bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

co polecacie interwencyjnie na grzyba w czosnku najlepiej zeby był wgłębny 

 

dotychczas stosowałem w poprzednich latach siignum/bellis 

 

ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etykiety czytam obawiam sie tylko że lejąc na obszar 0.5 ha 300l wody a środki ochrony na grzyba i na robaka proporcjonalnie do tych 300 l mogłem go przypalić ? Końcówki liści ma żółtawe . Jest to w ogóle możliwe żeby go takimi środkami przypalić ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

wszystkie prognozy pokazuja deszcz w najblizszych 2-och tyg. tylko kilka dni sucho to i u was poleje. No moze bedzie normalny rok bo w tamtym to u mnie katastrofa byla, maline mam na poludniowym stoku to skała była.

Deszcz to oni pokazują codziennie u mnie tylko, że nigdy nie pada :)

co polecacie interwencyjnie na grzyba w czosnku najlepiej zeby był wgłębny

 

dotychczas stosowałem w poprzednich latach siignum/bellis

 

ktoś coś ?

Scorpion będę kropił, ale niech jeszcze podrośnie :)

 

Na wciornastka już kropił ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ilość środka zależy też od ciśnienia jakie dasz i od tego jakimi dyszami będziesz pryskał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

panowie i co może być jak zółkna końcówki i rudawe się robia

azot był

co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba z zimna bo bylem dopiero patrzec w malinach bo mam takie kilka krzaczkow bez nawozu i oprysku to to samo jest co na tych pryskanych, oczywiscie to tylko takie moje hipotezy ale raczej tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

po tych pytaniach o żółte końcówki widać ilu nowych plantatorów  mamy w tym roku...

 

w zbożach juz prognozują klęske urodzaju, ciekawe jak będzie z warzywami. bo w mojej okolicy czosnki jak 'zbóje'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

A tam..na tym etapie to można gdybać jeszcze trochę. Zobaczymy co dalej... Czy będzie padać, czy susza itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakich zbozach ta kleska urodzaju? napewno nie w rzepaku i napewno nie w ozimej pszenicy. A i kolego czostek kazdy byl kiedys nowym plantatorem. Polska zje....na mentalnosc. Byleby ktos mial gorzej i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

dzieki za wstawienie

tak jestem poczatkujacym wiec zadaje pytania dla niektorych bezsensowne

dla mnie kazda pomoc jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Witam pryskalem. STOMP AQUA Harnasia koniec marca . Teraz przydało by sie poprawic jakims herbicydem moze byc jeszcze raz Stomp ? Jaka dawka ? Jest cos na samosiewy rzepaku w czosnku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No jak najbardziej stomp. Taka sama dawka jak pod koniec marca albo 'lepsza' bo czosnek też znacznie większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

To moze zastosuje dawka.dzielona 2x.po 2.5l/ha . A.co z samosiewami rzepaku jest jakis.herbicyd na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak czosnek jest taki duży to mozna jeszcze raz stompem? Nie uszkodzi go? 

Mój ma żółte końcówki bo uszkodziłem go, za dużo namieszałem. Topsin, mocznik, siarczen Mg siedmiowodny, kristalon pomarańczowy. Obstawiam że pomyliłem się i za dużo dałem moczniku.

A w jarym zaraz po sadzeniu 1l afalonu i na razie ładnie trzyma chwasty. Dla pewności jutro/dzisiaj chyba opryskam stompem 3l. czosnek niby duży ma ze 20cm ale też taki żółtawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

w jakich zbozach ta kleska urodzaju? napewno nie w rzepaku i napewno nie w ozimej pszenicy. A i kolego czostek kazdy byl kiedys nowym plantatorem. Polska zje....na mentalnosc. Byleby ktos mial gorzej i mniej.

 

 

 

Tak prognozują zbiory i biorą pod uwage nie tylko twoją wieś, ale Europe i Amerykę pod kątem stanu ozimin i również zapasów zeszłorocznych. Jak cena na Matif jest niska to w Polsce tez nikt ci nie przepłaci.

 

A co do tych słów o mentalności to wyhamuj trochę i ciesz że jest tu kilka doświadczonych osób które odpowiadają na twoje pytania 

(i nie mam tu na myśli siebie, aczkolwiek odpowiadam na 90% wiadomości które dostaje w s. uprawy czosnku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Jak pogoda pozwoli dzisiaj druga dawka azotu i jakis oprysk wkońcu od miesiąca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

można kopać kombajnem albo wyorywaczem albo wrócić do ubiegłego wieku i kopać widłami :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Czy można czosnek popryskac lontrelem czy go uszkodzi w cebuli działa ładnie a jak to się ma do czosnku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Ma ktoś doświadczenie z pendimetaliną na czosnek z fazie 4-5 liści i 20cm..?

Po jesiennym pryskanku było do tej pory ok, ale wyszło słonko i chwasty zwariowały...

Pytanie czy pendi nie zaszkodzi w tej fazie, czy bezpieczniejsza będzie starojapońska metoda herbicydowa "babahaka"...?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

czaczaua - jak masz możliwość to babohaczka bedzie idealna, jak masz za duży obszar krop smiało a po takim zabiegu walnij go odżywką :)

 

magnum - ja walcze na nowym polu z ostem i mleczem. Dla bezpieczeństwa przeszedłem tylko międzyrzędzia, ale dla testu jedną rządke pokropiłem po całości tak z 10 metrów jakies 2 tygodnie temu. Dzis jak byłem podsypywać azotem nie zauważyłem żeby coś odchorował a oset ładnie się zwija i ''chrupie'' pod butem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

dzięki s4lim3 prysnę recznym tylko miedzyrzedzia nie mam tego az tak strasznie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj