Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3570 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:43

[czosnek] ile z hektara?

ja swoją włókninkę będę pryskał na dniach  bo 17oC  na polu a pod wlokniną bedzie duzo więcej + wilgoć to będzie nie kolorowo.

Ale fakt faktem harnaś idzie jak burza.

razem z topsinem dam z 2 kg mocznika + 1 kg siarczanu nagnezu -dawka 1 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 15:53
  •  

#2702 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 20:52

[czosnek] ile z hektara? Ja w sobotę prysnę u siebie topsin + siarczan + odżywka. Dzisiaj nawet ładnie u mnie popadało - całe szczęście, bo sucho jak cholera.

Senator, dajesz tylko kilogram siarczanu na hektar? Dobrze zrozumiałem? Na 300l wody to wyjdzie Ci stężenie jedynie 0,33%

Na wgryzkę też już pryskacie?

Edytowany przez borys11, 31 marzec 2016 - 10:55.

#2703 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 13:02

[czosnek] ile z hektara?

na konkretne dawki przyjdzie czas :) może 2+2 dam narazie jeszcze czekam :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2704 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 13:50

[czosnek] ile z hektara? Ja w sobotę najprawdopodobniej prysnę. Te 4-5 % umieszam. Nie będę mu żałował.

#2705 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 17:34

[czosnek] ile z hektara?

mój dzisiaj dostał dolistnie odzywke ferti agro 19/19/19, dursban i topsin, pod koniec następnego tygodnia pójdzie raz jeszcze odzywka, za 2 tygodnie pójdzie bi 58 a z początkiem maja druga dawka azotu i pewnie jakis signum :)

#2706 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 18:10

[czosnek] ile z hektara?

dzielisz azot na dwie dawki?

#2707 Share adamek1113

adamek1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 19:30

[czosnek] ile z hektara?

A jeśli można wiedzieć ile topsina i dursbana na hektar? Wrzucam od razu zdj mojego harnasia oceńcie go ponieważ niepokoją mnie te uschnięte końcówki.20160331_183937.jpg

#2708 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 19:45

[czosnek] ile z hektara?

adamek elegancki niema co szukać. koncowki przyżółknięte to od mrozu. topsin wg wskazania o ile dobrze pamietam to od 1,5-2,0 jest dawka,  a dursban 0,5l na każde 100l cieczy użytkowej.

odnośnie azotu to nawet na 3 dawki dzielę z tym że jedynie daję saletrzaną formę  (czasem wiosną pojdzie mocznik )

Edytowany przez senator11111, 31 marzec 2016 - 19:46.

#2709 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:05

[czosnek] ile z hektara?

Tak wiem, że niektórzy dzielą. Sam kiedyś dzieliłem. Pytałem Macieja (s4lim), bo z tego co wiem to zawsze sypał jedną dawkę :)

Ja może później posypie jakiś mocznika, ale wątpię, bo dałem konkretną dawkę saletrzaku dwa tygodnie temu. Zrezygnowałem w tym roku z dzielenia azotu na dwie-trzy dawki. Chcę sprawdzić jak to wyjdzie z pojedynczą porcją :)

Ma ktoś aktualne tabele mieszania ŚOR?

#2710 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:08

[czosnek] ile z hektara?

wg mmnie na pojedynczo to jedynie saletrzak bylby optymalny bo czosnek potrzebuje kopa początkiem maja 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:15

[czosnek] ile z hektara?

Mój ma więcej końcówek żółtych, widzę że jeszcze pod słomą , ja już zebrałem dawno a to co zostało to już zostanie , tylko tak patrzę na ten Adamka to nie wiem czy mój nie za marny :) 

Załączone miniaturki

• 31 marze.jpg

#2712 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:21

[czosnek] ile z hektara?

wg mmnie na pojedynczo to jedynie saletrzak bylby optymalny bo czosnek potrzebuje kopa początkiem maja 

Też właśnie saletrzak poszedł :) Sypnąłem sporą dawkę, więc nie będę już go pędził azotem więcej. Zobaczę jeszcze, ale myślę, że nie będzie to potrzebne. Odżywki, ew. dodam mocznik pod koniec kwietnia kilka razy jak będę pryskał i wsytarczy

#2713 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:25

[czosnek] ile z hektara?

ja w tym roku nie okryłem harnasia słomą  i poszło 5%.  jutro pstryknę fotkę.

#2714 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:27

[czosnek] ile z hektara? Na co dajecie dursban teraz?

#2715 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:54

[czosnek] ile z hektara?

Mieszacie dursban z topsinem?

Nigdy nie mieszałem fungicydów z insektycydami, bo nie wiem dokładnie, które z jakimi można, więc wolałem nie ryzykować nigdy.

Zrobiłbym taką mieszankę: siarczan magnezu + odżywka + topsin + dursban + fastac. Robił ktoś kiedyś podobne zupki?

#2716 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 21:44

[czosnek] ile z hektara?

dursban + fastac odpada z miejsca boż to 1 ch** ale dursban +topsinleci nie raz  odżywkę przeważnie osobno daję bo tak mi wychodzi nie zawsze temp. dobra na dursban . 

#2717 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 31 marzec 2016 - 22:08

[czosnek] ile z hektara?

Nie za zimno teraz na insektycydy fosforoorganiczne? Podobno najlepiej działają jak jest powyżej 15st. Moim zdaniem teraz lepiej mospilan albo proteus.

Ile azotu dajecie? Mam zamiar 100-110kg plus to co w oborniku. Nie lepiej podzielić na 2 dawki żeby cały czas miał azot? N to dosyć mobilny pierwiastek i posiany w marcu w maju już go nie będzie. Saletrzak to taka saletra tylko wolniej się rozpuszcza, te same formy azotu.

Kilka ząbków zgubionych w czasie sadzenia wygląda na żywe. Leżały na powierzchni ziemi, przykryłem teraz ziemią ciekawe czy wyrosną. W czasie tych mrozów nie było śniegu

#2718 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 22:34

[czosnek] ile z hektara?

adamek - topsinu 2l na 1ha na 400l wody, dursban 1l na 200-600, optymalnie jest dac maksa wody chociaz ja dzisiaj robiłem z topsinem na 450l.

borys - Mateusz, nie Maciej :)) Tzn dziele to ciężko powiedzieć. Dałem potężną dawkę saletrzaku 600kg/ha i do tego poszlo 200kg polifoski bo mi zbywała. W maju mam zamiar dosypać z 300kg saletry na ha a reszte zrobi robotę dolistne :)

tomek - to że marniejszy to nic nie szkodzi, póżniej posadzony / głębiej i stąd ta różnica. Mój też jakiś byczek nie jest, ale spokojnie, do 15stego jak ruszy wegetacja i będzie po dawkach azotu wyrówna się :)

dominik - dursban leci teraz na całe robactwo które się budzi po zimie, dlatego optymalnie powinno się wylać 600l/ha wody żeby nie tyle skropić czonek, co ziemie, bo dursban to gazowy środek

gwozd - nie wiem jak u Ciebie, u mnie dzisiaj piękna pogoda która się utrzymała przez kilka godzin - wystarczy żeby środek zadziałał :). Jak ktoś zasila na raz, a u mnie w terenie ''wielcy'' własnie tak robią to rzucają ok 20 marca saletrzak jednorazowo, to co się rozłoży to rozłoży, ale epicentrum właśnie następuje w maju gdzie czosnek ma najwieksze zapotrzebowanie. Pamiętajmy, że jest jeszcze dokarmianie dolistne ;) Każdy ma swój sposób na nawożenie, ważne żeby był skuteczny :) Co do tych ząbków to był bym pesymistą, Też kilka takich miałem na polu, nawet ładne z nich czosnki wyrosły, ale z doświadczenia wiem, że i tak nic z niego nie wyrosnie i wyrywam takie dziadostwo odrazu.

#2719 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 31 marzec 2016 - 23:12

[czosnek] ile z hektara?

Wow 600kg saletrzaku i 300kg saletry? Toż to 260kg azotu. Czosnek tyle "przerobi"?

No własnie każdy ma własny sposób uprawy a forum jest po to żeby można było przedyskutować różne rzeczy i podzielic się wiedzą

W połowie marca poszło około 60kg azotu w postaci saletry, pod koniec kwietnia miało pójść 50kg ale chyba zwiększe do 70-80kg N. Do każdego oprysku dodaje 5%mocznika 5%siarczanu Mg i jakieś mikro, głównie kristalon pomarańczowy. Co urośnie pochwalę się w lipcu

Staram się nie patrzeć na "wielkich" tylko robić rozsądnie bo "wielki" nie zawsze robi dobrze. Obok mojej pszenicy jest rzepak takiego "wielkiego" i jeszcze nie widział azotu.

Stosował może ktoś saletrę potasowo-wapniową?  http://www.yara.pl/c...-unika-calcium/

Te ząbki na powierzchni to nie chodzi mi o plon tylko zdziwiłem się że nie przemarzły. A może przemarzły ale jeszcze nie zginęły. Poczekamy zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 07:13

[czosnek] ile z hektara? Senator, dursban i fastac to nie jeden ch... Przecież fastac to perytroid, więc dodając do dursbanu uzyskuje nurelle przez co skuteczność się poprawia.

Gwozd, u mnie w dzień temperatura grubo przekracza 15 stopni, więc jak napisał s4lim wystarczy aby insektycyd zadziałał. Przecież na wgryzkę pryska się właśnie koniec marzec/początek kwietnia, także termin optymalny. Właśnie dlatego sypie saletrzak koło 20 marca żeby działał stosunkowo długo.

W maju w jakich formach dajecie azot? saletrzak, saletra?