bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    498

dużo lepsze ceny. zdecydowanie wole klęskę nieurodzaju od klęski urodzaju. weź zobacz jakie były ceny ogórków. byl czas że po 2 zł się sprzedawało dużego sprzedawało. to ja wole sobię zebrać tonę ogórków na dzień i sprzedać średni po 2,5 niż uzbierać 3 i sprzedawać po 1zł. cebula też zamiast po 30gr to była teraz po złotówce ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No tak, to jest logiczne. W rolnictwie tak jest. Rok rokowi nie równy. Od takie uroki rolnictwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ubiegły rok dużo ludzi podratował cenami ;d jakby gospodarstwa były duże u nas to by to jakoś się dawało radę a tak to trzeba zarabiać na wszystkim czym sie da od usług przez hodowlę do badylarstwa, ale co zrobić może kiedyś będzie lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

kto ci zapłacił za kiszeniaka 2,5  :D   i gorszej suszy od tego roku nie potrzeba bo nawet czosnek nie urośnie

cena za ogóra była bo go nie było i tak samo z czosnkiem , hiszpan drogi a naszego krajowego dużo w polu szlag trafił

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

nie doczytałeś dobrze 2,5 to była średnia cena za kiszeniaka i korniszona. kiszeniaka najdrożej sprzedaliśmy 2,2 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

teraz jest to trochę bardziej opłacalne bo zawsze powyżej 1zł ten korniszon jest ale jak  były czasy że był po 0,20 gr to była tragedia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda7    0

Witam, czy szanowni użytkownicy macie do sprzedaży czosnek wiosenny jarus. Jestem zainteresowany zakupem. Pozdrawiam. Wszystkie informacje na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0
Napisano (edytowany)

U mnie wystrzelił na 1-3 cm. Przymarzł tylko kieł lekko. Korzeń i ''serce'' petarda! Najdłuższe korzenie po 25-30 cm! Na zdjęciu poniżej prezentuję, sporo korzeni urwałem, pozdrawiam.

post-149672-0-97847100-1454408884_thumb.jpg

Edytowano przez Michal2401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21
Michal2401

Dziś odkopałem swój zimowy to podobnie jak twój tylko korzeń ciut krótszy sadzony 23 grudnia ale nie wystartował jeszcze z ziemi nie wiem czy martwić się tym czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój harnaś też zaczyna bić szpilki, wszystko elegancko przezimowało zarówno harnaś jak i hiszpan  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

kurde muszę kiedyś zajrzeć do swojego bo od posadzenia i pryskania już tam nie byłem :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Mój sadzony około 15 października. Odmiana ornak. Azotu na zimę nie dostał nic poza tym co w oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja daje to i to (saletre i wieloskładnik bezchlorkowy

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

narazie dolistnym bez sensu :D bo ziemi nie bedziesz pryskał  pozniej u mnie leci mikrocomplex bądż kristalon pomarańczowy + siarczan magnezu w zalezności od fazy rozwoju

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem ze pozniej :) tylko tyle tych odzywek jest ze glowa boli. a tak zapytam z ciekawosci. Po co sadzic hiszpanski czosnek w polsce? dbajmy o swoje stare odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21
Napisano (edytowany)

Jak radzicie czy można dać gnój teraz na czosnek ? Bo nic nie dawałem przed sadzeniem korzeń ma ładny ale nie wybija jeszcze a dał bym świnskiego gnoju teraz albo kurzego co radzicie ?

 

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj