Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi "Agro-masz"

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 09:44

Pługi "Agro-masz"

Z polskich firm tylko UNIA.
Rok temu kupowałem pług do Belarusa 920, sprzedawcy odradzali mi wręcz Unie, a polecali pługi AKPIL, lub AGRO-MASZ. Ja jednak zdecydowałem się na UNIĘ 3+1  (35) na zabezpieczeniu resorowym. Pole zaorane jest równo a resztki pożniwne doskonale przykryte.
Wujek zaś kupił AKPILA 4 skibowego i skiba od skiby jest oddzielona, czuć, że traktor ma ciężką, a słomy masa na polu nie przykryta.

Wiem, że ceny UNII są wyższe niż AKIPLA czy AGRO-MASZU, ale moim zdaniem warto dołożyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi "Agro-masz" Dzisiaj, 16:15
  •  

#62 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 19:59

Pługi "Agro-masz"

Ludzie zrozumcie, że cześć osób tu piszących nie potrafi ustawić pługa. Jak ktoś pisze, że umie ustawić pług ale mu pierwsza skiba orze za głęboko to przeczy sam sobie w jednym zdaniu. Tak samo jak wujek co to skibę od skiby oddziela. Ja rozumiem, że pługi typu agro masz akpil mogą być słabsze jakościowo. Mogą pękać, rdzewieć, się łamać. Ale nie piszcie bzdur, ze tym się nie da orać. Bo ludzie tym orzą, ładnie wychodzi. A zdjęcia nawet na af możecie zobaczyć. Tym bardziej, że elementy robocze tych firm są żywcem zerżnięte z renomowanych firm zachodnich (kształt). A jakość no cóż. Nie powala. Ale jaka cena taka jakość. Ostatnio kupiłem do agro masza dłuta kv. Pasowały jak ulał. Ale co z tego, że dłuta kupione u dealera kv. Kumpel mówił, że nie podróby z numerami kv. A po orce w suszy po 0,5 cm ubyło po paru hektarach.

PS jak ktoś ma oponę 600, chce orać pługiem 40 i dziwi się, że mu nie dosypuje to czyja to wina. Producenta czy rolnika?

#63 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 18 wrzesień 2015 - 20:35

Pługi "Agro-masz"

Na pewno producenta dla mnie to   badziewny pług. Ciekawe ze Rabewerk 4x40  po ustawienu  dosypje i na polu nie ma śladu. oraz zakrywa za ostatnie koło. Widać też róznicę w odstępie od korpusa do korpusa  Wole zachodni używany . Żadnych polskich maszyn już nie chcę widzieć wykoananie jak z papieru . 20 tyś  za tkai pług to przesada. 

#64 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 05:11

Pługi "Agro-masz"

Tak rabewerk jest z gumy i się na polu rozciąga. Jak masz 4x40 cm to zawsze wyjdzie 160. Jakim cudem wychodzi więcej? Ty przeczysz sam sobie w każdym poście. centymetry są jednakowe na zachodzie i w Polsce.

#65 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 22:25

Pługi "Agro-masz"

Mam Agro-Masza PO4  na resorze 2 sezon, zaorałem nim ok. 50 ha i wieżyczka jest na swoim miejscu, muszę go pochwalić za zabezpieczenie przeciw kamieniom, działa naprawdę rewelacyjnie ( nic nie gorzej od KV), bardzo dobrze kryje i orka jest po nim wyrównana(nie ma pojedyńczych skib), jedyny problem to wychodzenie na suchej zwięzłej glebie, ale jest to kwestia zmiany kąta natarcia skiby (na razie mi się nie chce). Miałem Unię co prawda na kołku i było to samo do póki nie zmieniłem kąta natarcia. Pług jest długi (szczególnie 5-ka) i cięzki i dlatego do transportu jest koło transportowe ale jak się komuś nie chce przestawiać to są skutki. Bo wieżyczka nie nadrywa się przy orce tylko przy dzikim transporcie, w Uni jest podobnie bo widziałem pługi ze "wzmacnianą" wieżyczką.

Podsumowując miałem Unię i mam Agro-M i obydwa mają swoje wady, ale wybierając ponownie postawił bym na A-M, bo cena jest o wiele niższa niż jakość.

#66 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2015 - 20:16

Pługi "Agro-masz"

na jakiej firmie wzorowany jest pług agromasz? 

Edytowany przez dawid3p, 21 wrzesień 2015 - 20:20.

#67 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 07:50

Pługi "Agro-masz"

Unia grudziądz i kverneland 

#68 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 14:11

Pługi "Agro-masz"

Mam pytanie do użytkowników, zamówiłem pług na ramie 140, 3 skibowy ażurowy. W standardzie ma kółko podporowe bez amortyzacji. Warto dopłacać do amortyzacji 800zł? 

#69 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:30

Pługi "Agro-masz"

mam pytanie do użytkowników odnośnie szybkości obrotu czy da się jakoś zmienić żeby obracał się pług szybciej ,jest jakiś dławik czy wystarczy coś pokręcić w kostce ?

Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

#70 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:49

Pługi "Agro-masz"

Proponował bym Ci nic nie kręcić, żebyś coś nie wykręcił :D. Z mojego doświadczenia powiem tak: Unia się szybciej obracała ale ten jest cięższy i gdy by chodził szybciej mogło by nie źle bujać ciągnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 10:28

Pługi "Agro-masz"

Ale po co szybciej?? Jakby wolno nie obracał to i tak obróci szybciej niż nawrót ciągnikiem zrobisz.

#72 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 15:01

Pługi "Agro-masz"

chociażby po to żeby hydraulika tak nie cierpiała bo aż węże trzeszczą a pług powoli idzie

Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

#73 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:36

Pługi "Agro-masz"

własnie ten obrut w tym agromaszu jest dziwny, tak wolno się obraca, czasami mi stanie na  środku i nie może ruszyć w żdaną stronę, chyba  że mam za małe ciśnienie, ustawia się tam jakoś na tej kostce ciśnienie? ile powinno być? 

Po za tym pług jak za te pieniądze malina, przywali wszystko, nie wiem po co kupować zagraniczne za korcie jak nasze pługi polskie tak rewelacyjne ;) no ale sąsiedzi  Marka się liczy niektórym :) 

#74 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 15:03

Pługi "Agro-masz"

własnie ten obrut w tym agromaszu jest dziwny, tak wolno się obraca, czasami mi stanie na  środku i nie może ruszyć w żdaną stronę, chyba  że mam za małe ciśnienie, ustawia się tam jakoś na tej kostce ciśnienie? ile powinno być? 

Po za tym pług jak za te pieniądze malina, przywali wszystko, nie wiem po co kupować zagraniczne za korcie jak nasze pługi polskie tak rewelacyjne ;) no ale sąsiedzi  Marka się liczy niektórym :)

Niestety zmartwie cię one tak mają  W moim było to samo  co jest wnerwiające  i  potrafi szarpać przez to że siłownik przy obrocie na środku ma martwy punkt i nie zdąży olej przepchnąć dalej  czego  w innych pługach   nie zauważyłem.   Możesz sobie regulować do woli  ale to i tka nic nie daje. Jedynie tłok z zachodniego pługa i po problemie

#75 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 16:43

Pługi "Agro-masz"

A mój AGROMASZ(2015r.) obraca się płynnie, szybko, nie szarpie i niema żadnego martwego punktu. Nic nie regulowałem.

#76 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 17:12

Pługi "Agro-masz" a nie rozpadło Ci się łożysko na obrocie? mój Lemken naraz zaczął mieć martwy punkt przy obrocie i się okazało że koszyk łożyska był zmielony

#77 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 18:35

Pługi "Agro-masz"

w moim kvernelandzie też tak było (wolno obracał i stawał czasami na środku), przyczyną był dławik w nyplu siłownika

roźwierciłem dławik i po problemie

sprawdź przewody, czy gdzieś nie wstawili dławika !

#78 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 18:56

Pługi "Agro-masz"

Że tam jest dławik to raczej pewne, może przypchany ale z tym zbytnim rozwiercaniem bym się zastanowił 2x, bo jak dajmy na to popchniesz na taki mały silownik naraz 50l/min albo więcej... coś puści prędzej czy później bo pług nie waży pare kg

#79 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 23:04

Pługi "Agro-masz"

Niestety zmartwie cię one tak mają  W moim było to samo  co jest wnerwiające  i  potrafi szarpać przez to że siłownik przy obrocie na środku ma martwy punkt i nie zdąży olej przepchnąć dalej  czego  w innych pługach   nie zauważyłem.   Możesz sobie regulować do woli  ale to i tka nic nie daje. Jedynie tłok z zachodniego pługa i po problemie

Bzdura,bzdura,bzdura!!! Przeważnie AgroMasz to nowe pługi :D  :D  :D ( nie spotkałem jeszcze używki w odsprzedaży) i można reklamować na gwarancji. Chyba że masz ciągnik do d...y to już gorzej :(  :(  :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 11:19

Pługi "Agro-masz"

Że tam jest dławik to raczej pewne, może przypchany ale z tym zbytnim rozwiercaniem bym się zastanowił 2x, bo jak dajmy na to popchniesz na taki mały silownik naraz 50l/min albo więcej... coś puści prędzej czy później bo pług nie waży pare kg

też właśnie dlatego nie wywaliłem go całkowicie, tylko powiększyłem otwór !