bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

adamek1942    6

ja tez sadzarką sadze ale jednak jak gleba ubita to ciezko spulchnić, powiedz mi ty to masz sprzodu na przednim zaczepie ciągnika?? i na jakiej wysokości są dysze rozpylające?? ja do tej pory chodziłem i pryskałem fusilade i galigan ręcznym oczywiście,nie pryskałem tez stompem nigdy na wiosne nie wiem co czosnek na to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez mam belke do czosnku zrobilen ja ze względu na to ze zauwazylem ze jednak stomp.zwlaszcza harnasia hamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tak z przodu, mam regulowane ale przewaznie kropie tak z 15cm od ziemi i dysza idealnie pokrywa miedzyrzedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

nic ino pozostaje robic kolejnego sprzęta mam dość juz ręcznego głowa boli od tych oprysków i tego chodzenia jeden w jeden rząd, jak ty to regulujesz masz jakiś siłownik hydrauliczny ,czy mechanicznie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosujecie Goal'a w czosnku, jak się sprawuje ten herbicyd, wyszło mi trochę chwastu, pasuje to szybko czymś polecieć, czosnek ma ponad 5 cm. Czy może zastosować tego stomp'a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To chyba jakaś wrażliwość odmianowa harnasia na stomp. W tym roku mam pierwszy raz harnasia to będę uważał. Może ornak nie zareagował na stomp bo za 2dni dostał asahi, kristalon żółty, mocznik i siarczan Mg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

adamek regulowane mechanicznie - jak tylko nie zapomnę to zrobie foty i Ci podeśle.

 

ja stompem jak jeszcze nie mialem belki kropilem jak mial 10-15 cm. Teraz wszystkie stompy, panidy i chwastobójcze jade międzyrzędzia bo wychodzę z założenia, że każdy z tych środków korzystnie na czosnek nie wpływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar posiać cebulki powietrzne harnasia które zebrałem w zeszłym roku. Czy po siewie mogę zastosować Stomp 330 EC ? W jakiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Ma ktos moze aktualne namiary do firmy garlicmachinery? Pisalem jiz maile sms oraz dzwonilem i nic zero odp. Moze byc tez inna firma. Pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

A ja już poszukuje kupca na czosnek ozimy, się trochę plany pozmieniały da ktoś namiary ??? piszcie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No może się coś wyklaruje w końcu z tą pogodą , jak nie pada to zimno jak nie zimno to wieje że głowę chce urwać , dziś nawet był spokojny dzień , trzeba ciepła aby to co się robi w polu miało sens , powyżej 10 stopni a najlepiej z 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,ja dzisiaj podsypałem czosnek saletrą ręcznie tylko koło czosnku i opryskałem EM+MIKRO(czosnek ma ok 5-8cm)po 3 godzinach zaczeło lekko padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0

Czy brona chwastownik sprawdza się w uprawie czosnku? Zastanawiam sie nad kupnem .Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Witam Panowie mam takie pytanko co sie dzieje czy to może normalne ?? Dodam że teraz temperatura w dzien jest +10-15 a w nocy spada poniżej zera post-43990-0-82662000-1490529968_thumb.jpg  

 

Czy na tym drugim zdjeciu jest tak jak by wyjedzony liść już by coś go atakowało ?? Jest to odmiana Harnaś post-43990-0-05146400-1490530090_thumb.jpg

 

Jestem początkując w tym temacie dlatego sie pytam 

Edytowano przez mtz820narew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Witam a co powiecie na takie rozwiazanie herbicydowe stomp aqua 1,2 l/ha +Boxer 2 l/ha
I za 10 dni powtorzyc taki zabieg . Aby zwiekszyc spectrum zwalczania chwastow czy tylko to aby nie za duzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Zadam pytanie zupełnie z innej beczki, a mianowicie jak suszycie swój czosnek po zbiorach? Tylko naturalnie czy w suszarniach? Pytam bo będę budował małą suszarnię do ziół i spróbowałbym dosuszyć w niej także czosnek. Wszelkie sugestie i porady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego normalna wiata zeby na glowe nie lalo a zeby przewiew byl i tyle zebys w suszarni go nie ugotowal ja klade na poddaszu w garazu mam zrobione na latach i na takich rzerdziach raz probowalem w tunelu ale za gorąco było mu. Kolego od zdj czosnku wyrwij go i popatrz mu na pietke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak tam wasz czosnek moi mili :D u mnie dziś poszedł saletrzak z borem pięknie wszystko wyszło ale sami zniszczyliśmy 0,0001% uprawy bo ciągnik z chwastownikiem siadł :D z pierwszych informacji jakie udało mi się uzyskać wynika że cena powinna się utrzymać na poziomie zeszłorocznej gdyż jest olbrzymie zapotrzebowanie na czosnek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Poczekamy do zbiorów , na razie uprawki rosną , pogoda teraz pogoniła czosnek i zabrał się ładnie , w nocy wprawdzie spada do 0 albo i lekko przymrozi , ale to nie groźne , no chyba że mocniej spadnie to będzie hamowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Panowie odkapalem ząbek czosnku jak mi kolega poradził i na pietce są takie małe białe jak by nicenie maj może z 2-3mm długość czym można je zwalczyć i czy wgl można.Dodam że chyba od tego nie który czosnek żołknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Nicienie atakują jakby punktowo , czyli na jakimś obszarze  będzie ileś tam procent  za atakowanych roślin , czyli placami jakby , teraz nie wiem jak masz całą uprawę taką to nie wiem a jak jest tak jak ja mówię to wykopać te zarażone i wypieprzyć na ten czas , a potem trzeba zmienić miejsce niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

micgal - ja podobną sytuację mialem jak brat bronował i tez mu się spodobało że ładna ziemia się robi po pierwszym przejeździe, więc zdecydował że raz jeszcze pojedzie i powyrywał w cholere :D

 

co do ceny bym jeszcze nie spekulował - wydaje mi się, że cena powinna być dobra, bo hiszpany poprzepadały a i typowo zimowe odmiany szlak trafił jak ktoś w porę posadził płytko, ale czy będzie taka jak rok temu ciężko powiedzieć bo w tamtym roku była jedna z lepszych + super popyt. Zapotrzebowanie zawsze na czosnek było, pytanie tylko czy nie otworzą się kanały z tańszym towarem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj