bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

Mój ozimy będzie do kopania za 2 może 3 tygodnie, niech rosną główki. Końcówki liści pożółkły ale jeszcze na niego czas nie nadszedł. Jary ma jeszcze sporo czasu, zazwyczaj jest do kopania około 10 sierpnia. Oczywiście wszystko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomek42 , znalazlem identyczne plamki na swoim. Wogole cos sie dzieje z tym czosnkiem dziwnego. Zaprawiany, pryskany  od chorob i robakow, zawsze innym srodkiem. zdarzaja sie zgnite glowki , wychodzi z ziemi latwo, niema korzenia i smierdzi jak cholera. Stanowisko dobre I pomyslalem ze to pewnie jakies chore zabki byly sadzone. Sprobuje z innego zrodla sadzeniaki i czesc na innym polu w sensie innej glebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Znaczy u mnie to na 500 główek trafi się dwa ,trzy takie przypadki, to nie jest jakieś schorzenie myślę , rozpieprzyłem te główki i nic tam nie ma , jest dziurka i ten ząbek w którym ona się znajduje nie jest zgnity, po prostu jakby ktoś ukuł drutem, to chyba perz ,bo u mnie była z tym walka i nie do końca wygrana jeszcze:). Pamiętam jak na wykopkach ziemniaków potrafił perz się w ziemniaki wbijać , to coś podobnego jest . Nie ma tragedii bo na razie wszystko jest ok a zapytałem własnie z ciekawości i żeby było o czym rozmawiać bo ostatnio tu smutno coś , Wszystkim owocnych zbiorów życzę a bardziej płynnej sprzedaży ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tomek - 100% perz tą dziurkę zrobił :)

 

handlujecie coś ? Jak u Was wygląda cena bez obierania / z obieraniem ? (o ile już zaczeliście coś sprzedawać :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

To nie perz piszecie takie glupoty to drutowiec jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

Nic nie zwalczy drutowca były środki ochrony roslin Ale h*je wycofały ...uprawa żyta Ale nie wiem czy to coś da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

Kupię cZosnek każdy kaliber każda ilość proszę o prpozycjie cenowe współpraca wieloletnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Witajcie, chciałbym zapytać Was o technologię uprawy czosnku, jak to wygląda u Was i kiedy i gdzie zaopatrujecie się w materiał nasadzeniowy? :) pytam ponieważ uprawiam trochę warzyw a chciałbym wprowadzić jakiś nowy gatunek w swoim gosp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Kupię cZosnek każdy kaliber każda ilość proszę o prpozycjie cenowe współpraca wieloletnia .

Kaliber 4+ jaka cena ?

Przemyslowy ?

Sadze co roku ponad hejtar nawiaze wspolprace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po kopaniu. Cała uprawa (14ar) mogę przerobić na kompost. Przypalił go najprawdopodobniej Goal. Kaliber od 2-4cm, jutro zrobię zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy kopałem czosnek to parę główek - i to akurat te największe nie miały korzeni lub miały, ale od dołu obok korzeni były żółte i takie jak by wgryzione przez grzyba. Co to jest i jak z tym można walczyć, ponieważ nie chciał bym na następny rok popełnić takiego błędu. Dużo czosnku nazbieraliście, porosły wam duże główki?

 

Podejrzewam Fuzaryjne gnicie piętki czosnku.

Edytowano przez RubenDesiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Jak daliście radę z drutowcem?

 To jednak nie drutowiec, ktoś tam wcześniej oburzył że to to tylko drutowiec może być , wykopuję główki i widzę co jest , normalnie z ząbka wyrywam korzonek , na górze trawa a na dole w czosnek się wbija, jak teraz spotkam to zrobię zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0

Panowie jak u Was ze zbiorem? U mnie ciągle pada :( i nadal maja byc przelotne.3 zeschniete liscie. juz czas kopac.Jak bede zmuszony kopac z mokrej ziemi będzie problem z przechowaniem.Martwie sie mam 1 h czosnek ładny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Chyba juz wszyscy coś tam kopią co? jutro chyba będę we Wrocławiu na giełdzie to zobaczę co jest dokładnie grane , sprawdzę bo mi tu handlarze kit zaczynają chyba wciskać hihi, Sprawdzę to napiszę jak i co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj