Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 17:42

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie witaj ja mialem po piersze zabrudznony filter hydrauliczny (te co jest sprzodu przy chlodnicy ) tak ze olej go rozwalil i przez to ze nie bylo przeplywu grzal sie. po drugie pompe tloczkowa kupilem nowa bo moj sasiad regrnerowal podobna i rok mu pochodzila. brakowalo mi uszczelki pomiedzu cylindrem a pokrywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Dzisiaj, 02:27
  •  

#22 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 06:06

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Po pierwsze filtr od chłodnicy nie ma nic wspólnego z podnośnikiem tylko odpowiada za pompę zębatą która dostarcza olej do Wom,przedni napęd za podnośnik jest odpowiedzialna pompa tłoczkowa która ma też swój filtr,po drugie brak oringu między cylindrem a pokrywą świadczy o amatorstwie naprawy ponieważ przy prawidłowym złożeniu i orginalnym pierścieniu,dokręceniu odpowiednim momentem cylindra nie ma możliwości wyrzucenia pierścienia,po trzecie nową pompę można zarżnąć przez rok brudno składając.bądź nie dbać o olej i filtry ten przypadek dokładnie to pokazuje że nie za bardzo część użytkowników dba o okresowe przeglądy a tylko zwala na zła jakość ciągników, pisze to z doświadzenia ponieważ przyjeżdżają rolnicy na przegląd i chcieli by zalewać ten sam olej,a nie zdają sobie sprawy że nawet przy nowym ciągniku części się dopasowują i z tego lecą opiłki,hydraulika lubi pracować ale na czystym oleju,proszę mnie źle nie zrozumieć, jak piszę posta to jest podparty wiedzą i doświadczeniem zdobytym w ZPC URSUS
Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#23 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 08:47

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Witam nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tutaj czy w mf 698 też są dwa filtry hydrauliczne bo jeden jest pod spodem skrzyni a drugi? :)

#24 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 10:17

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie ASOGCURSUS ja tego MF mam pierszy raz i od niedawna a z filtrem przy chlodnicy chodzilo mi o to ze olej mi sie przez to bradzo grzal . z regularna wymiana oleju i filtrow to sie zgadam.a nowa pompe nawet w starym oleju to jak szybko nie dojedziesz sprzedaje czesci zamienne i cos o tym wiem. zalezy jakiej jest produkcji. tylko powiedz mi czy w tym traktorze podnosnik i hydraulika zewnetrza moga dzialac razem?czy tylko albo podnosnik albo hydraulika zewnetrzna??

jak masz dwie pompy (zebatkowa i tloczkowa )to masz drugi filter ktory znajduje sie przy chlodnicy silnika tam powinna byc mala chlodnica do oleju hydraulicznego i filter .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share arcziaw

arcziaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 23:44

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie W 595 bez przedniego napędu posiadam jedną pompę hydrauliczną,a hłodnica i filtr oleju są z przodu.Jak podnośnik nie podnosił to i hydraulika nie działała.

#26 Share rodger

rodger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:06

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie ja mam mf 575 4x4 i dwie chłodnice oleju.jedna nisko przed chłodnicą cieczy chłodzącej,a druga wyżej.wie ktoś która jest od czego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 17 maj 2010 - 19:50

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Ja mam model 595 4x4 i z wlasnej praktyki wiem(przynajmniej jak u mnie jest,ale moge sie mylic wiec prosze o porawienie mnie jak cos sie nie zgadza)...
1.Filtr ktory znajduje sie z przodu to jes filtr ktory odpowiada za uklad wspomagania(orbitrol)
2. Te dwie chlodnice:jedna mniejsza odpowiada za chłodzenie oleju w wspomaganiu a druga wieksza za chłodzenie oleju w szkrzyni biegów
Te ferdki lubia zadziutki olej i potrzebne jest dodatkowe chłodzenie ja osobiscie do skrzyni stosuje Olej AGRO Stou jest to odmiana populrnego oleju Agrol ktro jest stosowany w mniejszych ferdkach np.255 mam model z wzmaczniaczem i zima nie mam problemu przy temp. -10 stpni z dzialaniem podnosnika czy samym wzmaczniaczem
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)