Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobrostan zwierząt.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:47

Dobrostan zwierząt. Jak wiemy za niedługo przestaną obowiązywać ulgi i wszyscy będą musieli spełniać normy europejskie jeśli chodzi o dobrostan. Już teraz aby skorzystać z prowu trzeba te wymogi spełniać.

Jednak z kąd wziąć te wytyczne. ARiMR i MinRol na swoich stronach nie mają żadnych informacji na ten temat.
Kiedyś wysłałem maila do jednej z nich z prośbą o przesłanie na PDF-a z czymkolwiek o dobrostanie i nic.

Czy macie coś na ten temat i czy to jest z wiarygodnego żródła, a może ja i niektórzy inni nie wiemy gdzie szukać.

Jak mamy coś robić to dobrze, a nie zwracać pomoce i dopłaty bo stanowisko było 10cm za wąskie, a drzwi 7cm za niskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobrostan zwierząt. Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 14:19

Dobrostan zwierząt. Takie coś znalazłem :D

#3 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 14:44

Dobrostan zwierząt. Musisz udać się do weterynarii i oni mają listę SPIWET i tam jest wszystko napisane odnośnie dobrostanu.Wystarczy że weterynarz wypełni tą listę i stwierdzi że wszystko masz dobrze to wtedy nie musisz się o nic martwić.ja miałem wypełnioną taką listę http://www.siw.wwm.p..._I_PROT_POD.DOC i do tego jeszcze odpowiedni załącznik dla danej hodowli
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 maj 2012 - 14:29

Dobrostan zwierząt. Witam panowie i panie jeżeli mieliście takie kontrole w swoich gospodarstwach to podzielcie się czego najbardziej "czepiali się" inspektorzy a także jakie nakładaja kary za brak spełnienia którychś z wymogów.

#5 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 maj 2012 - 14:54

Dobrostan zwierząt. hihihi zależy kto przyjeżdża na kontrolę ;) ja miałam w tym roku kompleksową kontrolę. najważniejsze kolczyki i paszporty, jeśli nie masz a zadzwonią wcześniej to pewno wiesz co zrobić, a jak nie wiesz to pisz na prv. następnie stanowiska. mi brakowało kilku cm w każdym, ale wystarczyło wyciąć rurki między krowami i zmierzyć od ściany do ściany i było git.ilość światła w oborze. potem stały dostęp do wody. cielaki uwiązane tylko na czas pojenia. paszarnia-wiadomo. faktury za płyny i pasze. karty leczenia bydła, jeśli były leczone. księga kejestru bydła uzupełniona(sprawdzają ze swoim wykazem) no i chyba tyle.

kar nie dają tak odrazu, masz czas na naprawienie błędów a potem rekontrola.

Edytowany przez marzencia, 10 maj 2012 - 14:56.

#6 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:15

Dobrostan zwierząt. Wielkie dzięki, no ja własnie mam mieć kontrolę i mam mały problem z paszportami, ale i tak nic nie zmienię bo cielaki hasają z matkami na polu :D a kolczyki dopiero jutro zamówię tak więc będzie trzeba się tłumaczyć. W księdze raczej względny porządek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3279 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:34

Dobrostan zwierząt. o co chodzi z tym stałym dostępem do wody? Wszystkie muszą mieć poidła?

#8 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:40

Dobrostan zwierząt. poidła najlepiej. u nas nalaliśmy wody do koryt, bo nie mamy poideł. a w szopie dowiązaliśmy wiadra. oczywiście wiadomo z jakim skutkiem ;) woda została momentalnie wylana. ale wymóg spełniony :)

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3279 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:46

Dobrostan zwierząt. u sąsiada czepiali się że wszystkie trzonki przy widłach i łopatach muszą być metalowe. Podobno bydło nie może mieć kontaktu z drewnem. :-)

#10 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:25

Dobrostan zwierząt. no to, to już perfidne czepialstwo.. choć zawsze można osprzęt za drzi wystawić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3279 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:54

Dobrostan zwierząt. on naprawdę musiał wszystkie trzonki na metalowe przerobić i obić wszystkie drzwi od środka blachą. U mnie już ze trzy lata kontroli nie było.