Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3675 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share ziutek33331

ziutek33331

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 maj 2016 - 20:48

[czosnek] ile z hektara?

A sadzil ktos czosnek na folii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 19:11
  •  

#2902 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 maj 2016 - 05:52

[czosnek] ile z hektara? Orientuje się ktoś gdzie można zrobić analizę gleby na podstawowe pierwiastki, ph, itp.?

#2903 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 maj 2016 - 08:57

[czosnek] ile z hektara?

Analizę gleby można zrobić w okręgowej stacji rolniczo chemicznej.

https://schr.gov.pl/...miczno-rolnicze

Najbliżej mam do Lublina a wyniki można sciągnąć przez internet. PKMgpH kosztuje kilkanaście złotych.

Jak czosnek jest taki dużu to jaka jest bezpieczna dawka pendimentaliny?

Dzisiaj odwiedziłem pobliski targ i tam na straganach świerzy czosnek :blink:  i handlarze twierdzą że to polski. Główki duże, wygląda jak harnać cena około 2zł za główkę zależy od wielkości. To może być polski?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 maj 2016 - 09:18

[czosnek] ile z hektara? O tej porze nie kupisz świeżego polskiego czosnku z tego co wiem. Jak świeży to na pewno nie polski. Takie jest moje zdanie.

#2905 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 maj 2016 - 09:49

[czosnek] ile z hektara?

na pewno to nie polski. egipski wygląda podobnie do harnasia. 

co do pendimentaliny (pendigana) to najlepiej zapytaj kogoś kto sprzedaje środki ochrony roślin. producent zaleca stosować raz max jaK CZOSNEK MA 10CM. 

ja pryskam zawsze właśnie jak siewki chwastów są malutkie i wystarcza. zdarzały sie lata ze mmiałem duzo chwastów ale nawet ani razu goalm nie pryskałem bo szkoda mi było czosnku uszkodzić dla mojej wygody. jeśli nie masz duzo to wez plecakowy opyskiwacz i pokrop międzyrzędzia goalem i zniszczy chwasty. ale najlepiej przepielić moim zdaniem.

#2906 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 maj 2016 - 11:13

[czosnek] ile z hektara?

Analizę gleby można zrobić w okręgowej stacji rolniczo chemicznej.
https://schr.gov.pl/...miczno-rolnicze
Najbliżej mam do Lublina a wyniki można sciągnąć przez internet. PKMgpH kosztuje kilkanaście złotych.

Jak czosnek jest taki dużu to jaka jest bezpieczna dawka pendimentaliny?

Dzisiaj odwiedziłem pobliski targ i tam na straganach świerzy czosnek :blink: i handlarze twierdzą że to polski. Główki duże, wygląda jak harnać cena około 2zł za główkę zależy od wielkości. To może być polski?

Ja pryskam zawsze dwa razy stompem i nigdy nie usskodzilem sobie uprawy. Na ludzki rozum: skoro nic mu się nie dzieje jak ma 10cm, to tym bardziej mu nie zaszkodzisz jak jest duży i ma 30cm. Ja na dniach będę robił właśnie drugi zabieg stompem.

#2907 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1865 postów

Napisany 06 maj 2016 - 21:40

[czosnek] ile z hektara?

Czosnek mam czysty ale zauwarzyłem że w czerwcu stomp zaczyna przepuszczać chwasty więc pomyslałem żeby może pod koniec maja zrobić poprawkę

Dziś zakupiłem signum 0,5kg za 140zł w następnym tygodniu mam zamiar pryskać. A co na trzeci ostatni zabieg? W zeszłym roku dawałem switch ale jest potwornie drogi. Próbował ktoś infinito?

Kupiłem tez saletre wapniową   http://www.yara.pl/c...aliva-calcinit/    kiedy tym najlepiej opryskac i czy moge do tego coś jeszcze dorzucić? np kristalon pomarańczowy? No i czy wogóle jest sens pryskać czosnek saletrą wapniową czy lepiej zostawić ją na truskawki i maliny?

Edytowany przez gwozd, 06 maj 2016 - 21:55.

#2908 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 maj 2016 - 23:04

[czosnek] ile z hektara? Stosował ktoś kiedyś nuprid 200SC w czochu? Jeśli tak,to jak dawkowaliscie? 25ml środka na 100l wody jak na etykiecie?

Edytowany przez borys11, 06 maj 2016 - 23:34.

#2909 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 07 maj 2016 - 07:22

[czosnek] ile z hektara?

Gwozd nie miesza się saletry wapniowej z  zadnymi kristalonami itd najlepiej jakbys osobno opryskał saletną wapniową a po kilku dniach kristalonem. 

infinito w zeszłym roku na ogórku stosowałem dosyć fajny środek .

#2910 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 maj 2016 - 07:24

[czosnek] ile z hektara?

Witam,

Wszyscy pisza tylko o zimowym, a w jarym robił ktoś już fungi?
Mój na jakieś 10 cm, wczoraj poszedł drugi raz stomp 2,5 /ha i nie wiem co teraz należy zrobić - może ktoś podpowie?
Z góry dziękuję

Edytowany przez grzesio31, 07 maj 2016 - 07:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 07 maj 2016 - 07:26

[czosnek] ile z hektara?

tak kilka dni temu poszedł u mnie signum a wcześniej jakies 2 tyg topsin był   bo zaczęły blednąć końcówki a u nas co kilka dni deszcz presja na grzyba ogromna 

#2912 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 maj 2016 - 07:35

[czosnek] ile z hektara?

To ja pryskajac porzeczke 2 tyg temu dałem penkozeb (nie wiem czy to działa, ale przejechałem ) oraz jakieś plonvit opty i chyba tytanit.
Końcówki też mam jasne, ale wyżej pisali że to od zimna i już sam nie wiem.
Ile tego Signum? Kiedy czosnek zaczyna rosnąć w główkę? Bo mam tylko 4 rzadki tak na próbę i nie bardzo się orientuję?

Stomp zabije rumian 5 cm? Bo po posadzeniu pryskalem plecakowym i wyszło kilka omijakow, ale teraz przejechałem belka herbicydowa , więc raczej powinno być dokładniej

Edytowany przez grzesio31, 07 maj 2016 - 07:42.

#2913 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1865 postów

Napisany 07 maj 2016 - 09:24

[czosnek] ile z hektara?

Witam,

Wszyscy pisza tylko o zimowym, a w jarym robił ktoś już fungi?
Mój na jakieś 10 cm, wczoraj poszedł drugi raz stomp 2,5 /ha i nie wiem co teraz należy zrobić - może ktoś podpowie?
Z góry dziękuję

Mój ma teraz ze 20cm. W poniedziałek dostał druga dawkę N i 3l stompu, w środę mikrokomplex star i topsin.Dzisiaj miałem pryskać nurellą i kristalonem pomarańczowym ale wieje a po południu ma być deszcz. Później pójdzie to co na ozimy czyli pewnie pod konoec maja signum i bi58 a dalej może infinity

#2914 Share szymeku

szymeku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 maj 2016 - 17:38

[czosnek] ile z hektara?

Witam,

mam pytanie, w jakich proporcjach należy rozrabiać Kristalon pomarańczowy ponieważ kristalon mam a już opakowania i etykiety nie.Wiem że wczesniej ktoś pisał jakie są proporcje ale nie mogę trafić na stronę.

#2915 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:02

[czosnek] ile z hektara? To słabo szukasz.

#2916 Share rafalwwe42

rafalwwe42

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:02

[czosnek] ile z hektara?

Ja tydzień temu zastosowałem na grzyba ZAFTRA 250 SC( azoksystrobina) w dawce 1l na Ha to był pierwszy zabieg.  a teraz myślę koło 20 maja prysnąć switch 62,5 wg (cyprodynil , fludioksonil)2 zabieg. CZy switch przytrzyma mi czosnek już do zbiorów czy raczej wątpliwe?

Mój czosnek dzisaj skończyłem pielić. Do tej pory nie stosowałem żadnych herbicydów a jak przyszło ciepło to za tydzień był zarośnięty jak tarzan. 7maja poszła pendimetalina 4l/ha. W poniedziałek chcę go zasilić . Mam kristalon pomarańczowy i mam pytanie. chcę do tego kristanolu dołożyć trochę boru i molibdenu. na 100 litrów wody ile tych pierwiastków można by było dołożyć?

czy ktoś pryskał czosnek em farma probiotics i jakie efekty to przyniosło?

przepraszam za błędy 

#2917 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 maj 2016 - 22:19

[czosnek] ile z hektara?

to jak wszyscy pytają to w końcu i ja zapytam :)

Moj wczoraj dostał topsin, bi i wapnowit. Ok 20 maja pójdzie signum. Ale tak z bratem się zastanawialiśmy, bo zawsze dokarmialiśmy czosnek typową odżywką 20/20/20 n/p/k, w tym roku stwierdziłem że oprócz tego dam jeszcze ten wapnowit na zmiane, bo tam azotu troche jest a w tej fazie sie przyda, a dodatkowo jakiś magnez, cynk, miedź, bor i wapń (i chyba tyle) więc to zapotrzebowanie o którym wszyscy piszemy w brakujące pierwiastki powinno być chociaż częściowo zredukowane. Ale naszła mnie jeszcze jedna myśl, tylko nie wiem czy słuszna dlatego pytam Was o zdanie. Myślimy z bratem nad odżywianiem go głównie w azotową odżywkę do końca maja, a później jak zaczyna robić główke przesiąść się na zmianę w odżywki czysto potasowe i fosforowe, tylko nie wiem czy to jest słuszna decyzja ale stworzyliśmy własną teorię, że teraz azot jest potrzebny na zrobienie masy zielonej, a potem już nie potrzebuje żeby szczypior był ogromny, tylko skupił się na tworzeniu główek do czego potrzebny jest fosfor i potas (?). Co wy o tym sądzicie ? Tak jak pisałem na początku, odkąd sadzimy czosnek, zawsze do końca był zasilany standardowo agroleaf 20/20/20 i główki były ładne, więc nie chciał bym jemu (a przede wszystim sobie) krzywdy zrobić :)

rafalwwe - na em szkoda kasy, testowałem to, wydałem kupe siana i ani czosnek się niczym nie różnił od tego który nie był na em hodowany, ani ziemia nie stała się bardziej ''pulchna i żyzna'', chyba że to już kwestia ziemi - rędzina

Edytowany przez s4lim3, 07 maj 2016 - 22:22.

#2918 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 maj 2016 - 23:41

[czosnek] ile z hektara?

s4lim3 chopie toz to teraz do tego doszedłeś? :) przeciez wiadomo z przy wiązaniu główki azot juz nie jest tak potrzebny

#2919 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 maj 2016 - 23:50

[czosnek] ile z hektara?

no tak, tylko że mi nie chodzi o ograniczenie azotu w czasie tworzenia główki tylko całkowite odstawienie azotowego dokarmiania i przejść tylko i wyłącznie na fosforowe/potasowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share szymeku

szymeku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2016 - 06:13