bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Zibo123123    9

Witam! Krzys7272 dzisiaj na rybitwach cena takiego kalibru proponowana jest cena od 0,60-0,80 gr. za obierany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Dopiero wróciłem z giełdy we Wrocku , ceny od 1,20 do 1,70 za główkę , miałem 500szt , 200 z piórem ,200 obciętego i 100 takich do 5cm wziąłem zobaczyć czy w ogóle ktoś na to spojrzy , poszedł po 60gr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Panowie jak u Was z plonem bo ja odkopałem kilka rajek i słabo...:/ dużo kalibru 3-4cm :(  Za to wiosenny idzie jak burza tylko dzieje się z nim coś dziwnego bo ok 10-15% uprawy zaczyna się przewracać tak jakby ktoś go nadepnął - czy to jest normalne, że się przewraca ? Nigdy nie sadziłem Jarusa dlatego pytam fachowców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
witam wszystkich. przeczytałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na jakiej ziemi uprawiacie czosnek? Mam pytanie czy na 4a da radę wychodować ładny czosnek posiadam nawadnianie studnia glebinowa i deszczownia oraz chciałbym zastosować porządne nawożenie sztuczne plus obornik. proszę odpowiedz czy warto spróbować na taki piachurze uprawy czosnku ? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3a i 3b i wszystko sie udaje. maja sasiedzi buraki, pszenice, wszelkie zboza i rzepak. Maline truskawke itp. Mi tez czosnek jak na pierwszy raz sie udal.  Sadzilem takie 3,5 do 5 max i wyszedl duzo duzo lepszy niz sadzeniaki wiekszosc ok 5 i 5,5 i kilkaset sztuk takich ok 7. Tylko trzeba obornika dac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

U mnie jarus w tym roku bedzie nie wiele mniejszy niż zimowy harnaś, bardzo ładnie idzie a zimowy szału niema, dodam ze na tej samej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Kolego Szymon, tak złamał się przy ziemi. U mnie również po kilku wykopach próbnych jarus jest większy niż harnaś, ale sadzeniak wiosennego był piękny ( ząbki jak pół kciuka ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego sylweklubelak tam gdzie rośnie pszenica i buraki to jasna sprawa ze bedzie czosnek na mojej glebie tego typu roślin nigdy nie uprawiano stad moje pytanie czy na 4 klasie jest sens sie za to zabierać moze ktoś z forumowiczów posiada 4 klasę i sadzi czosnek prosiłbym o wskazówki dadam ze uprawiamy ogórek truskawki ziemniaki kiedyś kapustę i brokuły dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy znasz moje rejony ale w  okolicach frampola , jest ziemia piaszczysta i czosnek u znajomego na dzialce piekny takze w uprawie towarowej tez powinno sie udac,juz z dawien dawna slyszalem ze w czosnku najwazniejsze jest spulchnianie gleby, odchwaszczanie i obornik koniecznie od krow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś napisał ze "do uprawy czosnku tylko rędziny" z tego co wiem rędziny nie nalezą do gleb najlepszych 3-5 klasa także moja 4 jest w tym przedziale. Drodzy gospodarze wypowiecie sie na jakich glebach uprawiacie czosnek pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na słabej glebie zazwyczaj problemem jest woda a piszesz że masz nawodnienie więc już nie ma problemu. A jek zastosujesz obornik kilka miesięcy przed sadzeniem to będzie super. Większość roślin lubi przepuszczalną glebę ale żeby była wilgoć. Uważaj bo zbyt duże dawki nawodnienia mogą wypłukiwać nawóz. Jeżeli na twojej ziemi udają się inne warzywa to czosnek też powinien się udać. Jak nie sadzisz kilku arów na próbę to się nie przekonasz.

 

Mam ziemię klasy IIIa i b są tam kawałki rędziny. To trudna gleba w uprawie, szczególnie jesienią zdażają sie bryły jak wiadna ale wszystko ładnie rosnie i wapnowanie niepotrzebne

 

Czosnek jary zapowiada się naprawdę nieźle, na pewno lepiej niż w zeszłym roku gdzie popalić dała mu susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jesieni spróbuje i zasadzę jeden ar na mojej 4 klasie czosnku jesiennego i jeden wiosennego z tym ze nie zastosuje obornika z objawy przed robakami bo zbyt mało czsu na rozłożenie a mam możliwość kupna kompostu z podłoża poeczarkowego mysle ze zastąpi obornik. kolejna moja działka doświadczalna dwu arowa bedzie w sąsiedztwie małej rzeki gleba pruchnicza i napewno zakwaszoną bo teraz tam jest laka ( gleba pruchnicza) lecz jutro bedzie wyorana , zrobię analizę , zapodam wapno i nawozy i spróbuje szczęścia na lepszej glebie skoro kolega oferuje dzierżawę. apropa wymywania nawozów przez podlewanie zbyt duża ilością ,cały czs powtarzam ojcu zeby nie zalewał ziemniaków na równe bruzdy wody bo to szkodzi jednak on tego nie rozumie i dzis bedzie kolejna zjebka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprzedałem główki 4-5 za 0,7 gr i 5-6 za 1 zł, ale zostało mi trochę główek o kalibrze 3-3,5 i co robicie z takim czosnkiem i jeśli to się sprzedaje to w jakiej formie i cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

To jest przemysłowy..dużo tego masz, bo potrzebuje właśnie przemysłowy z 2 tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś ty, ja w tym roku wsadziłem tylko ara żeby zobaczyć jak wygląda uprawa czosnku, ale na następne lata powiększam.. Teraz to mam tego małego ze 200 główek, musisz szukać gdzie indziej :P A jaka cena na teraz takiego kalibru 3-3,5? (sztuki/kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam takie pytanie.. jakie główki czosnku sadzicie i skąd go kupujecie. Jakiej wielkości powinny być główki? Czy to ma znaczenie gdy wsadzę czosnek z główki 3 cm, a 5, 6 cm? Czy główka czosnku powinna mieć stare korzonki na dole czy mogą być do zera ucięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam takie pytanie.. jakie główki czosnku sadzicie i skąd go kupujecie. Jakiej wielkości powinny być główki? Czy to ma znaczenie gdy wsadzę czosnek z główki 3 cm, a 5, 6 cm? Czy główka czosnku powinna mieć stare korzonki na dole czy mogą być do zera ucięte.

 

 

sadzi sie zazwyczaj jak największe główki bo w praktyce 3-4cm sie nie sadzi bo to poaranoja wyjdą ci same mikrusy, jak coś sadzić od 5 ciu w zwyż  gdyż im większa główka  tym wiekszy plon.

 

ruben jak to mowili dawniej z jakiej głoqki sadzisz taką wyciągasz (przy dobrych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pany, może jest tu ktoś z okolic na północ od Warszawy. Chętnie zadobyłbym się czosnku na posadzenie ara albo dwóch na użytek własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze myślałem, ja w tym roku miałem spore główki wsadzone około 6. A ma ktoś z was na sprzedaż około 1000 główek do sadzenia powyżej 5 cm w dobrej cenie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

witam

panowie czy czosnek wiosenny jarus już trzeba kopac dopiero zaczyna się pok

ładac ile może jeszcze siedzieć w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja będę kopał w przyszłym tygodniu, bo musi podeschnąć. Jak tam u was po ostatnich deszczach, bo u mnie padało bez przerwy 18h. Wlało 120l wody na metr. Takiego opadu nie pamiętam od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Dowaliło porządnie, ale dziś po południu można było śmigać po polu, ziemia bierze każdą ilość wody, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj