Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor forterra 9641

66 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:34

Zetor forterra 9641 he a u mnie na początku najlepiej się jeździło jak było tak 80kg jak założyłem ponad 200 znowu skakał, ale tak jak pisałem po 200 mtg widocznie się obskakał i nie ma z tym już żadnego problemu :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor forterra 9641 Dzisiaj, 00:35
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:58

Zetor forterra 9641 nie mam pojęcia o czym jest ten temat... kupując zetora za cenę zetorowską nie przyszłoby mi na myśl aby oczekiwać od niego jakości Steyr, JD, NH i MF...

akurat Zetor ma dobry stosunek jakość-cena.

a do opisywania plusów i minusów jest całą masa innych tematów...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:01

Zetor forterra 9641 Np. temat kol.piotera :D-"Plusy i minusy..."

#24 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:03

Zetor forterra 9641 popieram.siedzenie gramera też na pewno polepszyłoby komfort jazdy

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:07

Zetor forterra 9641 A ja myślę że duży wpływ mają tutaj opony-ciekawe jakiej są marki-obstawiam Mitas-a to niestety najwyższa półka nie jest ...

#26 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:13

Zetor forterra 9641 a co do komfortu jazdy c 360. to kiedyś jak miałem tylko 7211 i 3512 podczas wożenia kuku dorwałem 360 mojego stryja. nigdy nie zapomnę tej jazdy . myślałem ze wyskoczę z siedzenia jadąc po bruku. tak więc możliwe że kolega ma stalowe obręcze na felgach skoro forterą gorzej się jeździ jak sześćdziesiątką

#27 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:26

Zetor forterra 9641

Steyr, JD, NH i MF, ale do tych marek nie możemy porównywać Zetora bo to inna klasa.

Zgadzam się, jakim MF jeździłeś że kabina zetora wydaje ci sie mała. Gdzieś na af jest skan testu 100 konnych ciągników kabina zetora wcale nie wypadła źle (pod względem wymiarów). Możesz napisać jakie awarie wystąpiły do 50 mtg.
Tak w zetorze są opony mitasa i rzeczywiście najwyższa półka to nie jest. Zdjęcie obciążników pomaga, skacze mniej może to kwestia rozkładu mas przód tył ? Forterra przy predkosci jaka rozwija C 360 tez nie skacze.
NAPIS ćWICZEBNY

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:58

Zetor forterra 9641 Ja też mam opony MITAS.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#29 Share serek244

serek244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:59

Zetor forterra 9641 Wygląda na to że taki dyskomfort jazdy który powyżej opisałem dla niektórych nie stanowi żadnego problemu. Jednak dla mnie stanowi, mam lekki problem z kręgosłupem i po przejechaniu forterrą 20km drogą średniej jakości noc mam już z głowy. 914 jadę tą samą trasą i wszystko jest ok. Ludzie aż się dziwią że mam nowy ciągnik a jeżdżę starym. Z ciśnieniem w oponach kombinowałem w każdą stronę niestety nic się nie zmienia. Opony faktycznie mam Mitasa. Rozmawiałem z mechanikami z serwisu, mówili że nic się nie da zrobić i ten traktor niestety tak ma. Wydaje mi się że traktor aż tak mało nie kosztuje żeby stwierdzić, że za takie pieniądze nie powinienem niewiadomo czego się spodziewać. Żądanie komfortu porównywalnego ze starym ursusem 914 nie jest chyba zbyt wygórowane.

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:06

Zetor forterra 9641 Jedyne co mogę Tobie doradzić to zakup porządnego fotela (pamiętam że jak jeszcze prenumerowałem Profi to było tam coś o firmie która produkuje fotele do ciągników właśnie dla kierowców z wadą kręgosłupa).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:17

Zetor forterra 9641 Chodzi o Grammera. Mam to cudo

#32 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:26

Zetor forterra 9641 Ja mam Proxime plus 9541 i z turem się jeździ dobrze nawet po nierównym, ale jak wpadnie w większą dziurę to potrafi 'targnąć' fest, ale ogólnie źle nie jest. Jak jeżdże bez tura to powietrza upuszczam tak że opony są 'ugięte' już niepamiętam na ile atm, ale jazda wtedy jest super. Można pod cała kicie ciskać i po dziurach sie jedzie super, jak na ciągnik oczywiście. Wzrostu wyobraź sobie że też mam 195cm i jeszcze nigdy łbem w dach nie zawaliłem, ani w lusterko, niewiem jak Ty wchodzisz do tego ciągnika. Fotel mam zwykły i opony też Mitaski.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#33 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:32

Zetor forterra 9641 można próbować jeszcze robić amortyzacje kabiny, choćby na sprężynach...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:38

Zetor forterra 9641

Chodzi o Grammera. Mam to cudo

Jeżeli tyczyła się ta wypowiedź mojego postu-to nie,nie chodziło o Grammera (jakaś taka mała niemiecka firma to była)

#35 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:38

Zetor forterra 9641

Wygląda na to że taki dyskomfort jazdy który powyżej opisałem dla niektórych nie stanowi żadnego problemu. Jednak dla mnie stanowi, mam lekki problem z kręgosłupem i po przejechaniu forterrą 20km drogą średniej jakości noc mam już z głowy. 914 jadę tą samą trasą i wszystko jest ok. Ludzie aż się dziwią że mam nowy ciągnik a jeżdżę starym. Z ciśnieniem w oponach kombinowałem w każdą stronę niestety nic się nie zmienia. Opony faktycznie mam Mitasa. Rozmawiałem z mechanikami z serwisu, mówili że nic się nie da zrobić i ten traktor niestety tak ma. Wydaje mi się że traktor aż tak mało nie kosztuje żeby stwierdzić, że za takie pieniądze nie powinienem niewiadomo czego się spodziewać. Żądanie komfortu porównywalnego ze starym ursusem 914 nie jest chyba zbyt wygórowane.

Już kiedyś założyłem temat o skaczących forterrach ale zbito mnie z tropu ze to nie możliwe, ze nie jest źle itd.
Dałem spokój bo mało styczności z tym mam, a Ty mógłbyś cos wiecej napisać na ten temat :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#36 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:58

Zetor forterra 9641 moze to dlatego, że ciągnik jest m.in za któtki? bo to 4c ( mi też skacze xD;p)
:)

#37 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:59

Zetor forterra 9641 Jedna myśl nasuwa mi się po prześledzeniu tego tematu - wszyscy potencjalni nabywcy nowych Zetorów czy innych ciągników bez względu na markę, zmuszajcie dealerów aby pozwolili Wam przejechać się interesującym Was ciagnikiem troszkę więcej niż parę metrów po placu. A jeżeli nie będą się chcieli zgodzić, to po prostu "do widzenia ślepa Gienia . . ." i jadę do innego dealera. Jeżeli nie chcą dać poprowadzić ciągnika to chociaż jedźcie obok na siedzeniu, błotniku czy w kucki ostatecznie (zależy od klasy ciagnika)

#38 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:58

Zetor forterra 9641 Ale to trzeba by było na jakąś mało ruchliwą ulicę wyjechać bo na ruchliwej to się nie zdążysz rozpędzić i już hamujesz.

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 00:48

Zetor forterra 9641 @Serek możesz sobie tylko pluć w brodę że przed zakupem ciągnika nie byłeś na AF nie przeczytałeś wszystkich tematów o forterrach nie założyłeś jeszcze kilku innych, nie podpytałeś innych userów na PW to teraz masz :P, dieler i tak sprzeda Ci zawsze to co chcesz, aby coś sprzedać, chcesz tani ciągnik z tanimi częściami to nabaja że do zetora części są 10 razy tańsze niż do zachodnich, chcesz zachodniego nabajaeruje o innej jakości wykonaniu itd że nie ma się co psuć, chcesz tani i oszczędny orzeni farmtracka haha, a tak wogóle, to co Ty za problem masz z tą forterrą to nie rozumiem, z takim bykiem pustym się przecież nie jedzie, jak jedziesz to z agregatem, czy pługami czy czymś tam to wtedy podobno nie skacze nie?
a jak już masz skrzynie 40km/ha to nie znaczy że zawsze musisz jechać na najwyższym biegu, jak prześledzisz wykres prędkości to i tak wyjdzie że przy tej samej prędkości co tak komfortowo jedziesz c 360 to i forterra nie będzie skakać.
Niestety z tymi ciągnikami na testy to u nas chyba nie możliwe, bo w kanadzie już kiedyś można było dostać kombajn na sezon na testy, ale u nas żeby jakiś ciągnik dali na tydzień to chyba nieosiągalne wręcz, ale chyba nawet najwięksi fani zetora muszą przyznać że prosucent z czech robi troche niedopracowane maszyny :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 16 sierpień 2009 - 08:33

Zetor forterra 9641 a ja słyszałem od dilera DF ze zetor ma nierównomierne rozmieszczenie masy i moze przez to skacze. ja gdy jade z maszyna bez obciaznika to skacze jak piłka, ale jak założe tonowy obciażnik na przedni tuz komfort jazdy zwieksza sie.