Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi "Agro-masz"

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 20:28

Pługi "Agro-masz"

Witam Panowie Chciałbym trochę odświeżyć temat a mianowicie (jak na razie tylko się rozglądam ale trzeba wiedzieć czym się interesować :) )  jak teraz wyglądają te nowe pługi z Agro masz u ,jak z trwałością elementów roboczych?Jak z ramą ,i z zabezpieczeniami? Chodzi mi o 4 wywrot z zabezpieczeniami resor, Będzie pracował z forterrą 11441 i tu mi chodzi o jego wagę,żeby Zetor dał mu rade :P (unia waży ok,1600 kg !?!) . A co do ceny Unia a Agro masz to różnica duża ,czy polecacie lepiej używanego Kvernelanda ? :)

Pozdrawiam! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi "Agro-masz" Dzisiaj, 16:59
  •  

#42 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:12

Pługi "Agro-masz" Kupił em 3+1 ale musiałem jedną od kręcić i mój TD 5050 i tak ma w nim robotę. Ładnie orze po kukurydzy, bardzo podobny do kvernelanda tylko kółko trochę inaczej rozwiązane.

#43 Share KrystianNowak

KrystianNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 23:21

Pługi "Agro-masz" miałem teraz na testach agro - masz po5 model 2015. pług sprawuje się świetnie z nowym kołem na tyle jest bajka. był on w wersji ażurowej i to sprawiło że pług był o wiele lżejszy . orałem Fendtem 150 km.
http://m.youtube.com...h?v=HoUKU-GSx1I

#44 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:47

Pługi "Agro-masz"

@KrystianNowak Ty miałeś jeszcze ze starym kółkiem a właściwie takim przejsciowym bo teraz jest już całkiem nowe z amortyzatorem hydraulicznym które jest jeszcze lepsze niż było kiedykolwiek, szkoda że dopiero teraz to wprowadzili bo z wielką chęcią bym domówił do swojego PO4+ jak kupowałem w tamtym roku...

Chłop ze wsi

#45 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:38

Pługi "Agro-masz" Pronar82a  , a te koło z amortyzatorem jest teraz w standardzie w nowym pługu, czy trzeba dopłacić?????

#46 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:32

Pługi "Agro-masz"

Niestety ale jest dopłata do tego tego koła z amortyzatorem. W standardzie jest koło podporowo-transportowe lecz został dodany do niego taki jakby płaskownik który blokuje kolo i koło sie nie cofa tylko idzie do tyłu tak jak ma być, u mnie niestety czasami sie do przodu cofa ale można dokupić do mojego koła ten 'płaskownik' a koszt takiego ustrojstwa to około 120-150 zł w fabryce

Poniżej obrazek koła podporowego z amortyzatorem hydraulicznym

Załączone miniaturki

• amortyzator.jpg

Edytowany przez Pronar82a, 02 luty 2015 - 22:28.

Chłop ze wsi

#47 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 luty 2015 - 09:48

Pługi "Agro-masz"

Dzwoniłem do AGROMASZU i narazie koło z amortyzatorem jest dostępne w pługu z zabezpieczeniami ścinanymi. W resorowym nie dostępne(a taki mam zamówiony)

#48 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 luty 2015 - 11:54

Pługi "Agro-masz"

@jacki gdzie zamawiałeś pług, 3 czy 4 skiby?

#49 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 luty 2015 - 12:52

Pługi "Agro-masz"

@jacki gdzie zamawiałeś pług, 3 czy 4 skiby?

Wersja 3+, wzmocnione resory(7-piór)

Edytowany przez jacki31, 03 luty 2015 - 21:10.

#50 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 luty 2015 - 14:01

Pługi "Agro-masz"

A cena? Do jakiego ciągnika, jaki czas oczekiwania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 luty 2015 - 16:50

Pługi "Agro-masz"

Do Adam8550  cena to 20tys netto(w tym 1000zl za wersje + i wzmocnione resory) ,Do zetora 10540. Około 3-tyg oczekiwania.

#52 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 luty 2015 - 17:08

Pługi "Agro-masz"

Dzięki. Nie myślałeś o kostce pamieci?

#53 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 luty 2015 - 21:16

Pługi "Agro-masz"

Do 3skib to kostka pamięci chyba zbędna.

#54 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 luty 2015 - 22:02

Pługi "Agro-masz"

Zaliczkowany już masz ten pług?? Odpisz na priv

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 19:51

Pługi "Agro-masz"

Kolega kupił Agro-masza 5 skib na resorze i  już się naorał, może  z 60-70 zaorał i tylko wieżyczka przy ciągniku została,  a  pług  na przyczepę załadowali na polu.

Pewnie ciągnik za silny  też kupił  nowy Deutz 150 km.

Tak myślałem że to szajs.

#56 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 16 wrzesień 2015 - 22:09

Pługi "Agro-masz"

Agro -masz to największy szajs .Może niektórzy mnie skrytykują. 

Przez 1,5 roku   miałem pług PO4  i nigdy więcej. można się tylko utruć z nim.

ten pług to porażka  a dlaczego:     

- pękająca wieżyczka przy sworzniu tłoka  od szarpnięć obrotu.

-  brak płynnego obrotu    tzw martwy punkt  prowadzi do tego ze podczas  obrotu ciągnikiem kołysze  a pług cały trzeszczy.

-  ustawienie pługa  graniczy z cudem   nigdy nie przykrywa  do końca    zwłaszcza przy orce 4x40  ledwie zabiera za koło .

- kółko podporowe   nie utrzymuje ustawionej  głębokości zwłaszcza jeśli ma już po jakimś czasie  lekki luz.

- nagminnie  skrzywianie ośki od kółka podporowego.

gdy jest sucho   pług nie ma szans żeby orał     Mając zachodnie pługi używane   nie było z tym problemu.

- aby wymienić dłuto  trzeba odkręcić cała łopatę  i odcinać pościerane śruby -totalny  bezsens

-rama po dwóch lata zrobiła się matowa  oraz pokazała się rdza  mimo garażowania pługa

spora waga pługa 1300 kg  oraz  opór jaki stawia przy orce   sprawiało że  ciągnik  MF 105 km   miał co robić z tym pługiem i spalił  16litrów na mtg  gdzie z 20 letnim pługiem  Rabewerk  Supertaube 4 skibowym  spalił  12L/mtg i bez problemu sobie poradził z uciągiem.  Ten pług zamiast orać to ryje ziemie względem zachodnich  patrząc na  łopaty tamte  podcinają  a  te są proste.  Po zaoraniu  60 ha   łopaty do wyrzucenia  w agromaszu.

Usterek było więcej w trakcie użytkowania.

Jak każdy połaszczyłem się na nowy i nigdy więcęj polskiego pługa   szkoda 20 tyś na   ten szajs.  

#57 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 05:48

Pługi "Agro-masz"

Ok wady czy usterki czy nie doróbki mogą występować. Ale problem z ustawieniem pługa to już raczej wina użytkownika. Złe ustawienie, ciężko idzie. Nie wiem do kogo pretensja że 4x40 nie zabiera za koło. Zrób 4x44 i będzie zabierał. Problem z orka w suchym to też wina ustawienia.

Podsumowując ludzie tymi pługami orzą. Wychodzi bardzo ładnie. Czyli jednak się da. Mam PJ4 czyli wszystkie elementy robocze jak w obrotówce. Orze bardzo ładnie, nawet w suchym. Całe elementy robocze a przede wszystkim kształt są ściągnięte z kv. Wymiana dłuta wymaga odkręcenia dwóch śrub. Rozumiem problemy z jakością bo to tania firma. Ale problemy z orka to już wina użytkownika.

PS mój ma 4 lata, dwie zimy na dworze, zero rdzy. Matowy ci się zrobił. Nie myłeś go jakąś chemią aktywna piana czy coś?

Edytowany przez hubertuss, 17 wrzesień 2015 - 05:49.

#58 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 20:50

Pługi "Agro-masz"

hubertuss nachodzi mnie na zakup pługa z agro-maszu 3+1, kupił bym pewnie coś używanego ale u mnie w okolicy nic takiego nie ma a nie chcę jeździć po całej Polsce i szukać i potem mieć problem z dowiezieniem pługa na miejsce, chcę kupić nowy z agro maszu bo przemawia za nim cena nie biorę na jakieś fundusze kupuję za gotówkę i mogę go mieć u siebie w ciągu 1.5 tygodnia. Mam Zetora 100 konnego Proxima Plus powiedz mi czy da sobie radę  mam ziemie 2 i 3 klasa raczej równe jest 3 kawałki z lekkimi wzniesieniami jak coś to możesz napisać na priv.

#59 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 17 wrzesień 2015 - 22:28

Pługi "Agro-masz"

Ok wady czy usterki czy nie doróbki mogą występować. Ale problem z ustawieniem pługa to już raczej wina użytkownika. Złe ustawienie, ciężko idzie. Nie wiem do kogo pretensja że 4x40 nie zabiera za koło. Zrób 4x44 i będzie zabierał. Problem z orka w suchym to też wina ustawienia.

Podsumowując ludzie tymi pługami orzą. Wychodzi bardzo ładnie. Czyli jednak się da. Mam PJ4 czyli wszystkie elementy robocze jak w obrotówce. Orze bardzo ładnie, nawet w suchym. Całe elementy robocze a przede wszystkim kształt są ściągnięte z kv. Wymiana dłuta wymaga odkręcenia dwóch śrub. Rozumiem problemy z jakością bo to tania firma. Ale problemy z orka to już wina użytkownika.

PS mój ma 4 lata, dwie zimy na dworze, zero rdzy. Matowy ci się zrobił. Nie myłeś go jakąś chemią aktywna piana czy coś?

nie nie myłem zadną chemią zawsze opłukany wodą i zasmarowany   byłto jeden z pierwszych modeli z 2012 r     problem poległą na ty  ze obojętnie jak się go ustawiło zawsze przednia  skiba  orała głębiej.  Umiem ustawiać pług    4x40  to  najlepsza  orka kazdy to powie   przy oponach   600 takich  w moim MF  nie zakrywał.   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 07:22

Pługi "Agro-masz"

Lepiej używkę zachodnią niż nowy  Polski.

Kolega kupił z  Agro- maszu 5 skib na resorze. Ledwo poorał pod rzepak, a część porysował bo to nie była orka. Nie wiem ile dokładnie zaorał z 70 ha z pszenicą  jak pług się rozpadł. Tylko wieżyczka przy ciągniku została,