bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Piotr778    33

Rzadko się zdarza że mróz czysci wszystko do zera w przypadku samosiewu trudno ocenić czy jakaś część przemarzła czy nic rozrzucony niereguralnie na różnej głębokości po orce czasem 30 cm pod ziemią.Literatura podaje że powinien się dobrze ukorzenić lecz nie rozwinąć nadmiernie rozwinięty jest bardziej wrażliwy.W zeszłym roku na kilku arach najmocniejszej ziemii przemarzło mi jakieś 20 procent kolejne 30 niby zostało ale urosło do max 5złotówki reszta była ok.Na słabszej ziemii nie było rzadnych strat dodam że po ciepłym grudniu czosnek ruszył gdzieniegdzie zaczął wystawać z ziemii szczególnie na tych właśnie kilku arach i w styczniu dostał mrozu z wiatrem śniegu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o informację czy istnieję jakaś centrala nasienna która kontraktuje czosnek lub ewentualnie jakiś skup w którym można ten czosnek sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Kochana, układy-układziki. Parę lat trzeba pohandlować żeby sobie mniej więcej rynek ustawić. Nie od razu Rzym zbudowano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochana, układy-układziki. Parę lat trzeba pohandlować żeby sobie mniej więcej rynek ustawić. Nie od razu Rzym zbudowano

 

A co z tak zwanym szczęściem nowicjusza? Nie no żartuję ;)

Tak na serio to próbuje właśnie ustalić czy istnieją jakieś miejsca które kontraktują czosnek tak jak np. ziemniaki... Albo ewentualne jakieś skupy... Trochę się naszukałam tego w necie, ale kurcze odnośni czosnku, nic nie znalazłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miała zdrowy i ładny to sprzedaż.

 

Yhym... Czyli jeśli chodzi o czosnek to po prostu trzeba jeździć po producentach z ofertą sprzedaży tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam panowie czym pryskacie ziemie od robaka przed wsadzeniem czosnku wiosennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

do amplusa zeby sie dostać musisz miec tzw globala, certyfikat który kosztuje cos ok 3000 zł, żeby w ogóle móc  z nimi rozmawiac, dodatkowo dochodzi Ci x liczby osób którzy już z nimi handlują od lat i mają pierwszeństwo, w tym roku ludzie windowali im tak cene, że przyszła jesień, ludzie byli po żniwach i chcieli im sprzedawać a oni się na nich wypieli i nie skupowali (zasłyszane info), no i w tym roku po raz pierwszy posadzili sami 15ha więc z tym skupowaniem będzie jeszcze gorzej, także tą opcje bym wykluczył :)

 

jak będziesz miała ładny towar i rok się powtórzy taki jak ten, to na samym ingrit było więcej ofert kupna czosnku niż sprzedaży, więc ze sprzedażą nie było by problemu :) Skąd w ogóle jesteś? Jak czosnek na waszych ziemiach się sprawuje ?

 

 

max - ja nigdy nie kropiłem, zaraz po zimie pryskałem dursbanem i nie mialem problemu z robalem. W tym roku zrobilem wyjątek, bo stwierdziłem, że jak już mu przygotowałem takie stanowisko jakie nigdy nie miał, to dołoże te 2-3 stówki i skropie ziemie, na pewno nie zaszkodzi, ale osobiscie nie zrezygnuje ze sposobu i częstotliwości kropienia jakie stosowałem bez kropienia ziemi :)

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak będziesz miała ładny towar i rok się powtórzy taki jak ten, to na samym ingrit było więcej ofert kupna czosnku niż sprzedaży, więc ze sprzedażą nie było by problemu :) Skąd w ogóle jesteś? Jak czosnek na waszych ziemiach się sprawuje ?

 

Z powiatu Częstochowskiego jestem. Jeszcze nie wiem jak się sprawuję... Na razie robię rekonesans czy jest sens się w ogóle w to bawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

w moim rejonie hiszpany powiedziały pa,pa    ciekawe jak nasze rodzime odmiany przezimowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam kiedy i jakim nawozem azotowym sypiecie ,w jakich dawkach.Mam 10ar czosnku na jesień dostał obornik i wieloskładnik bezchlorkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Co do naszych odmian to w drugiej połowie kwietnia będzie wiadomo jakie straty jesli wogóle będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor1979    2

Witam. Może ktoś z was ryzykował kiedyś i sypał azot tak wcześnie? Moim zdaniem jest już sprzyjająca pogoda do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Jaki nawoz potasowy mozna dac na wiosne na harnasia ?Bo wydaje mi sie ze troche malo npk sypnalem 300kg/ha a czosnek lubi potas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Byłem dziś na polu z czosnkiem. Trochę grząsko, szczególnie na rędzinie. Ornak wygląda dobrze, porządnie zakorzeniony, ząbki twarde, w górę jeszcze się nie śpieszy. Hiszpan na powierzchni jakieś 0,5cm, zielony, wygląda dobrze. Do harnasia nie doszedłem bo rędzina i nie chciałem się topić. W najbliższy przymrozek wysieje siarczan magnezu granulowany a saletre to jeszcze trochę poczekam. Zależy kiedy będzie przymrozek

 

Sypnąłeś 300kg potasu czy nawozu? Pod czosnek to tylko siarczan potasu bo sól potasowa pogłównie zaszkodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki azot dajecie pod czosnek?

 Saletrzak najlepiej z borem. Kiedy planujecie pierwszą wiosenną dawkę azotu? U mnie harnaś zaczyna się przebijać, gdzie nie gdzie wystaje 5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj