west

kółka kopiujace

Polecane posty

west    46

Czy ktoś ma w swoim siewniku kółka kopiujące jak się to sprawuje, czy warto dopłacić i wyposażyć w nie siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

też kupiłem siewnik polonez z zestawem dogniatająco kopiującym, faktycznie bardzo dobra to rzecz. Dociskają siew do gleby co moim zdaniem poprawia kiełkowanie nasion - dzięki wciśnięciu w wilgotną glebę. Dodatkowo precyzyjnie wyregulujesz sobie głębokość siewu. Odpychająca jest jednak ich cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekSz    0

Odświeżę temat - może jest już więcej doświadczeń.

Proszę o opinie jak sprawują się te kółka gdy jest wilgotno - czy się oklejają ziemią i czy przypadkiem nie wynoszą na powierzchnię ziaren rzepaku?

Czy widać różnice we wschodach po siewie z tymi kółkami i bez?; a co za tym idzie w plonie?

 

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnD6830    0

mam takie kółka drugi sezon rzepak sieje tylko z kółkami jak masz mozajki to jak najbardziek opłacalny zakup bo talerzowa redlica potrafi na piachu wsiać nasiona dobrze ponad 3 cm a to jest czasem nie do przebrnięcia dla rzepaku, z oklejaniem nie jest żle jak jest wilgotna gleba oczywiście jak do kół ciagnika sie klei to i do nich też jak jest bardzo mokro to trzeba podnosić albo zdejmować bo oklejona ziemia nie tyle wynosi nasiona na wierzch co zmniejsza głębokość wysiewu rozwiazanie oceniam jako dobre minusy to pracochłonna regulacja głębokości i nie wystarczający zakres ale jeśli chcesz kupić nowy siewnik to już to poprawili( jak też inne rzeczy które umnie poprawiał serwisant jak mocowanie skrajnych redlic czy mocowanie belki zagarniającej) sam poprawiłem jeszcze układ hydrauliczny znaczników montując zawory dławiąco zwrotne żeby łagodnie się podnosiły i szybko opadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam poszukuję szerokich kółek ugniatająco - kopiujących do accorda szt.7 może ktoś wie o używkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy jest ktośw stanie napisać mi jaki jest wymiar szerokich kółek dociskowych do accorda ??? czy są to może 280x65 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj