bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Gość   
Gość

słuchaj honda po ile ty sprzedajesz i gdzie to wcale mnie nie obchodzi możesz nawet za darmo oddać jak jeździłem na wrocław w tym roku można było bez problemu dostać naprawdę był wielki bo do worka 25kg białego wchodziło 10 wiązek i ciężko było zapiąć worek, co sypiecie pod niego to też wasza sprawa ja tylko mówię że nie sypię polifoski bo sadzę na rędzinach a na tych ziemiach czosnek u mnie nie za bardzo reaguje z chlorem może u was jest inaczej, ja już wysadziłem wszystko w tym roku około będzie 3 ha jeszcze tylko tunele i koniec z jego tematem, co najwyżej będzie jeszcze obredlony na zimę i koniec może nie przemarznie, ale też jak nie wykosi w zimę trochę go to na drugi rok może być naprawdę z zejściem kiepsko, bo u nas ludzie walą na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze nie brakuje mi paru elementów największy problem mama z uzyskaniem aparatu od snopowiązałki szukam już parę miesięcy i nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

chyba wiem jak to chcesz zrobić, coś na wzór kombajnu z tej francuskiej firmy ;p jak mi czosnek sie uda i zapewne będe wiekszy areal sadzil to tez nad taką machiną pomysle;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Zetor na allegro jest snopowiązałka w cenie złomu poszukaj :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5

witam czytałem na forum ogrodniczym aby nie dawac nawozu na jesien tylko na wiosne wieloskładnikowy i azotowy co myślicie o tym w tym roku będe miał aż 3 :D :D :D ary czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na allegro widziałem ale była konna, jak nie znajdę to będę się musiał szarpnąć na aparat od sipmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

witam czytałem na forum ogrodniczym aby nie dawac nawozu na jesien tylko na wiosne wieloskładnikowy i azotowy co myślicie o tym w tym roku będe miał aż 3 :D :D :D ary czosnku

KTOŚ CI GŁUTOTY WYGADUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

witek356 trochę logicznego myślenia się kłania i Twoje pytanie byłoby zbędne. Więc jedziemy....

Azot to składnik, który bardzo szybko wypłukuje się z gleby czyli przemieszcza się w głąb ziemi wraz z wodą. Nawozy azotowe wysypane na jesieni na czosnek nic nie dają bo przez zimę się wypłukają i na wiosnę trzeba by sypać od nowa.

Z nawozami wieloskładnikowymi jest odwrotnie, bardzo słabo przemieszczają się w głąb gleby, dlatego wysypane na wiosnę na posadzony już czosnek nic nie dadzą bo nie zdążą się przemieścić do strefy korzeni, zalegając na powierzchni. Jak damy taki nawóz przed sadzeniem na jesieni, wymieszamy go agregatem to składniki będą dostępne od razu po ruszeniu wegetacji na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sambochi    0

Ja sadze w listopadzie.

 

To juz mam mętlik w głowie, to jakie nawozy teraz przed sadzeniem dac ? Prosze o nazwy. Daje npewno kurzenice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia    0

Ostatnio zaczęłam się interesować uprawą czosnku i przejrzałam ten temat, Do tej pory nikt tutaj nie napisał o uprawie czosnku z nasion. Nie wiem czy komuś się przyda ta informacja, mam nadzieje że tak. Gdy nie pozbawimy czosnku kwiatostanu wytworzy on malutkie nasiona, po wysianiu ich urośnie nam jedna mała cebulka która zastąpi ząbek z czosnku. Taka cebulka jest wolna od nicieni i innych chorób, duża, działkowicze piszą w samych superlatywach o takim materiale siewnym. Rolnicy którzy planują w przyszłości (2-3lata) zajmować się czosnkiem mogą sami wyprodukować materiał do sadzenia, którego będą pewni i znacznie ograniczyć koszty założenia plantacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

@pawełxv to co wymarznie mi bo mam dość sporo 20 a a uprawiam pierwszy raz może jakaś ściułka na pewno w części przykryje agrowłukniną

@anusia a kiedy sie sadzi te nasiona ;)

 

@pawełxv to co wymarznie mi bo mam dość sporo 20 a a uprawiam pierwszy raz może jakaś ściułka na pewno w części przykryje agrowłukniną

@anusia a kiedy sie sadzi te nasiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

anusia chyba nie dokładnie czytałaś temat bo była o tym mowa, sam zaczynam tak odnawiać czosnek :) u mnie majówka ma ok 2-3 cm ale sie nie przejmuje za bardzo w najbliższym czasie ją przykryje :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxv    2

seba13044 jak go śnieg przykryje to wymarznąć niepowinien

pod agrowłukniną będzie miał ciepło i powychodzi wszystko tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia    0

sebo 1986 temat raczej czytałam dokładnie, bo nawet zrobiłam sobie trochę notatek :D i nie przypominam sobie aby ktoś tutaj pisał o uprawie czosnku z nasion, albo może to była jakaś metafora i nie zrozumiałam :P. Dawałeś w tym temacie dużo cennych rad więc może warto napisać coś z twojego doświadczenia z uprawy czosnku z nasion

seba13044 ja jedynie mogę Ci napisać jak ja to widzę, kolega sebo 1986 napisał, że odnawia w ten sposób swoje odmiany to jest najlepszym źródłem.

Więc sprawa zaczyna się od kwiatostanu, nie wszystkie odmiany takie mają, np Huzar nie wytwarza tego pędu. Jeśli zasadzisz czosnek i w maju-czerwcu będziesz miał kwiatki to masz nadzieje, że będziesz miał nasionka. Mało jest o tym napisane w internecie, ale trzeba przeprowadzić dodatkowy zabieg na kwiatku, tzn kwiatostan może mieć kwiaty i takie małe cebulki jednocześnie, jeśli chcemy mieć nasiona musimy te małe zarodki wyrwać. Nie wiem czy tak mają wszystkie odmiany, ale spotkałam sie, że z kwiatka zostały takie małe zielone cebulki ciasno zebrane na kwiatostanie i ani jednego nasionka. Warto zobaczyć tutaj o co chodzi http://garlicseed.blogspot.ie/p/growing-garlic-from-true-seed.html

Jak masz nasiona, to najlepiej wysiać do jakiejś formy z lekką ziemią i jak wzejdą to przesadzić. Trzeba je jednak zebrać w sierpniu, podsuszyć

i sadzić na miejsce docelowe w październiku. Może się mylę, może mnie ktoś poprawi, człowiek się uczy całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

anusia , niechciało mi się szukać ale poszukałem ;D 3 strona tematu kolega zetorlublin o tym pisał :) jak napisałem wyżej że zaczynam odnawiać czosnek tym sposobem i niemam doświadczenia, w przyszłym roku bede miał już odnowione główki ;) a reszta to tak jak pisał zetorlublin na 3 stronie , dobrze by było jak by on sie wypowiedział coś więcej :) od siebie moge dodać że bardzo żmudne jest zbieranie cebulek po siewie hehe i ich sadzenie, miałem tego z 15 tyś szt :D w przyszłym roku napisze co mi wyszło z tego odnawiania:)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia    0

sebo1986 przyznaję się do winy :D Przepraszam, że straciłeś czas szukając tego wątku, a najlepsze, że z postów zetorlublin to mam pełno notatek :D po prostu cały czas myślałam, że chodzi o sadzenie ząbków ponieważ mówi się na nie cebulki powietrzne :lol:. Zetorlublin7341 sadzi nasiona prosto do gruntu, nic nie pisał, ze coś robi przy kwiatostanie a Ty kiedy siałeś swoje? Jak długo wschodzą i czy dużo jest pustych? To co wzejdzie to jest tak małe, że ledwo pewnie widać, na polu to już w ogóle, ale ważne co pod ziemią :P Zetorlublin pisał, ze z 5m2 zbiera około 10kg cebulek a Ty jakie miałeś zbiory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja siałem w październiku, wschodzą dość szybko pustych raczej nie było było troche takich malutkich że ich nawet nie zbierałem, jak wzejdą to wygląda to jak cebula posiana hehe mniej więcej, niewiem ile miałem tego dokładnie tzn kwiatów ale dość sporo a cebulek w tym roku zebrałem ok 30-40 kg :) a i ważne żeby za długo ich na słońcu nie smażyć ;D


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj