Skocz do zawartości

Reklama

Pługi "Agro-masz"

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
39 odpowiedzi na ten temat

#1 100150

100150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:46

Jeśli ktoś z Was jest użytkownikiem pługów tej firmy to bardzo proszę o opinie.

#2 norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • 6243837

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:02

Ja jestem użytkownikiem pługu zagonowego PZ3 ciągałem go Zetorem 8011 i bardzo dobrze sobie z nim radził pług jak pług niewiele może się zepsuć ale jeszcze korpusu w ziemi nie zostawiłem :D
2812=Power

#3 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6462 postów
  • 12937955

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:56

Po prostu świetny pług. Ja mam PZ4 i orze rewelacyjnie. Ta firma mi się podoba bo te pługi kosztują 4-5tys. a jakościowo powinny kosztować kilkanaście. U nas we wsi wśród nowych pługów to tylko widać agro-masz. My mieliśmy je pierwsi a teraz namówiłem tatę na zakup agregatu uprawowego 4,2m też z tej firmy i także jesteśmy zadowoleni. Teraz jeszcze chciałbym kupić agregat ścierniskowy też agro-masz i wtedy będzie czerwono-zielona rodzina :D A jeszcze jedno. A porównując agregat agro-maszu 4,2m i unii to różnią się tylko tym, że tu jest siłownik jest z przodu a tam z tyłu o cenie już nie wspomnę. Szczerze polecam
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#4 endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 23:30

A widział ktoś może już ich pług obracany na żywo jak to faktycznie wygląda. Bo widziałem na allegro że kosztuje 15 tys. jak za nowy pług to nie dużo. A ja również posiadam z tej firmy agregat uprawowo-siewny a od unii różnił się tylko 1 siłownikiem a cena 2 razy tańszy.

#5 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 07:23

Pług jest OK, ale twardość lemieszy i innych elementów roboczych korpusu jest marna i na piaszczystych ziemiach po 20 ha lemiesze do wymiany, no ale niecałe 4 tyś za 4x35 to nie 10 tyś za UG

#6 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6462 postów
  • 12937955

Napisany 22 sierpień 2009 - 20:08

Moje pługi zaorały już ok. 50ha (Mam około 17 hektarów ornego i orałem nimi jesienią, wiosną i teraz już z5ha + podorywki po ściernisku) i lemiesze jeszcze popracują. Dziwne jest tylko to że one prawie w ogóle nie rdzewieją, podczas gdy sąsiada zaraz są czerwone.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#7 krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:54

Mam plug PZ5 5x40 zaorałem nim ok 40 ha no i lemiesze są do wymiany . Chce założyć teraz lemiesze unii z wymiennymi dłutami ale nie wiem do końca od jakiego modelu wiem że IBIS ma o szer. 40 cm ale jest problem z otworami bo u mnie jest rozstaw 115mm a od ibisa 85mm . Czy ktoś może zakładał takie lemiesze do swoich agro-maszów . a jaka jest u was żywotność lemieszy fabrycznych co zakłada agromasz.

#8 kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 255 postów
  • 7910697

Napisany 31 marzec 2010 - 09:25

mam 4-skibowy na 40cm na skibę :) Pług dobry, ładnie kryje, tylko lemiesze ma strasznie słabe, po zaoraniu 6ha powyginały się i wytarły, ale teraz założone są te od Unii i jeszcze poorzą pewnie następny sezon :)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#9 krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:04

Kolego kaczorek jak dobrałeś lemiesze z Unii do swojego pługu od jakiego modelu pasują . Czy może zaniosłeś stary lemiesz na wzór . Ile za nie dałeś.

#10 Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:41

Zobacz postdanielhaker, o 15 sierpień 2009 - 19:56, powiedział:

Po prostu świetny pług. Ja mam PZ4 i orze rewelacyjnie. Ta firma mi się podoba bo te pługi kosztują 4-5tys. a jakościowo powinny kosztować kilkanaście. U nas we wsi wśród nowych pługów to tylko widać agro-masz. My mieliśmy je pierwsi a teraz namówiłem tatę na zakup agregatu uprawowego 4,2m też z tej firmy i także jesteśmy zadowoleni. Teraz jeszcze chciałbym kupić agregat ścierniskowy też agro-masz i wtedy będzie czerwono-zielona rodzina :) A jeszcze jedno. A porównując agregat agro-maszu 4,2m i unii to różnią się tylko tym, że tu jest siłownik jest z przodu a tam z tyłu o cenie już nie wspomnę. Szczerze polecam
Kolego??? jeśli nie wiesz jak wygląda agregat UG to prosze nie wypisuj takich herezji że agromasz jest identyczny tylko siłownik jest z przodu ok?? Mam UG kombi bh 4,2 i na oko tyle co dało sie wypatrzeć na zdjęciach to różnią sie przedewszystkim tym że UG ma pływające sekcje!!!! a agromasz nie ma i inaczej jest zbudowana rama  dużo solidniej a poprzeczki wzdłużne nie idą prosto jak w agromaszy tylko pod lekkim skosem >> co jest bardzo ważne dzięki takiemu rozwiązaniu można lepiej rozłożyć* rapy. Aha i jeszcze dwie sprawy > raz spulchniacze śladów UG ma gęsiostópki dwa belka jest w ten sposób zawieszona że może wykonywać swobodny ruch (kopiowanie poprzecznych nierówności) patrząc równolegle od podłoża około 8cm może 10.Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#11 aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • 40946876

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:23

koledzy a czy ma ktoś w posiadaniu pług z agromaszu 5*35??? jak on sie sprawuje, bo zamierzam kupic takiego do belarusa 952,3

#12 marcus

marcus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 10:40

dziś kupiłem jednobelkowy 4 skibowy pług z Agromaszu, model PJ4. Wizualnie pług prezentuje się bardzo dobrze;) Niestety jeszcze nie sprawdziłem go w pracy. Postaram się wrzucić fotki pługa do galerii

#13 mario12363

mario12363

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 październik 2011 - 20:35

witam interesuje mnie kup[no pługów no i nie wiem czy agro masz czy steltech jednobelkowe z regulacja orki roznica jest taka steltech kosztuje 10300 a agro masz 8000 tys co polecicie ?

#14 Artureczek001

Artureczek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:36

witam mam takie pytanie kupuje własnie NH T5060 który ma 106 KM i zastanawiam się jaki pług do niego wybrać zastanawiałem sie nad zagonowym 4*40 agro maszu plus do tego wał np cambella mysłicie ze na ta moc bedzie to optymalny zestaw czy tez tez cos innego proponujecie??

#15 Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:44

Moim zdaniem ten temat powinien byc zapisany "pługi"  Agro-Masz.

To polska firma wiec nie ma sie co dziwic slabej jakosci za stosunkowo niska cene. Co to wyboru pługa to lepsza decyzja bylby zakup uzywanego Kvernelanda, Vogel&Noota lub Overuma i jakis wał do niego :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#16 Artureczek001

Artureczek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:48

juz taki złosliwy co do nazwy tego tematu nie musisz być. w końcu to nazwe sie tak " "zaznacza. cena znacznie niższa od tych marek co zaproponowałes uzywane pługi ktore wymieniles kosztuja wielokrotnosc tego co tutaj nowy:):)

#17 rolnik29

rolnik29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:20

A nie myślałeś o Akpilu jednobelkowym 4*40 ? Cena to gdzieś około 10 tys nowy.

#18 pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:29

Agro Masz i Staltech w sumie ich produkty się wiele nie różnią oni to klepią z jednej matrycy jak to w rodzinie bo to są szwagry. Co do jakości to naprawdę plastelina u nas przy  pługu u170p rocznik 2006 to już mam czwarte elementy a to tylko 70ha plus małe usługi tu w Przedborzu jest jeszcze dwóch producentów pługów  i grano system też jest niedaleko więc można coś znaleźć w dobrych cenach jeżeli ktoś chce kupić tego typu sprzęty tutaj w okolicy akurat zbyt dużo tego nie sprzedają więcej bym powiedział używek zachodnich lub uni  jako ciekawostkę powiem że w agromaszu grządziele do grubera były robione nie z litego materiału tylko ze zwykłego profilu bo taniej żeby była jasność na nikogo nie namawiam anie nie odradzam każdy robi jak mu pasuje. Pozdrawiam forumowiczów

#19 LukaszT6030

LukaszT6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:26

A to prawda  ze elementy roboczę są podobne do kvernelanda a w obrotówkach Agro-masz??? i nigdzie tych pługów nie widziałem z ramieniem do wałów, dlaczego???

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 herta1973

herta1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:13

KUP  AKPIL
+10% za Caps Lock i post bez uzasadnienia

Edytowany przez danielhaker, 29 kwiecień 2012 - 21:23.

Zobacz także