsada co 30cm? Chyba zartujesz. U nas sadzi się co 12cm lub 15. A na nicienoe to poczytaj sobie parę stron wczesniej bo teraz to nie zrobisz nic. Po pierwsze to nicienie nie atakują liści. Jak masz liście poskręcane to może być albo reakcja na herbicyd albo wirus. A jak sa liście poharatane to może być dzik. Ale tego już nie prysniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o międzyrzędzia

No raczej na pewno, ale szkoda komentować..  <_<

Co racja to racja, kilka dni ponad 20 stopni i czosnek jest piękny. Sięga już daleko za kolano, dól gruby. Jakimi nawozami pryskacie w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

No raczej na pewno, ale szkoda komentować..  <_<

Co racja to racja, kilka dni ponad 20 stopni i czosnek jest piękny. Sięga już daleko za kolano, dól gruby. Jakimi nawozami pryskacie w czerwcu?

 

 

praktycznie tymi samymi co w maju :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1974    0

witam wszystkich jak tam jary u was poprawił sie ,czy na jednoliscienne mozna jeszcze czyms prysnąć jarusa coś mi perz miejscami wylazł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Przyczyny mogą być dwie, albo niedobór jakiegoś składnika albo wahana temperatur. Pryśnij odżywką fosforową i powinno ciut pomóc. 

 

 

No raczej na pewno, ale szkoda komentować..  <_<


Co racja to racja, kilka dni ponad 20 stopni i czosnek jest piękny. Sięga już daleko za kolano, dól gruby. Jakimi nawozami pryskacie w czerwcu?

 

 

nie sprecyzowałeś o co ci chodzi więc wziąłem z założenia gęstość w rzędzie. sadzarki mają raczej stały rozstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być dwie, albo niedobór jakiegoś składnika albo wahana temperatur. Pryśnij odżywką fosforową i powinno ciut pomóc. 

 

 

 

 

nie sprecyzowałeś o co ci chodzi więc wziąłem z założenia gęstość w rzędzie. sadzarki mają raczej stały rozstaw.

No i tu bym nie powiedział. Czosnek jest piękny i gruby. Odżywki lecą często różnej postaci. Takiego dziwnego czosnku jest bardzo mało, ale jestem ciekawy jaki jest tego powód. Może zrobię jakieś fotki to będzie lepiej zdiagnozować, ale sprawdzałem korzeń, piękny, piętka - cała.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0
Napisano (edytowany)

Czy pryskaliscie czosnek Lontreal 300 SL ? mam sporo rumianu i chabru w Harnasiu

Edytowano przez janusz00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja pryskalem, dobrze sobie radzi. Proponował bym same międzyrzędzia, ale dla testów w zeszłym roku zlalem dość mocno kilka roślin i spalić ich nie spaliło, ale na pewno je przyhamowało jak każdy tego rodzaju srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No trochę w nocy popadało , już taka skorupa się zrobiła że hej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steven654    0

Mam zamiar przejechać swój czosnek opielaczem żeby zniszczyć drobne zielsko i wzruszyć ziemię, czy żeby mieć spokój z zielskiem do końca można teraz prysnąć stop'em, bo w zleceniach jest że można pryskać jak czosnek ma od 10-15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj