100150

Pługi "Agro-masz"

Polecane posty

kaszelan91    0

Jak to jest z trwałością wieżyczek w agro-maszu? czy te pługi nie mają zbyt słabej konstrukcji na ciągnik 120 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale jesienią kupowałem w Vinecie w Białej lemiesze Unijne i pasowały. Były bez dłut, kosztowały coś koło 100zł chyba za szt. (tego już nie pamiętam.)

 

 

Ja kupowałem ze sklepu firmowego unii i zależało mi żeby miały dłuta bo żywotność lemiesza jest dóżo większa i płaciłem ok 130 za szt. i teraz jak się dłuto zużyje to je odwracam. A jak lemiesze się zużyją to nie muszę szukać i kąbinować tylko kupuję do ibisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

witam

ja posiadam pług agro-masz pz 4x40 od bodajże 4 lat,więc sprawa wygląda tak.orze ok 30 ha jesienią i ok 10-15 wiosną,gleba u mnie III - IV, pług jak to pług trochę dostał luzów na korpusach może przez to że z zabezpieczeniami przeciw kamieniom ogólnie rzec biorąc tak jak wcześniej pisaliście elementy się szybko zużyły, jeszcze ten rok i piersi będę musiał wymieniać,od czego pasują to jeszcze nie wiem a co do lemieszy to już po pierwszych 20ha musiałem wymieniać bo się pościerały było bardzo sucho wtedy.Ja kupuje lemiesze z unii 40-stki bez dłuta pasują z otworami kosztują 87zł.Aha jeszcze w tym roku będę wymieniał płozy bo już się poździerały. Orałem wcześniej mf 2680(135km) teraz Same Antares 130 ciągniki radzą sobie bez problemu i te 11l-12l/ha spokojnie im starcza, orze 8km/h. nie chce chłopaki sie tu sprzeczać czy to mało czy dużo nie tego dotyczy temat,jakie taki wyniki osiągam pola mam równe.

A propo pługa to interesuje mnie do czego reguluje się ścinacze(te na skibach-przy odkładniach) i jest w tym pługu taka śruba niby od regulacji szerokości ale raczej nie reguluje jej tylko ustawia pług aby chyba bardziej zarzucał albo jak się rozkręci to bardziej odchylał o co chodzi z tą śruba i jak powinna być ustawiona.Proszę o wypowiedź osób posiadające ten pług

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Na dole tą śrubą ustawiasz szerokość.

Pług również mam 4 lata. U mnie pierwsze były zmienione płozy (trzecia i czwarta), w tamtym roku jesienią zmienione lemiesze- również z Unii (chyba nawet te same). Dzisiaj zauważyłem że w pierwszej piersi zaczęła prześwitywać dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Witam koledzy ja mam pług Agro-maszu 5 skibowy obrotowy od zeszłego roku. Narazie zaorałem ok 60ha i dopiero odwróciłem dłuta. Jak dla mnie rama mogła by być troszkę mocniejsza ale myślę że wytrzyma. Jeśli chodzi o części robocze to pasują z Kvernelad'a (lemiesze odkładnice i piersi).

A mam jeszcze takie pytanie do obrotu potrzebne są dwa węże jeden podłączamy na + drugi na - i powiedzcie mi czy podczas obrotu to olej kierujecie do gniazda z + i gdy pług już do połowy się obróci to zmieniacie przepływ oleju na - czy trzymacie cały czas na +.

Bo ja obracam pierwszym sposobem.

Na siłowniku jest zawór bo może nim trzeba coś wyregulować, jeśli ktoś wie to po co w nim jest ta regulacja i od czego?

post-15647-0-69156700-1346589005_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszelan91    0

Przy najnowszych z 2012 chyba już postarali się o lepszą jakość, zaorałem moim z 40 ha i narazie żadnych oznak zużycia, a wszystko było orane w największej suszy. Pługi godne uwagi jako tańszy zamiennik Unii Grudziądz. 1200kg 4 obrotowa. bardzo równo i dokładnie pokrywają ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Kolego Jarekb20 w moim 4 skibowym jest ten sam problem, obracanie polega na puszczaniu olej przez + a potem muszę odciągnąć na - w porównaniu z zachodnimi to fakt nie wygodne, ale mimo wszystko do wprawy się dochodzi momentalnie. Wydaję mi się że potrzeba by tu była zmiany tej kostki na coś z zachodniego sprzętu, ale znalezienie podobnych parametrów nie będzie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Kolego Johnson miałem ostatnio napisać, że udało się wyregulować. Ja do tej pory obracałem tak jak ty napisałeś. Wystarczy wyregulować tę kostkę ( na dole jest jakby kapturek zakręcany na klucz 13 odkręć go i pod nim masz śrubkę na klucz imbusowy i nakrętkę kontrującą też na 13. Popuść kontrę i odkręć troszkę śrubę imbusową - tak było w moim przypadku i spróbuj obrócić pług). Działanie powinno być takie że podając na + pług powinien obrócić się całkowicie bez podawania oleju na -.

Jakbyś czegoś nie zrozumiał to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witam posiadam pług u 006 4x40 rocznik 2008 ze staltechu jest identyczny jak agromasz lemiesze pasują od atlasa odkładnice i piersi od ibisa strzały chyba od tura. pług dosyć lekko i ładnie orze ale średnio kryje , mam chęć zamienić na nowy agromasz jednobelkowy ze zmienną szerokością, ponoć ma odkładnice takiego profilu jak kverneland, czy to prawda czy by pasowały lemiesze i odkładnice, z czasem by założył orginał. proszę o opinię w.w. pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiT6030    0

Odkładnie niby podobne do kvernelanda ale nie są to odkładnie kvernelanda i nie kryje tak jak kverneland pług z agromaszu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constantin    0

Witam, mam właśnie taki pług jednobelkowy i muszę przyznać, że ładnie kryją skiby nawet nieudany łubin podorałem i całkiem ładnie zakryło z tym, że mam problem z pierwszą skibą gdyż muszę mieć lewę ramię (patrząc od tyłu ciągnika) ustawione strasznie sztywno, przez co straszny szlaczek wychodzi na polu i mi teraz pękł sworzeń od ramion :/ dodam, że ciągam to casem 956 i mam już ustawione wszystkie regulacje na maksa w prawo. Wygląda to tak jakby ciągnik miał za szeroki rozstaw kół, lub pług niebyłby do tego przystosowany, czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem i ma jakieś rozwiązanie?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam niecały miesiąć temu kupiłem pług z tej firmy PO5 czyli obracana piątka z zabezpieczeniami resorowymi. I powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolony jakością wykonania i pracą orze ładnie pokrywa dobrze i równo a z tyłu mam kapcie 650 i daje śmiało radę. Przy obrocie nie zmieniam nic z + na - po prostu + od początku aż do końca. W standardzie jest siłownik liniujący i koło transportowe. Cena rewelacja 33500 brutto. Co do trwałości pierwsze oranie ponad 6 ha ciężkiej zlewnej gliniastej czarnej mocno suchej ziemi to nawet farna nie zeszłą z odkładnic także puki co gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się jeśli wziąć stosunek jakości do ceny to dobrze wychodzi. Mam agro masz pj4. Dłuta się troche zużyły. Będę jak większość szukał od uni czy kv. Ogólnie wykonanie jest ok. Co do jakości orki dobrze to wychodzi. Kształt elementów roboczych jest jdentyczny jak w kv ab 100, Oczywiście otwory mogą nie pasować. Więc nie wiem dlaczego kv ma niby lepiej kryć.

Co do ustawień pługa oba stabilizatory powinny być luźne. Jeśli jeden jest na sztywno coś jest nie tak z ustawieniem pługa. Prawdopodobnie śruba przy ramie jest zbyt rozkręcona i dlatego pług ucieka w lewo. Śruba rzymska przy ramie musi byc ustawiona mniej więcej do szerokości wybranej na otworach regulacyjnych korpusów w ramie. Wtedy uzyskamy optymalny punkt ciągu. Nie będzie trzeba korygowac przednimi kołami ani usztywniać stabilizatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

ja mam 3 rok 4 obrtową agromaszu i po zaoraniu około 120ha też farba do końca nie zeszła bo po prostu odkładnica jest zrobiona na wzór kvernelanda a to różnica i tak jak kverneland ten pług orać nie będzie. Jak komuś zależy na jakości to nie patrzcie na agromasza bo to tanie i pługopodobne. Swojego kupiłem oglądając kuhn 120 3 skiby obrotowy używany za 12tys a obok był nowy agromasz za 15tys i to był błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Czy MF 595 bez przodu da radę ciągać PZ4? (4*40)

Edytowano przez Rafalek0072

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witam Panowie Chciałbym trochę odświeżyć temat a mianowicie (jak na razie tylko się rozglądam ale trzeba wiedzieć czym się interesować :) )  jak teraz wyglądają te nowe pługi z Agro masz u ,jak z trwałością elementów roboczych?Jak z ramą ,i z zabezpieczeniami? Chodzi mi o 4 wywrot z zabezpieczeniami resor, Będzie pracował z forterrą 11441 i tu mi chodzi o jego wagę,żeby Zetor dał mu rade :P (unia waży ok,1600 kg !?!) . A co do ceny Unia a Agro masz to różnica duża ,czy polecacie lepiej używanego Kvernelanda ? :)

 

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Kupił em 3+1 ale musiałem jedną od kręcić i mój TD 5050 i tak ma w nim robotę. Ładnie orze po kukurydzy, bardzo podobny do kvernelanda tylko kółko trochę inaczej rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@KrystianNowak Ty miałeś jeszcze ze starym kółkiem a właściwie takim przejsciowym bo teraz jest już całkiem nowe z amortyzatorem hydraulicznym które jest jeszcze lepsze niż było kiedykolwiek, szkoda że dopiero teraz to wprowadzili bo z wielką chęcią bym domówił do swojego PO4+ jak kupowałem w tamtym roku...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

 

Pronar82a  , a te koło z amortyzatorem jest teraz w standardzie w nowym pługu, czy trzeba dopłacić?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Napisano (edytowany)

Niestety ale jest dopłata do tego tego koła z amortyzatorem. W standardzie jest koło podporowo-transportowe lecz został dodany do niego taki jakby płaskownik który blokuje kolo i koło sie nie cofa tylko idzie do tyłu tak jak ma być, u mnie niestety czasami sie do przodu cofa ale można dokupić do mojego koła ten 'płaskownik' a koszt takiego ustrojstwa to około 120-150 zł w fabryce

 

Poniżej obrazek koła podporowego z amortyzatorem hydraulicznym

post-5045-0-01904800-1422912411_thumb.jpg

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Dzwoniłem do AGROMASZU i narazie koło z amortyzatorem jest dostępne w pługu z zabezpieczeniami ścinanymi. W resorowym nie dostępne(a taki mam zamówiony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5
Napisano (edytowany)

@jacki gdzie zamawiałeś pług, 3 czy 4 skiby?

 Wersja 3+, wzmocnione resory(7-piór)

Edytowano przez jacki31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj