Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor forterra 9641

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 09:44

Zetor forterra 9641 Pierwsze lekarstwo na skakanie, to zmniejszenie ciśnienia, drugie to ładowacz z Comfort Drive, daje to namiastkę amortyzacji przedniej osi. Ciągniki jak stoją dłużej na placu u dilera mają mocno napompowane koła, aby opony się nie odkształcały, może u Ciebie jeszcze jest ciśnienie placowe :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor forterra 9641 Dzisiaj, 12:12
  •  

#42 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:19

Zetor forterra 9641 a jakie cisnienie powinno byc??;p
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#43 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:24

Zetor forterra 9641 Dołączam się do pytania
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#44 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:46

Zetor forterra 9641 zależnie od obciążenia koła, przy maksymalnym obciążeniu pompujemy 1,6 bar, ale najczęściej wystarcza 1,2 bar. W tej tabelce jest np podane ciśnienie dla opon tylnych mojego traktorka http://www.trellebor...?idcode=1070300

#45 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 20:45

Zetor forterra 9641 Po mojemu zbyt dużo obciażników na przodzie i zbyt lekki tył, masz obciążenia na tylnych felgach? Do tego nabite zbyt duże ciśnienie kół do tego pewnie dziurawa droga i wszystko jasne.... Ale jak Ty porównujesz Zetora do c-360.... :) to sorry ale coś mi się wydaje ze ty tym zetorem w życiu nie jeździłeś.... :)

#46 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 19:59

Zetor forterra 9641 Faktycznie Forterra strasznie skacze.Na gładkiej drodze to jest w miare ok, ale jak juz lekko nierówny asfalt to porażka... Ciągnik mam dopiro od kilku dni. Cisnienie z tyłu mam 1,3 at a z przodu 1,6, Czy jeszcze obnizyc? Ten typ poprostu tak ma czy czekać troszkę az sie opony jakos ułożą? Opony mam radialki. Obciązniki z przodu 500 kg a z tyłu 230kg

#47 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:32

Zetor forterra 9641 Nie wiem, czy opony się ułożą, ale na pewno się przyzwyczaisz.

#48 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 29 listopad 2009 - 22:00

Zetor forterra 9641 Coś Ci poradzę, spróbuj zdjąć przednie obciążniki i wtedy się przejedź. Osobiście obciążników używam tylko przy pługu i agregacie w czasie siewu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#49 Share Sklodos

Sklodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:06

Zetor forterra 9641 Chłopaki moim zdaniem radialki to dość twarde opony i nie wiem czy się ułożą. Moja rada jest taka że przy najbliższej zmianie opon trzeba założyć zwykłe, broń boże radialne, bo nie dają wiele więcej od zwykłych a pozbawiają komfortu podczas jazdy na szosach, zreszta nawet zmniejszenie ciśnienia przy tych oponach nie wiele daje. Przykład z życia: mój brat ma zetora 7211 na radialkach a ja mam 7211 na zwykłych. Przejazd na trasie 25 kilometrów jego ciągnikem to duże obciążenie dla ciała i kręgosłupa, a przejazd tej trasy moim to bajka. Podkreślam że 7211 nie osiąga takich prędkości jak forterka.
Jeszcze jedną opcją jest założenie opom michelin które mogą pracować na ciśnieniu 0,8 bara o ile się nie mylę. Pozdrawiam

#50 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:57

Zetor forterra 9641 Ta kolega wyżej racje...
Opony Zetora są marnej jakości.
Ja jak kupowałem Zetora to już na jedzie testowej wiedziałem o tym, ale to mi nie przeszkadzało...
Co prawda mam 182cm...Uczucie irytujące ale nie skreślające Forterry.
A i spróbuj naprawdę z obciążeniem i atmosferami pomyśleć.
Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz w tym temacie ja też spróbuje :)
pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:15

Zetor forterra 9641 Oj nie zgodzę się z tym że na radialnych jest gorszy komfort.Parę lat temu miałem diagonalne w MF255 i założyłem radialne to uczucie jak bym przesiadł się z malucha na poloneza.Tak samo teściu miał w 360.Ten sam efekt.

Jak po jeździe boli cię kręgosłu to sobie siedzenie zmień bo tu leży wina.

U mnie w MTZ tak miałem też chciałem opony zmieniać ale kupiłem siedzenie i problem znikł a opony zostały.

#52 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 05 lipiec 2010 - 17:46

Zetor forterra 9641 Mój wujo też ma taką Forterre i również skacze tylko wydaje mi się że jest to problem złego rozmieszczenia masy tak jak wcześniej ktoś już tutaj wspomniał. I jeśli ktoś może mi powiedzieć czy dobrym układem jest gdy zetor ma na przodzie 700kg a na tyle nic? Jest jeszcze kwestia uciągu, przy ruszaniu z dwoma hl 6 ma problemy (na pusto), ogólnie w pługu i gruberze chodzi nawet, nawet, ale wtedy zawsze mam napęd włączony a bez napędu go muli troche i sporo zwalnia(wiadomo że z napęd lżej ale zwalnia mocno i z obrótów ostro schodzi). I końcowe pytanie. Wystarczy zdjąć z przodu troche obciązników czy trzeba na tył dołożyć?

P.S Czy drogie są obciążniki na tył?

#53 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 18:44

Zetor forterra 9641

Chłopaki moim zdaniem radialki to dość twarde opony i nie wiem czy się ułożą. Moja rada jest taka że przy najbliższej zmianie opon trzeba założyć zwykłe, broń boże radialne, bo nie dają wiele więcej od zwykłych a pozbawiają komfortu podczas jazdy na szosach, zreszta nawet zmniejszenie ciśnienia przy tych oponach nie wiele daje. Przykład z życia: mój brat ma zetora 7211 na radialkach a ja mam 7211 na zwykłych. Przejazd na trasie 25 kilometrów jego ciągnikem to duże obciążenie dla ciała i kręgosłupa, a przejazd tej trasy moim to bajka. Podkreślam że 7211 nie osiąga takich prędkości jak forterka.
Jeszcze jedną opcją jest założenie opom michelin które mogą pracować na ciśnieniu 0,8 bara o ile się nie mylę. Pozdrawiam

dość ciekawe stwierdzenie, iż opona radialna jest twardsza od diagonalnej :D przyznam szczerze, że po raz pierwszy spotkałem się z taką opinią, ale cóż każdy ma prawo do swojego zdania ;)
ja skłaniam się raczej ku wypowiedzi użytkownika "tomek73"

#54 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 05 lipiec 2010 - 20:38

Zetor forterra 9641 Popieram @toemk73 i @martinezo. Gdyby opony radialne był twardsze szybciej by się zdzierały, a właśnie ich długą żywotnośc zawdzięcza się dzięki wykonaniu z miękkiej gumy.

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 06:46

Zetor forterra 9641 Guma gumie nierówna i nie ważne czy miękka czy twarda a ważne jakiej jakości, tak samo ze skakaniem nie ma reguły czy radialka czy diagonalna a wszystko zależy od producenta opony doboru szerokości opony do ciągnika i ciśnienia, nawet opony michelin z ciśnieniem 0,8at mogą nie mieć znaczenia, sam cudowałem z różnymi regulacjami ciśnienia i lepiej jeździ mi się na 1,5-1,6at niż na niskim ciśnieniu 1,1at poza tym na niskim ciśnieniu boki opon bardziej się odkształcają i łatwiej uszkadzają, moim zdaniem forterra jak na dużą masę własną i obciążnik 700kg z przodu ma trochę przymałe koła, przydały by się szerokie koła niskoprofilowe i problem ten powinien zniknąć,

#56 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:26

Zetor forterra 9641 Mam lek na ten problem cala kita jak sie da i przestaje skakać 2200 obrotów i jest ok :)

#57 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:08

Zetor forterra 9641 Ale wtedy to wiesz co się w zbiorniku paliwa dzieje? :) 1800-2000 wystarczy ale wieksza predkosc nic tu nie da

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#58 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 17:12

Zetor forterra 9641 moja forterra ma dopiero 80 mth i dziś podczas talerzowania zauważyłem ze na 1 półbiegu czasami coś zastuka, co to może być? Juz się rozlatuje? Bo ponoć to że "syczy" to jest normalne...

#59 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 05 sierpień 2010 - 18:42

Zetor forterra 9641 Masz gwarancje to zapytaj się dealera co się dzieje jeżeli chcą to niech przyjadą sprawdzą a jak nie to pracuj nim dalej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 21:26

Zetor forterra 9641

moja forterra ma dopiero 80 mth i dziś podczas talerzowania zauważyłem ze na 1 półbiegu czasami coś zastuka, co to może być? Juz się rozlatuje? Bo ponoć to że "syczy" to jest normalne...

Syczy? Chodzi ci o sprężarkę?

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy