Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 marzec 2016 - 19:41

[czosnek] ile z hektara?

Targa jest zarejestrowana w czosnku ale w etykiecie jest zaznaczone że stosować wyłącznie do zwalczania chwastnicy jednostronnej, czyli dawka 1l co zapewne nie ruszy perzu. W jakiej dawce zastosować targe na perz i w jakiej fazie rozwojowej czosnku? Słyszałem coś kiedyś o dawkach dzielonych

Dolistnie zazwyczaj stosuje kristalon pomarańczowy razem z 5%mocznika i 5% siarczanu Mg dodaje to do każdego zabiegu fungicydem i insektycydem. W zeszłym roku wykonałem jeden zabieg z insolem 3 i chelatem Cu.

Ile razy, tak przeciętnie, pryskacie fungicydami i insektycydami? Ostatnio wyszło mi 3x fungicyd i 2x insektycyd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 05:18
  •  

#2682 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:46

[czosnek] ile z hektara?

kristalonu ile dajesz?  bo ja 3kg /ha

#2683 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:54

[czosnek] ile z hektara? Daj 2 litry na hektar i perz Ci ruszy, a czosnkowi nic nie będzie. Wiem z własnego doświadczenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2684 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:57

[czosnek] ile z hektara?

Średnio 1kg na 100l wody. Te 3kg to na jaką ilość wody?

#2685 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:56

[czosnek] ile z hektara? u mnie 300l - 350l ha. stosowal z was ktos devrinol w czosnku ?

#2686 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 21:07

[czosnek] ile z hektara?

Też miałem o to pytać. W zeszłym roku opryskałem kawałek rządka bo zostałomi z truskawek i nie było rzadnych uszkodzeń. W tym roku mam zamiar kawałek opryskać w mieszance ze stompem. Chodzi mi o żółtlice...

#2687 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 21:14

[czosnek] ile z hektara?

Aż tak wam te chwasty rosną, że tyle używacie tych herbicydów? Ja używam tylko i wyłącznie stomp i mam spokój.

Ile razy w sezonie pryskacie na chwasty i jaką robicie dawkę stompu ja jest jeszcze mały wiosną(wysokość szczypioru 10cm). Normalną 4l/ha czy jakąś słabszą?

#2688 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 23:02

[czosnek] ile z hektara?

borys ja się już w zeszłym roku zaopatrzyłem w 5x kristalon pomarańczowy chyba 160 zl placiłem za worek

Dobra cena, wychodzi bardzo tanio w porównaniu do plonvitu, a o agroleafach już nie wspominając :) Do tego widzę, że chyba dawki mniejsze są zalecane od tych przy moich odżywkach, więc na pewno ekonomiczniejszy :D

#2689 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 07:25

[czosnek] ile z hektara?

Czosnek ozimy jesienią po sadzeniu opryskałem 1,5l afalonu a jak będzie miał 15cm pójdzie stomp w dawce 4l problemu z chwastami nie było. Około czerwca pojedyńczo cos wyskoczy to wystarczy wyrwać nie ruszając zbytnio ziemi. Z perzem to w tym roku tak wyszło. Szeroka miedza zarzucona pocietą pszenną słomą. Przez susze wszystko uschło a jak spadł deszcz od razu pojechałem talerzówką, nie było widać gdzie kończy się ściernisko a zaczyna miedza.

W jarym po sadzeniu mam zamiar opryskać 1l afalonu a jak będzie miał 15cm 3l stompu.

W próbach z dewrinolem to chodzi o to żeby była jakaś alternatywa dla stompu. Szczególnie chodzi mi o żółtlice drobnokwiatową. W truskawkach to dominujący chwast. A jak radzi sobie z żółtlicą boxer?

#2690 Share grzecho

grzecho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 marzec 2016 - 10:23

[czosnek] ile z hektara?

Na żółtlicę najlepszy afalon lub linurex (ta sama substancja tylko że w linurexie 500 a w afalonie 450). Stomp słabo ją niszczy. Zrób tak jak piszesz: afalon przed wschodami a jak będzie czosnek miał 10-15cm daj stomp - uzupełnią się nawzajem i będziesz miał szersze działanie herbicydów. Chyba, że masz tylko problemy z żółtlicą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 10:40

[czosnek] ile z hektara?

Właśnie przez żółtlice pryskam afalonem. Niby na tym kawałku co mam czosnek nie ma tego chwastu ale zawsze może się pojawić. Tyle że w ozimym jak afalonem opryskam w listopadzie to ile będzie działał? A żółtlica wychodzi dopiero w maju, wcześniej skutecznie niszczą ją przymrozki

#2692 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:00

[czosnek] ile z hektara? A stompem już kropiliscie? Ja również po sadzeniu na jesieni lecę afalonem - robi robotę. Ogólnie to afalon nauczyłem się używać w pietruszce. Dobry herbicyd.

Poruszając jeszcze temat dokarmiania dolistne. Piszecie, że do każdego oprysku 5% mocznika. I sypiecie to od wczesnej wiosny? Z tego co wiem mocznik ma głównie formę azotanową (działa od 20 stopni Celsjusza), więc czy stosowanie go teraz? Dopóty dopóki temperatura nie przekracza i przez najbliższy czas nie będzie 20 stopni ma sensu? Według mnie pieniądze wyrzucone w błoto.

Edytowany przez borys11, 28 marzec 2016 - 17:09.

#2693 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:55

[czosnek] ile z hektara?

Bo ja wiem czy od wczesnej wiosny. Tak jak pisałem do każdego oprysku czyli srenio 5x w sezonie. Mocznik ma formę amodową, zupełnie inaczej jak podac go doglebowo a pozakorzeniowo. Jako forma azotu organiczna doskonale wchłania się przez liście i ma najmniejsze właściwości parzące

z gory przepraszam za błędy. Jęstem pod wpływem C2H5OH,  może jutro napisze coś jeszcze

#2694 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 20:20

[czosnek] ile z hektara? Gwozd, wszyscy dziś mówiąc kolokwialnie wychlani, bo Święta :D
Ja nie neguje działania mocznika,bo efekt jest zaje... ale musi być powyżej 20 stopni. Przecież to każdy wam powie.
Nie wiem od kiedy to stosujecie, ale zrozumiałem,że od wczesnej wiosny, czyli forma azotanowa i działanie od 20 stopni +. No chyba, że źle się zrozumieliśmy i dodajcie ten mocznik jak już jest cieplej

#2695 Share grzecho

grzecho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 marzec 2016 - 11:10

[czosnek] ile z hektara?

Właśnie przez żółtlice pryskam afalonem. Niby na tym kawałku co mam czosnek nie ma tego chwastu ale zawsze może się pojawić. Tyle że w ozimym jak afalonem opryskam w listopadzie to ile będzie działał? A żółtlica wychodzi dopiero w maju, wcześniej skutecznie niszczą ją przymrozki

Zawsze mechaniczne możesz przejechać i zniszczyć.

Jeśli masz niewielką powierzchnię tego pola z żółtlicą to pryśnij galiganem (goalem) międzyrzędzia jak tylko zacznie wyłazić chwast. Nachodzisz się trochę, poświęcisz kilka godzin ale będziesz miał spokój

#2696 Share GrzegorzZaprawa

GrzegorzZaprawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 18:28

[czosnek] ile z hektara?

witam wszystkich.

W tamtym roku postanowiłem posadzić niewielki kawałek czosnku. Jest to moja pierwsza uprawa tego warzywa więc chciałbym skonsultować z wami moje postępowanie i oczywiście czekam na rady i wasze cenne wskazówki. Więc tak na jesieni pod korzeń zastosowałem obornik oraz nawóz fosforowo potasowy i wapno. Po posadzeniu ( 10 październik) opryskałem stompem. Czosnek ładnie poschodził i teraz podsypałem saletrzaku i dzisiaj ponownie prysnąłem stompem. Czekam na wasze komentarze co do mojego postępowania.

#2697 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 18:31

[czosnek] ile z hektara?

To ja proponuję przeczytanie kilku stron w tym temacie i będziesz wiedział wszystko co gdzie kiedy po co i na co ;) Pisanie tego samego w kółko mija się z celem ;) 

#2698 Share GrzegorzZaprawa

GrzegorzZaprawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 18:59

[czosnek] ile z hektara?

He he i już nowicjusz zgaszony. :mellow:

#2699 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 19:04

[czosnek] ile z hektara?

co kilka stron jest ten sam temat opisywany. jakie nawozy, opryski w jakich dawkach ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share adamek1113

adamek1113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 15:57

[czosnek] ile z hektara?

Witam. Pryskacie już czosnek topsinem lub innym środkiem? w jakiej dawce oraz czy dajecie do tego jakieś odżywki?