Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi "Agro-masz"

81 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 19:23

Pługi "Agro-masz" Czy ktos z urzytkownikow pługow Agro-masz 4x40 zagonowych tych zwykłych nie jednobelkowych wymieniał elementy robocze na Unijne? Od jakiego modelu pasuja szczegolnie lemiesze i dłuta bo to mam w swoim do wymiany i nie wiem jakie kupic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi "Agro-masz" Dzisiaj, 09:36
  •  

#22 Share krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:26

Pługi "Agro-masz" ja wymieniałem na lemiesze z dłutami z unii od małego ibisa lub od tura ale żaden otwór nie pasował i musiałem nowe otwory wiercić

#23 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 12:51

Pługi "Agro-masz" No to super a mówia ze czesci robocze sa wymienne z dostepnymi na rynku unijnymi ;/

#24 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 czerwiec 2012 - 22:34

Pługi "Agro-masz" Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale jesienią kupowałem w Vinecie w Białej lemiesze Unijne i pasowały. Były bez dłut, kosztowały coś koło 100zł chyba za szt. (tego już nie pamiętam.)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#25 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 01 lipiec 2012 - 14:52

Pługi "Agro-masz" Lemiesze lemieszami. A piersi można jakieś dopasować? Wymieniał ktoś piersi lub odkładnice?

#26 Share kaszelan91

kaszelan91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:50

Pługi "Agro-masz" Jak to jest z trwałością wieżyczek w agro-maszu? czy te pługi nie mają zbyt słabej konstrukcji na ciągnik 120 km?

#27 Share krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 15:31

Pługi "Agro-masz"

Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale jesienią kupowałem w Vinecie w Białej lemiesze Unijne i pasowały. Były bez dłut, kosztowały coś koło 100zł chyba za szt. (tego już nie pamiętam.)

Ja kupowałem ze sklepu firmowego unii i zależało mi żeby miały dłuta bo żywotność lemiesza jest dóżo większa i płaciłem ok 130 za szt. i teraz jak się dłuto zużyje to je odwracam. A jak lemiesze się zużyją to nie muszę szukać i kąbinować tylko kupuję do ibisa.

#28 Share lukza86

lukza86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 06:05

Pługi "Agro-masz" witam
ja posiadam pług agro-masz pz 4x40 od bodajże 4 lat,więc sprawa wygląda tak.orze ok 30 ha jesienią i ok 10-15 wiosną,gleba u mnie III - IV, pług jak to pług trochę dostał luzów na korpusach może przez to że z zabezpieczeniami przeciw kamieniom ogólnie rzec biorąc tak jak wcześniej pisaliście elementy się szybko zużyły, jeszcze ten rok i piersi będę musiał wymieniać,od czego pasują to jeszcze nie wiem a co do lemieszy to już po pierwszych 20ha musiałem wymieniać bo się pościerały było bardzo sucho wtedy.Ja kupuje lemiesze z unii 40-stki bez dłuta pasują z otworami kosztują 87zł.Aha jeszcze w tym roku będę wymieniał płozy bo już się poździerały. Orałem wcześniej mf 2680(135km) teraz Same Antares 130 ciągniki radzą sobie bez problemu i te 11l-12l/ha spokojnie im starcza, orze 8km/h. nie chce chłopaki sie tu sprzeczać czy to mało czy dużo nie tego dotyczy temat,jakie taki wyniki osiągam pola mam równe.
A propo pługa to interesuje mnie do czego reguluje się ścinacze(te na skibach-przy odkładniach) i jest w tym pługu taka śruba niby od regulacji szerokości ale raczej nie reguluje jej tylko ustawia pług aby chyba bardziej zarzucał albo jak się rozkręci to bardziej odchylał o co chodzi z tą śruba i jak powinna być ustawiona.Proszę o wypowiedź osób posiadające ten pług

pozdrawiam

#29 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:10

Pługi "Agro-masz" Na dole tą śrubą ustawiasz szerokość.
Pług również mam 4 lata. U mnie pierwsze były zmienione płozy (trzecia i czwarta), w tamtym roku jesienią zmienione lemiesze- również z Unii (chyba nawet te same). Dzisiaj zauważyłem że w pierwszej piersi zaczęła prześwitywać dziura.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#30 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:30

Pługi "Agro-masz" Witam koledzy ja mam pług Agro-maszu 5 skibowy obrotowy od zeszłego roku. Narazie zaorałem ok 60ha i dopiero odwróciłem dłuta. Jak dla mnie rama mogła by być troszkę mocniejsza ale myślę że wytrzyma. Jeśli chodzi o części robocze to pasują z Kvernelad'a (lemiesze odkładnice i piersi).
A mam jeszcze takie pytanie do obrotu potrzebne są dwa węże jeden podłączamy na + drugi na - i powiedzcie mi czy podczas obrotu to olej kierujecie do gniazda z + i gdy pług już do połowy się obróci to zmieniacie przepływ oleju na - czy trzymacie cały czas na +.
Bo ja obracam pierwszym sposobem.
Na siłowniku jest zawór bo może nim trzeba coś wyregulować, jeśli ktoś wie to po co w nim jest ta regulacja i od czego?

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0008.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kaszelan91

kaszelan91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 październik 2012 - 11:00

Pługi "Agro-masz" Przy najnowszych z 2012 chyba już postarali się o lepszą jakość, zaorałem moim z 40 ha i narazie żadnych oznak zużycia, a wszystko było orane w największej suszy. Pługi godne uwagi jako tańszy zamiennik Unii Grudziądz. 1200kg 4 obrotowa. bardzo równo i dokładnie pokrywają ziemie

#32 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 04 październik 2012 - 14:42

Pługi "Agro-masz" Kolego Jarekb20 w moim 4 skibowym jest ten sam problem, obracanie polega na puszczaniu olej przez + a potem muszę odciągnąć na - w porównaniu z zachodnimi to fakt nie wygodne, ale mimo wszystko do wprawy się dochodzi momentalnie. Wydaję mi się że potrzeba by tu była zmiany tej kostki na coś z zachodniego sprzętu, ale znalezienie podobnych parametrów nie będzie łatwe.

#33 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 październik 2012 - 06:53

Pługi "Agro-masz" Kolego Johnson miałem ostatnio napisać, że udało się wyregulować. Ja do tej pory obracałem tak jak ty napisałeś. Wystarczy wyregulować tę kostkę ( na dole jest jakby kapturek zakręcany na klucz 13 odkręć go i pod nim masz śrubkę na klucz imbusowy i nakrętkę kontrującą też na 13. Popuść kontrę i odkręć troszkę śrubę imbusową - tak było w moim przypadku i spróbuj obrócić pług). Działanie powinno być takie że podając na + pług powinien obrócić się całkowicie bez podawania oleju na -.
Jakbyś czegoś nie zrozumiał to napisz

#34 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 19:06

Pługi "Agro-masz" Witam posiadam pług u 006 4x40 rocznik 2008 ze staltechu jest identyczny jak agromasz lemiesze pasują od atlasa odkładnice i piersi od ibisa strzały chyba od tura. pług dosyć lekko i ładnie orze ale średnio kryje , mam chęć zamienić na nowy agromasz jednobelkowy ze zmienną szerokością, ponoć ma odkładnice takiego profilu jak kverneland, czy to prawda czy by pasowały lemiesze i odkładnice, z czasem by założył orginał. proszę o opinię w.w. pługa

#35 Share LukiT6030

LukiT6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:45

Pługi "Agro-masz" Odkładnie niby podobne do kvernelanda ale nie są to odkładnie kvernelanda i nie kryje tak jak kverneland pług z agromaszu!

#36 Share Constantin

Constantin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 22:00

Pługi "Agro-masz" Witam, mam właśnie taki pług jednobelkowy i muszę przyznać, że ładnie kryją skiby nawet nieudany łubin podorałem i całkiem ładnie zakryło z tym, że mam problem z pierwszą skibą gdyż muszę mieć lewę ramię (patrząc od tyłu ciągnika) ustawione strasznie sztywno, przez co straszny szlaczek wychodzi na polu i mi teraz pękł sworzeń od ramion :/ dodam, że ciągam to casem 956 i mam już ustawione wszystkie regulacje na maksa w prawo. Wygląda to tak jakby ciągnik miał za szeroki rozstaw kół, lub pług niebyłby do tego przystosowany, czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem i ma jakieś rozwiązanie?
Z góry dzięki za odpowiedź ;)

#37 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 22:57

Pługi "Agro-masz" Witam niecały miesiąć temu kupiłem pług z tej firmy PO5 czyli obracana piątka z zabezpieczeniami resorowymi. I powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolony jakością wykonania i pracą orze ładnie pokrywa dobrze i równo a z tyłu mam kapcie 650 i daje śmiało radę. Przy obrocie nie zmieniam nic z + na - po prostu + od początku aż do końca. W standardzie jest siłownik liniujący i koło transportowe. Cena rewelacja 33500 brutto. Co do trwałości pierwsze oranie ponad 6 ha ciężkiej zlewnej gliniastej czarnej mocno suchej ziemi to nawet farna nie zeszłą z odkładnic także puki co gorąco polecam

#38 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:32

Pługi "Agro-masz" Zgadza się jeśli wziąć stosunek jakości do ceny to dobrze wychodzi. Mam agro masz pj4. Dłuta się troche zużyły. Będę jak większość szukał od uni czy kv. Ogólnie wykonanie jest ok. Co do jakości orki dobrze to wychodzi. Kształt elementów roboczych jest jdentyczny jak w kv ab 100, Oczywiście otwory mogą nie pasować. Więc nie wiem dlaczego kv ma niby lepiej kryć.
Co do ustawień pługa oba stabilizatory powinny być luźne. Jeśli jeden jest na sztywno coś jest nie tak z ustawieniem pługa. Prawdopodobnie śruba przy ramie jest zbyt rozkręcona i dlatego pług ucieka w lewo. Śruba rzymska przy ramie musi byc ustawiona mniej więcej do szerokości wybranej na otworach regulacyjnych korpusów w ramie. Wtedy uzyskamy optymalny punkt ciągu. Nie będzie trzeba korygowac przednimi kołami ani usztywniać stabilizatory.

#39 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 12:54

Pługi "Agro-masz" ja mam 3 rok 4 obrtową agromaszu i po zaoraniu około 120ha też farba do końca nie zeszła bo po prostu odkładnica jest zrobiona na wzór kvernelanda a to różnica i tak jak kverneland ten pług orać nie będzie. Jak komuś zależy na jakości to nie patrzcie na agromasza bo to tanie i pługopodobne. Swojego kupiłem oglądając kuhn 120 3 skiby obrotowy używany za 12tys a obok był nowy agromasz za 15tys i to był błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2014 - 15:11

Pługi "Agro-masz" Witam. Czy MF 595 bez przodu da radę ciągać PZ4? (4*40)

Edytowany przez Rafalek0072, 05 marzec 2014 - 15:12.