Skocz do zawartości

Zdjęcie

wysiew tytoniupare pytań

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adamas1

Adamas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 16:12

wysiew tytoniupare pytań Mam pytanie chce za rok spróbowąć siewu tytoniu oraz Machorki w jakim miesiącu wysiać nasion,po ilu dniach wykiełkuje, w jakim miesiącu sadzi się w grunt, kiedy je zbierać, ile dni suszyć na słońcu, jak je przemielić żeby szło je palić....

Czy np. jakbym zmielił, zmieszał, to mógłbym odsprzedawać znajomym? jak ktoś mnie podkabluje to może mi coś grozić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wysiew tytoniupare pytań Dzisiaj, 18:07
  •  

#2 Share gofer803

gofer803

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja

Napisany 12 wrzesień 2009 - 20:26

wysiew tytoniupare pytań Nie wiem czy ci pomogę ale opowiem ci co i jak ja robię więc wysiewam po 20 marca ozsada rośnie jakieś 6-7 tyg. a później w pole około 15 maja po wiosennych przymrozkach no i sobie rośnie na początku lipca jak dolne liście zaczynają żółknąć zrywa się po dwa trzy w miarę jak żółknie ale ja je susze w suszarni bo ja uprawia Tytoń jasny typ€ Virginia a tak na powietrzu to się suszt tytoń ciemny typu Barlej

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 wrzesień 2009 - 20:53

wysiew tytoniupare pytań

Mam pytanie chce za rok spróbowąć siewu tytoniu oraz Machorki w jakim miesiącu wysiać nasion,po ilu dniach wykiełkuje, w jakim miesiącu sadzi się w grunt, kiedy je zbierać, ile dni suszyć na słońcu, jak je przemielić żeby szło je palić....

Czy np. jakbym zmielił, zmieszał, to mógłbym odsprzedawać znajomym? jak ktoś mnie podkabluje to może mi coś grozić?

Tytoń jest opodatkowany podatkiem akcyzowym,prawo do jego uprawy mają zarejestrowani plantatorzy i nie mają prawa odsprzedawać go osobą innym .Nie polecam nagłaśniać tematu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gofer803

gofer803

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja

Napisany 13 wrzesień 2009 - 11:01

wysiew tytoniupare pytań Tu się zgadzam z kolegą tytoń jest opodatkowany podatkiem akcyzowym i my plantatorzy mamy prawa nabyte do uprawy i jesteśmy zarejestrowani w agencji rynku rolnego narazi nikt tego szczegółowo nie kontroluje ale kto wie co będzie ,w tym roku jest takie zainteresowanie tytoniem że kto wie co to będzie od przyszłego roku . Nie wiem czy to prawda ale słyszałem plotkę że jeden z plantatorów już stracił umowę i zapłacił kare za sprzedawanie tytoniu tak poza umową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share artgosz18

artgosz18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:43

wysiew tytoniupare pytań A jak jest z wysiewem tytoniu do własnego użytku na przykład w szklarni? można? jeżeli ktoś by zobaczył ,że załóżmy mam ok 50 sadzonek tytoniu i podkablował ?