Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#3001 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 07 czerwiec 2016 - 11:11

[czosnek] ile z hektara?

Zawsze myślałem że karencja na środek ochrony roślin to liczba dno od zabiegu do zbioru rosliny gdzie normalnie sobie rosnie i może w tym czasie metabolizować substancje aktywną. W ten sposób jak piszesz to można by np opryskać truskawki signum, następnego dnia zerwać owoce, potrzymać je 2 dni w lodówce i można bezpiecznie jeść

Jarego mam więcej niż ozimego. Z ozimym dopiero zaczynam, mam go 2raz. Z jarym nigdy nie miałem problemów z przechowywaniem nawet do sierpnia. Ciekawe jak sprawdza się preparat ITCAN 60 SP  http://agrofy.pl/wyszukiwarka  może łatwiej byłoby przechowywać ozimy bez wyrastania? Stosawał ktoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 08:39
  •  

#3002 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 13:02

[czosnek] ile z hektara?

Ozimy nie nadaje się do długotrwałego przechowywania, dlatego trzeba go wspomóc :D

Zawsze myślałem że karencja na środek ochrony roślin to liczba dno od zabiegu do zbioru rosliny gdzie normalnie sobie rosnie i może w tym czasie metabolizować substancje aktywną. W ten sposób jak piszesz to można by np opryskać truskawki signum, następnego dnia zerwać owoce, potrzymać je 2 dni w lodówce i można bezpiecznie jeść

Jarego mam więcej niż ozimego. Z ozimym dopiero zaczynam, mam go 2raz. Z jarym nigdy nie miałem problemów z przechowywaniem nawet do sierpnia. Ciekawe jak sprawdza się preparat ITCAN 60 SP  http://agrofy.pl/wyszukiwarka  może łatwiej byłoby przechowywać ozimy bez wyrastania? Stosawał ktoś?

Myślisz, że jak dzisiaj jest żywność wytwarzana? Żyjemy niestety w erze, gdzie wszystko jest walone nawozem i opryskiem. Ja praktykuje pryskanie fungicydem na tydzień - dwa przed zbiorem i uważam, że mój czosnek jest i tak 10x zdrowszy i ekologiczny od tego, który można kupić w markecie itd. Nie mówię, że to jest dobre, ale dzisiaj każdy liczy, kalkuluje i chcę towar przetrzymać jak najdłużej żeby było jak najmniej strat. Znam takich magików, którzy jadą z truskawką, czereśnią na giełdę, że nie zdąży dobrze oprysku wchłonąć. Niestety takie czasy "nastali". Nowotwory nas zjedzą.

#3003 Share gug2

gug2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 18:27

[czosnek] ile z hektara?

rolnicy chemicy :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3004 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 09:16

[czosnek] ile z hektara? Daje ktoś z was obornik pod czosnek? Na jednym polu jestem zmuszony zrobić rok przerwy, ponieważ posadziłem tam czosnek drugi rok z rzędu. Po tegorocznych wykopkach, bliżej jesieni chcę tam nawieźć oborniki, zaorac i na wiosnę posiać jakiś poplon (gorczyca, ew. łubin) żeby przyszłej jesieni posadzić tam czosnek. Jaka dawka żeby było dobrze, ale żeby nie przesadzać? 40t na ha?

#3005 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 21:41

[czosnek] ile z hektara?

40t minimum  ja kostki popieczarkowej z 60t ha dawałem 

#3006 Share adamek1113

adamek1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 13:41

[czosnek] ile z hektara?

witam

Niewiem co sie dzieje z moim czosnkiem robi się cały żółty. Początkowo myślałem ze to od wiosennych przymrozków bo były żółte tylko końcówki ale teraz robi się cały żółty. Pryskany 3 razy a grzyba i na robaka, odżywki. Z korzeniem jak narazie nic sie nie dzieje.20160611_1406171.jpg 20160611_1406011.jpg

#3007 Share adamek1113

adamek1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 18:02

[czosnek] ile z hektara?

Jednak znalazłem jeszcze na główce takie brązowe plamy.20160611_1842542.jpg

#3008 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:13

[czosnek] ile z hektara?

czosnek to i tak nie pryskasz przed samym kopaniem ale weźcie takie ogórki. wieczorem się pryska a rano następnego dnia się zbiera :D 

#3009 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:38

[czosnek] ile z hektara?

czy na opielony do czysta czosnek mozna opryskac jakims doglebowym srodkiem teraz czy pozostaje tylko reczne i mechaniczne zwalczanie? Czosnek wiosenny

#3010 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 21:14

[czosnek] ile z hektara?

U was też taka susza?

Edytowany przez borys11, 11 czerwiec 2016 - 21:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3011 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 11 czerwiec 2016 - 21:38

[czosnek] ile z hektara?

U was też taka susza?

Dokładnie, sucho - a na deszcz się nawet trochę nie zapowiada. Dzisiaj niby jakieś chmury deszczowe były to spadło parę kropel - prawie nic. Ziemia tak sucha że nie da się nic wbić..

#3012 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 21:49

[czosnek] ile z hektara?

Ja wczoraj orałem kawałek 30a na głęboko, to przy orce na 30cm kurzawa za ciągnikiem jakby ktoś cement zamiatał taka susza...

#3013 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 11:54

[czosnek] ile z hektara?

To racja , marnie z tym deszczem , to juz trzeci rok, w zeszłym to zaorać na jesień w ogóle nie było można , a teraz potrzebne jest trochę tej wody , kurcze ,, trochę,, to tak tylko mówię bo wiadomo ile jej potrzeba , do zbiorów nie długo a nie ma z czego naciągnąć , nie tylko czosnek , zboża także przecież , truskawka już się kończy i też lipa przecież była . W sumie to nie wiem jak to rolnictwo pociągnie.

Ja już przy czosnku prawie nic nie robię , co wieczór przejdzie się i po troszkę pousuwa ręcznie chwastów i wszystko , no można jeszcze jakby tak paliło cały czas to tylko mikroelementy dolistnie .  Wczoraj wykopałem parę główek , jest ładny ,zdrowy ,korzenie długie ale trzeba żeby nabierał a nie ma z czego ciągnąć :)

#3014 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 12 czerwiec 2016 - 12:35

[czosnek] ile z hektara?

U mnie główki to dopiero zaczynają grubnąć (ozimy czosnek) coś mi się wydaje że nic z niego nie będzie. Susze coraz większe.

#3015 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 13:19

[czosnek] ile z hektara?

W piątek u mnie troche popadało, przeszła burza ale to nie wystarczy na długo. Trzeba zainwestować w nawadnianie

#3016 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 13:31

[czosnek] ile z hektara?

Ja też tak myślę , ale i wody u nas brak, nie wiem ile kosztuje zrobić odwiert , może ktoś się orientuje to chętnie posłucham jak i co z tym bo nie wiem nic , ale wieczorem też poczytam w necie o tym :).  Tyle że jak ktoś praktykował to ma wiedzę bezcenną na ten temat a nie tam ogólnie z netu :).  

#3017 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 14:45

[czosnek] ile z hektara?

A jak już mówiłem to wkleję zdjęcia tego wykopanego czosnku , może coś zobaczycie tam nie dobrego, jednak kilka oczu jak spojrzy to nie to samo co jeden człek :).  Robiłem takie eksperymenty, sadząc rzędami duże ząbki, średnie i małe no tu na zdjęciach są własnie z tych 3 kategorii,też mam kawałek sadzone z tych środkowych blaszek nawet :) ale także różne zaprawy dawałem i też nawet całkiem bez zaprawy troszkę. Zobaczymy na końcu jakie różnice będą , w wielkości to już trochę widać ale efekt końcowy po wykopkach :)

Załączone miniaturki

• 11 czerwiec (2).jpg
  • 11 czerwiec (1).jpg

#3018 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 16:28

[czosnek] ile z hektara? Ostatnimi laty z deszczem jest coraz gorzej. Ci co mają nawadnianie są na wygranej pozycji. U mnie czosneczek też ładny, zdrowy ale sucho! Nic więcej mu teraz nie potrzeba żeby naciągnął. Woda, woda, woda i jeszcze raz woda potrzebna.

Co do studni głębinowej, to jak przyjeżdżają wiercić firmy biorą od 100 do 200 zł za metr wiercenia i wiercą dopóki nie dowiercą się wody.
U mnie sąsiad wiercił to woda była na 70m, ale jak wiercili gminę po sąsiedzku to dowiercili się na 170 m.

#3019 Share adamek1113

adamek1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 14:45

[czosnek] ile z hektara? Czy ktoś odpowie mi na moje pytanie co z tym moim czosnkiem? Martwić się pryskac czy juz za późno? Może chociaż na przyszłość jakas uwaga?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3020 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 10:02

[czosnek] ile z hektara?

Deszcz  :P  od samego rana piękny spokojny deszczyk i według prognozy ma tak byc cały dzień.