Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca a opłacalność

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ufosi

ufosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 19:30

Prasa kostkująca a opłacalność Witam

Co sądzicie o pomyśle kupna prasy New Holland, Claas, czy Z224 za jakieś 4-5 tysięcy, zapięcia jej do C360-3P oraz jeżdżenia po zarobkach u ludzi? U nas we wsi mają 4 osoby prasę, w tym 1 już nie prasuje, a reszta wszystkie 3 to raczej niechętnie jeżdżą na zarobek...
Ile musiałbym jeździć, mając cały dzień wolny, aby odrobić prasę? Wiadomo, że bez remontów itd. się nie obejdzie, ale w jakieś 2 sezony bym odrobił? U nas w okolicy biorą około >1zł za bala. Co sądzicie o tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca a opłacalność Dzisiaj, 01:40
  •  

#2 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 19:37

Prasa kostkująca a opłacalność za 4 tys to chyba od razu na warsztat . ja w 98 kupiłem nowa i na pewno zwróciła mi się dwa razy. no ale ryzykować w złom to nie wiem. może być tak że remonty pochłoną cały zarobek. ja kiedyś dużo jeździłem . od rana do ciemnej nocy a teraz mi się nie chce

#3 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 08:30

Prasa kostkująca a opłacalność nie wiem jak sie płacą zachodnie ale sipmy napewno za 4-5 tys to nie dostaniesz chyba że jakaś po pożarze albo coś takiego :P za taką w dobrym stanie gotową do pracy to trzeba dać z 10-12tys. jeśli będziesz brał około złotówkę za kostkę to musiałbyś zrobić z 10 tysięcy kostek i by się zwróciło. proste
hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ufosi

ufosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 08:58

Prasa kostkująca a opłacalność A ile wy robicie średnio kostek w sezonie? Widziałem kilka pras do 5 tysięcy, ale gdyby trzeba było więcej to dołożę coś kasy. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy mi się to będzie opłaciło.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:17

Prasa kostkująca a opłacalność u was ktoś jeszcze chce w kostki robić? u nas nawet Ci co mają swoją prasę kostkę najmują belarki, nikt nie chce w kostki bo trzeba nająć do zbierania i układania

#6 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:18

Prasa kostkująca a opłacalność ufosi u nas na przykład wszyscy posprzedawali prawie kostki dlaczego bo każdy przeszedł na rolkę no i ludziom się tak pracować nie chce jak kiedyś... ja kostki to robię tylko siano... nic więcej chociaż w tym roku skostkowałem z 4 przyczepy tylko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:25

Prasa kostkująca a opłacalność 1zl za kostkę? to coś przy dużo 1h-120zl
a swoje pole masz czy tylko ludziom byś prasował?
AF - to Jest To:)

#8 Share ufosi

ufosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 11:59

Prasa kostkująca a opłacalność U nas w okolicy na 4 wsie, mają tylko 3 osoby prasę zwijającą, a w naszej wsi nie ma nikt, tak dużo kostek już nie robią jak dawniej, ale nadal ten kto ma zrobić to zrobi kostkę, bo weźmie rodzinkę i zwiozą a jak zwijane to nikt tura nie ma, ja mam przy C360-3P, ale ludzi chyba by nie byliby chętni na zwijanie... Swojego pola mam mało, może w tym roku przekonam tatę i obsiejemy choć trochę więcej, jakieś 4-5ha, ale słomy nie zbieramy chyba, że zaczniemy coś hodować to wtedy zaczniemy zbierać :D.

#9 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 12:02

A ile wy robicie średnio kostek w sezonie? Widziałem kilka pras do 5 tysięcy, ale gdyby trzeba było więcej to dołożę coś kasy. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy mi się to będzie opłaciło.

ile kostek w sezonie? nie mamy licznika w prasie ale w poprzednim sezonie u siebie zrobiliśmy około 3 tysięcy kostek i na usługach troche, nie powiem dokładnie ale może ze 4-5tysięcy (troche strzelam). w tym roku już dużo mniej robiliśmy bo ludzie dużo mniej zwierząt hodują. tak apropo złotówkę za kostkę to jakoś dużo. na 1ha średniej słomy wyjdzie jakieś 300-400kostek co daje około 300-400złotych. przy cenie 130 za godz. było by około 30-40 minut co daje jakieś 100zł. wiec złotówka za kostke to zdecydowanie dużo :D
hoduję króliki

#10 Share ufosi

ufosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 12:10

Prasa kostkująca a opłacalność Jak będę miał okazję to zapytam ludzi po ile płacili za kostkę. Co do zwijanych to nie rozwinąłem swojej wcześniejszej wypowiedzi, mógłbym zbalować i odrazu załadować na przyczepę komuś takie zwijane, ale i tak nie sądzę, aby się chętni znaleźli...

#11 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 13:42

U nas w okolicy na 4 wsie, mają tylko 3 osoby prasę zwijającą, a w naszej wsi nie ma nikt, tak dużo kostek już nie robią jak dawniej, ale nadal ten kto ma zrobić to zrobi kostkę, bo weźmie rodzinkę i zwiozą a jak zwijane to nikt tura nie ma, ja mam przy C360-3P, ale ludzi chyba by nie byliby chętni na zwijanie... Swojego pola mam mało, może w tym roku przekonam tatę i obsiejemy choć trochę więcej, jakieś 4-5ha, ale słomy nie zbieramy chyba, że zaczniemy coś hodować to wtedy zaczniemy zbierać :D.

kolego ja w ten biznes bym nie wchodził ,chociaż 100h=12000zl odlicz ropę , szacując ze na 1ha będziesz robił z 1h wiec musisz obrobić z 100ha decyzja należy do ciebie wszystko masz podane na tacy!
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 14:02

Jak będę miał okazję to zapytam ludzi po ile płacili za kostkę. Co do zwijanych to nie rozwinąłem swojej wcześniejszej wypowiedzi, mógłbym zbalować i odrazu załadować na przyczepę komuś takie zwijane, ale i tak nie sądzę, aby się chętni znaleźli...

zbelowanie i załadowanie to połowa sprawy jeszcze jest rozładunek i dowiezienie słomy ze sterty do obory a dużo jest ludzi którzy mają małą gospodarkę i nie staćich na zmechanizowanie tego. więc zwijarka odpada. jeśli kostką robiłbyś około 50 godzin za sezon po 120-130zł\godz to prasa po dwóch sezonach powinna się zwrócić (nie licząc potencjalnych napraw) powodzenia
hoduję króliki