Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3569 odpowiedzi na ten temat

#3021 Share KrystianSzynal

KrystianSzynal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 14:33

[czosnek] ile z hektara?

Gwozd, u mnie tak samo, z jakich okolic Lubelskiego jesteś dokładnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 19:53
  •  

#3022 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 16:33

[czosnek] ile z hektara? Taki równy, spokojny parogodzinny deszcz to coś najlepszego. Ziemia ładnie nasiąknie. O wiele bardziej daje niż w godzinne oberwanie chmury. Chociaż u mnie ani kropli, więc byłbym zadowolony z czegokolwiek.

#3023 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 14 czerwiec 2016 - 18:20

[czosnek] ile z hektara?

Dobrze wam jak tak chociaż troszkę pokropi.. U mnie już ze 2 tygodnie miał padać deszcz według pogody. Co z tego jak nawet kropla nie spada..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3024 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 czerwiec 2016 - 18:28

[czosnek] ile z hektara?

Gmina Bychawa na granicy z gminą Zakrzew

Cały dzień pada,czasem dosyć mocno a na podwórku nie ma za dużych kałuż za to na polu błoto. W dobrym momeńcie ten deszcz bo już sucho zaczynało się robić

#3025 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 18:42

[czosnek] ile z hektara?

Dobrze wam jak tak chociaż troszkę pokropi.. U mnie już ze 2 tygodnie miał padać deszcz według pogody. Co z tego jak nawet kropla nie spada..

U mnie to samo. Niby codziennie pada w moim regionie wedle pogody i to obficie tylko ja tego deszczu od dwóch tygodni na oczy nie wiedziałem. Prędzej mi cegła z nieba na łeb spadnie, niż ten ich deszcz, który zapowiadają...

#3026 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:32

[czosnek] ile z hektara?

No ja to już dostawałem kręćka przez ten brak opadów ale wczoraj były dwa zrzuty , raz 10 minut a drugim razem 25 minut padało, dziś 15 minut deszczu , można powiedzieć że człowiek szczęśliwy się zrobił hihi.

#3027 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:39

[czosnek] ile z hektara?

u nas nie padało od ponad miesiąca i na razie niech jeszcze nie pada ze 2-3 tyg wszystko sobie ładnie rośnie a po deszczu to trzeba będzie znowu z opryskami jechać 

#3028 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:19

[czosnek] ile z hektara?

Co ci bez wody urośnie - nic. U mnie jeden (można powiedzieć lepszy deszczyk był na 2 ostatnie miesiące) A reszta to 5 minut parę kropli i koniec. Co po tym ze pryskac mniej trzeba jak gówno urośnie i do sprzedaży jest tyle co nic.. bo plon słaby i słabej jakości.

#3029 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:34

[czosnek] ile z hektara? Klimat się zmienia. Opadu z roku na rok mniej. Nawadnianie to przyszłość. Inaczej nie da rady.

#3030 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 04:59

[czosnek] ile z hektara?

Co ci bez wody urośnie - nic. U mnie jeden (można powiedzieć lepszy deszczyk był na 2 ostatnie miesiące) A reszta to 5 minut parę kropli i koniec. Co po tym ze pryskac mniej trzeba jak gówno urośnie i do sprzedaży jest tyle co nic.. bo plon słaby i słabej jakości.

na razie nie narzekam na plony :D i czosnek ładny i cebulka spoko ogóreczki też dają rade. poza tym zawsze kepsza jest klęska nieurodzaju :D co do pryskania to i tak trzeba co roku wiecej ale chodzilo mi o pryskanie na grzyba bo juz swojego pryskalem wapnem i na grzyba bo trzeba bedzie kopac nie długo a po deszczach trzeba bedzie znowu robić to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3031 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 07:21

[czosnek] ile z hektara?

na razie nie narzekam na plony :D i czosnek ładny i cebulka spoko ogóreczki też dają rade. poza tym zawsze kepsza jest klęska nieurodzaju :D co do pryskania to i tak trzeba co roku wiecej ale chodzilo mi o pryskanie na grzyba bo juz swojego pryskalem wapnem i na grzyba bo trzeba bedzie kopac nie długo a po deszczach trzeba bedzie znowu robić to samo

No taak, ale uwierz, że plony które osiągasz bez wody nie są takiej jakości i nie ma ich tak dużo jak z nawadnianiem, ale jeśli tobie to wystarcza i jesteś pełen satysfakcji takiego plonu jaki osiągasz to bardzo dobrze i życzę powodzenia, aby nic z roślinami się nie działo :D

#3032 Share ciapk1111

ciapk1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:10

[czosnek] ile z hektara? Koledzy będę potrzebowal Harnasia do sadzenia proszę o priv i cenę

#3033 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 15 czerwiec 2016 - 22:30

[czosnek] ile z hektara?

Faktycznie lepsza klęska nieurodzaju szczególnie jak dotyka akurat Twój region. A teraz mamy takie czasy że jak u Ciebie jest nieurodzaj to przyjedzie z Francji czy Holandii i już jest urodzaj w wyborze :)

#3034 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 06:14

[czosnek] ile z hektara?

I taka prawda, a cena jaka była - taka będzie. Co z tego że polski rolnik nie dość, że nie będzie miał co sprzedać - to jak będzie miał co to za bezcen przy takiej ilości. 

Myślę, żę gdyby jakoś ograniczyć importy produktów produkcji rolnej to te ceny mogły by wyglądać nieco inaczej niż obecnie, ale cóż my możemy..

#3035 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 07:46

[czosnek] ile z hektara?

Szwajcaria tak robi, dopoki ich rolnicy sa w stanie zaopatrzyc  to jest wstrzymany import danego produktu.

#3036 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 09:40

[czosnek] ile z hektara?

Oooo.. i dokładnie o tym mowie.. a tak to nawalą produktu i mamy ceny poniżej kosztów produkcji..

#3037 Share grzecho

grzecho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 czerwiec 2016 - 09:46

[czosnek] ile z hektara?

tyle, że Szwajcaria nie należy do UE i ma własną politykę nie tylko rolną :)

#3038 Share Bartosz151515

Bartosz151515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 13:07

[czosnek] ile z hektara? Panowie ze wzgledu ze tyle lat uprawialem czosnek ekologiczny i jak w tym roku (ale ostatni raz )... i mam pytanie. W jakich terminach i na co pryskacie ? Szczególnie zwroccie uwage na srodki chwastobojcze kiedy, ile, i jakie by nie szkodzilo uprawie.
Powiem szczerze... mam dość pracy recznej i wydawac pieniądze i to nie małe by pielić czosnek. Na te ceny to szkoda co kolwiek mowic. Rosną małe główki pracy przy nim duzo... wiec prosze zrozumcie i napiszcie jakies dobre rady chodzby środków chwastobojczych :P
Pozdrawiam.

#3039 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 17:45

[czosnek] ile z hektara? Z chwastobojczych to stomp i targa na jednoliscienne, fusilade.

U mnie dzisiaj popadało pięknie, zresztą chyba w całej Polsce. W nocy zaczęło padać o 13 przestało i potem od 17 do 19. Łącznie wlało mi 40l wody na metr, więc czosnek ma z czego ciągnąć - odetknąłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3040 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 19:26

[czosnek] ile z hektara?

U mnie dzisiaj popadało pięknie, zresztą chyba w całej Polsce. W nocy zaczęło padać o 13 przestało i potem od 17 do 19. Łącznie wlało mi 40l wody na metr, więc czosnek ma z czego ciągnąć - odetknąłem.

Nie wierze.. Wszędzie pada a u mnie nie.. nadal. Padało u mnie w okolicach 10-30 km.. a u mnie nie.. I jak ma to rosnąć bez tej wody. Prognozy pogody mam takie, że pada już 14 dzień z rzędu.. Tyle tego deszczu widzę co upał 30 stopni + wiatr że ciężko ustać..