bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

adamek1113    0

Witam

Co leci u was na drugi zabieg fungicydowy? U mnie pierwszy poszedł topsin. Czy na drugi zabieg amistar będzie dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

u mnie podobnie pierwszy topsin a drugi amistar/topsin i po obcinaniu 'czubków' amistar.

 

a właśnie czy ktoś siarczanem magnezu już pryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja dziś dałem saletrę , jak coś pryskam to dodaje mocznik,siarczan, kristalon , na razie wydaje mi się że idzie jak burza , zobaczymy co będzie pod ziemią :)

post-147006-0-85037600-1461876418_thumb.jpg

post-147006-0-70362700-1461876453_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

A w jakich terminach pryskacie topsinem ? Ja tego nie stosowałem, ale fakt uprawiam dopiero dwa lata czosnek w miarę ekologicznie i na razie żadne choroby go nie nawiedziły, ale w tym roku nie będę ryzykował bo nasiona mają już drugi rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

My pryskali Maximusem 20-20-20 do tego Cabrio Duo na zarazę i Vertigo na robaka. teraz to chyba dopiero po weekendzie majowym coś mu się dorzuci ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

czym opryskać interwencyjnie czosnek na choroby grzybowe? Korzenie ma zdrowe a coraz więcej sztuk wylatuje. Na niektórych jest zielonkawy lub różowy nalot na części podziemnej ok 2cm od piętki tak jak by jakieś grzybnie pleśnie. Czy w ogóle da się to zahamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Powiecie mi kiedy mam pryskać tym topsinem ? Wczoraj kupiłem i chciałbym prysnąć razem z mocznikiem i siarczanami ( tylko nie wiem czy razem czy w odstępach pryskać tymi roztworami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Pryskaj razem spokojnie.

A co do tej plesni na zabku to może być przemarzniety. A nie widac nicieni na ząbku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja nie wiem ludzie jak wy kupujecie opryski i niby nie ma dawkowań na opakowaniach. Kupujecie luzem jak węgiel czy jak?

3kg /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotha121    0

czosnek lekko zólknie liscie i na koncowkach lekko rudawy sie robi

co moze byc mroz go chwycił ,za mało wody czy jakas jest inna przyczyna


i jeszcze pytanko czy juz mozna zastosowac piryfos czy troche poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz to wody chyba pod dostatkiem. U mnie tez koncowki zolte, Koledzy pisali na forum ze to czesto jest i niema co panikowac. A nawet gdyby cos powaznego to chyba nic i tak nie poradzi , od chorob i robaka pryskany, nawozenie jest, dolistnie tez. Zostaje tylko cos w stylu asachi czy tym podobne, antystresowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Gdzie tam wody pod dostatkiem... U mnie susza i dlatego te końcówki żółkną chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skad jestes? jesli mozna zapytac. U mnie lubelskie pow.bilgorajski to ostro pada, wczoraj burza przeszla niezla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

To wam zazdroszczę :) u mnie jest najsuchszy region Polski - Kujawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkie prognozy pokazuja deszcz w najblizszych 2-och tyg. tylko kilka dni sucho to i u was poleje. No moze bedzie normalny rok bo w tamtym to u mnie katastrofa byla, maline mam na poludniowym stoku to skała była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie, ile prawidłowo powinno pójść wody podczas pryskania na 1ha , mi idzie 300l na 0.5 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wszystko zależy od środka jakim kropisz. Np. dursban wymaga 500-600l na ha, ale topsin już 300l/ha. Etykiety Panowie etykiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj