Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 07:23

[czosnek] ile z hektara? dursban wezmie ci wsio nigdy go nie mieszalem ale jak koniecznie chcesz to dodaj ale dursban przeciez to zaizajer ze hoho po 3 dniach czuc go w polu w maju jedynie saletra saletrzak za wolno sie rozklada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 02:17
  •  

#2722 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:06

[czosnek] ile z hektara? W zeszłym roku miałem problemy z insektami, więc w tym wolę na zimne dmuchać. Rok temu dałem taką dawkę,że było czuć dursban grubo ponad tydzień na polu, taką miałem wojnę z robactwem.

W marcu dałem dawkę azotu 120 N na hektar, więc i tak sporo. Dlatego nie wiem czy nie przesadze z azotem jak podsypałbym w maju jeszcze saletry. Jeden rok przesadziłem i przechowywał się tragicznie. 120 N na ha to chyba wystarczająco

#2723 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 13:24

[czosnek] ile z hektara?

borys - na maj tak jak senator napisał tylko saletra żeby szybko zadziałała

gwozdz - mówimy o dwóch dawkach, ale tak, odkąd sadzę czosnek zawsze daje w granicach tony na ha jesienia potasowych i fosforowych nawozów, i tone w dwóch (albo jednej) dawce na wiosne. Daje tyle, bo staram się co 2 lata zmieniać pole i przeważnie wchodze na takie, gdzie były przez kilka ostatnich lat zboża, więc chcąc nie chcąc te pola są ''wydojone'' z N P K, żadnego obornika nie mam żeby tym nadrobić, więc zostaje mi tylko i wyłącznie kupny nawóz, dlatego tez taka a nie inna ilość. Od zawsze tyle dawałem i czosnek przerobi i chyba nie narzeka bo odwdzięcza się wielkością  (Ci co brali to wiedzą :) ). Ja wiem ze forum jest od tego żeby się wymieniać poglądami, tylko czosnek to dość trudna uprawa, żeby móc zaobserwować na nim jakieś próby doświadczalne, czyli np. czy dawanie azotu w jednej formie 20marca(saletrzak) jest lepsze od rozbijania dawkowania na 2/3 fazy, czy kristanol pomarańczowy jest lepszy od agroleafu totalu i inne, bo na końcowy efekt wpływa zbyt dużo czynników zewnętrznych (głębokość sadzenia, zima (pokrywa śnieżna), pogoda atmosferyczna wiosną i latem, czy jakieś choróbsko grzybiczne się przypląta które go spowolni, w zależności od roku oprysk herbicydami (jego dawka) i wiele wiele innych :).

Ci wielcy, to nie są mi obce osoby. Sa to znajomi, rodzina od których uczyłem się na samym początku. Wiadomo, że nie są oni wyrocznią i trzeba się w ich sposób uprawy wpatrywać i powielać, ale wymieniamy się poglądamy i mam namacalny dowód w postaci wykopanego czosnku, a nie tak jak czasem bywa przez internet że ktoś chce swoje ego dowartościować i nagle wykopał harnasia całego +8 cm średnicy :) Ale wiadomo, wraz z czasem człowiek nabiera wprawy, doświadczenia, wiedzy i odcina pępowine i sam coś próbuje działać tak żeby było dobrze. U mnie też taki czosnek lezał, też ładnie puścił już 4 liście, ale daje mu 1% na przeżycie dlatego odrazu wywalałem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 17:47

[czosnek] ile z hektara? Mateusz, dobrze gadasz :)
A czosneczek masz zaje...potwierdzam

Sory, pisałem,że poszło 120 kg N na ha, przeliczyłem jeszcze raz i jednak dałem w marcu aż 160 kg N na ha.
Myślicie, że gdybym jednak zdecydował się na drugą dawkę w maju i podsypałbym saletry, to przesadziłbym? Jednak 160 kg N na ha już poszło,a to sporo.

W takim razie mieszkał ktoś kiedyś topsin, dursban, fastac (lub inny pyretroid) lub ma wiedzę czy można to mieszać ze sobą czy nie?

Edytowany przez borys11, 01 kwiecień 2016 - 18:01.

#2725 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 kwiecień 2016 - 19:24

[czosnek] ile z hektara?

Zdziwiła mnie ilośc azotu którą dajesz ale czosnek rzeczywiście masz piękny i to jest najważniejsze.

To co napisałem z "wielkimi" to oczywiście znajomi, bliżsi lub dalsi ale też popełniają błędy, nie wyrabiają się idt. Jak z każdym można wymienić poglądy, sposoby uprawy ale to nie wyrocznia.

Z mojego doświadczenia zdobytego na innych roślinach wynika że można mieszać fungicydy i insektycydy a do tego trochę odżywek. Tylko trzeba uwarzać z szybkimi triazolami i fosfoorganikami bo mogą przypalać

#2726 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 19:48

[czosnek] ile z hektara?

Dzięki kolego, jednak troszkę się boje to wszystko umieszać w jednym oprysku i chyba przejadę dwa razy dla świętego spokoju.

Chociaż jak na razie w słoiku mi się nie zważyło.

A tak wygląda u mnie na polu (robione dzisiaj):

Hiszpan.

DSC_0049.JPG

Harnaś.

DSC_0052.JPG

Edytowany przez borys11, 01 kwiecień 2016 - 19:57.

#2727 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 02:57

[czosnek] ile z hektara?

W zeszłym roku mieszałem fungicyg z mocznikiem, siarczanem Mg i mikro a za kilka dni insektycyd mocznik , sierczan Mg mikro. Nie było żadnych przypaleń a roślina zdążyła pobrać nawozy

#2728 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 10:48

[czosnek] ile z hektara?

gwozdz - z tymi wielkimi, że jeszcze porusze temat, to nie chodziło mi o papugowanie ich na zasadzie - oni wjeżdzają sypać nawóz to i ja, bardziej mi chodziło o środki chemiczne i nawozy które oni stosują, ale tak jak pisalem,  z każdym rokiem człowiek nabiera doświadczenia i swojego rozumu :)

Ja, zawsze jak była konieczność to mieszałem czy to topsin, rovral czy inny grzybobójczy (wyjątek signum) z środkami owadobójczymi (dursban, bi58, diazol(kiedys)) i odżywka, i tak jak gwozd pisał, nie widziałęm żeby czosnek jakos odreagowywał negatywnie. W moim przypadku, jest to maks 2 połączone kropienia w całym sezonie (pierwsze kropieni i później z bi 58 pod koniec kwietnia). Później się staram rozdzielać ze względu na to, że grzybobójczymi środkami zdecydowanie częściej kropie w sezonie aby nie dopuścić jakiejs choroby natomiast owadobójczymi kropie te 2 razy i jeszcze raz zapobiegawczo po 20 maja i nie miałem nigdy problemu z robactwem

#2729 Share KrystianSzynal

KrystianSzynal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 14:47

[czosnek] ile z hektara?

Czy mogę zamiast dursbanu użyć Insodexu? Mam też drugie pytanie, czy mogę zmieszać jednorazowo Topsin, Stomp i Insodex?

#2730 Share szymeku

szymeku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 18:51

[czosnek] ile z hektara?

Mam pytanie dlaczego zasilacie czosnek siarczanem magnezu i jaki on ma wpływ na dalszy wzrost rośliny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share dominikjanik_67358

dominikjanik_67358

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 19:17

[czosnek] ile z hektara? co to za czosnek za 14 zl, skad on jest, kupuje ktos go?

#2732 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 19:29

[czosnek] ile z hektara?

Mam pytanie dlaczego zasilacie czosnek siarczanem magnezu i jaki on ma wpływ na dalszy wzrost rośliny

Poczytaj o roli siarki oraz magnezu w roślinie

#2733 Share gotha121

gotha121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 19:32

[czosnek] ile z hektara?

panowie czosnek posadzony

prysniete stompem

a teraz kiedy saletra czy polifoska

kiedy oprysk na grzyba

w jakkiej wysokosci szczypioru

a kiedy znów na chwasty i czym

#2734 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:07

[czosnek] ile z hektara?

panowie czosnek posadzony

prysniete stompem

a teraz kiedy saletra czy polifoska

kiedy oprysk na grzyba

w jakkiej wysokosci szczypioru

a kiedy znów na chwasty i czym

z choinki się urwałeś, może i nie masz doświadczenia , ale wystarczy trochę poczytać

#2735 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:11

[czosnek] ile z hektara?

Wszystko jest wcześniej w sumie o co pytacie. Nikt nie będzie 10 razy tego samego pisał, bo komuś się nie chcę kilku stron cofnąć :)

#2736 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:29

[czosnek] ile z hektara?

To co na to trawsko dać? Targa czy Agil , podobnie ja u gwozd jak orał pociągnął mi pobocza trochę potem przy uprawie porozciągało się to cholerstwo i zaczyna puszczać teraz , stomp to nawet nie połaskotał tego :)

#2737 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:12

[czosnek] ile z hektara? Ja pryskam targą i nigdy nie miałem problemu z trawą, więc w bardziej pryskam zapobiegawczo. Jak masz już małą łąkę na polu,to myślę,że agil bardziej zda egzamin.

#2738 Share gotha121

gotha121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:16

[czosnek] ile z hektara?

dzieki za proste 3 zdania

Panowie!!!!!!!!!!!!!!!

widze pełna pomoc

#2739 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:18

[czosnek] ile z hektara?

No posadziłeś , spryskałeś i niech rośnie , pod uprawę na pewno coś dałeś więc nie ma co tam robić , jest pogoda to nie długo wyjdzie , po co z czymś przesadzać trzeba czekać 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:47