Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:08

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie witam mam MF 590 i podnsnik nie podnosni plynnie tylko tak zrywa ma drgania . i nie wiem czym jest to spowodowane wymienilem pompe hydrauliczna na nowa i dalej to samo. moze przez olej ?? jaki olej powienien byc wlany do tego traktora?? wie ktos jak sprawdzic cisnienie ?????gdzie przykrecic manometr??pomocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:23

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Witam, a może masz za mało oleju w skrzyni

#3 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:28

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie malo nie mam bo jest prawie ze MAX tylko mam wlany hydrauliczny HL 100 i nie wiem czy dobry??

#4 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 15:50

malo nie mam bo jest prawie ze MAX tylko mam wlany hydrauliczny HL 100 i nie wiem czy dobry??

malo nie mam bo jest prawie ze MAX tylko mam wlany hydrauliczny HL 100 i nie wiem czy dobry??

Napisałem ale nie w tym okienku przepraszam jeszcze raz proszę wymienić filtr oleju na nowy i olej na agrol U będzie działać

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#5 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:27

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie A nie moze to bys przez cylindre i tloka???

#6 Share arcziaw

arcziaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:19

A nie moze to bys przez cylindre i tloka???

A wymieniłeś filtr (smok)pompy hydraulicznej mam model 595 i też miałem problem powoli podnosił a czasami nie drgną po wymianie pomogło.

#7 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:01

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Niepotrzebnie wymieniałeś pompę.

Przede wszystkim masz za gęsty olej. Na hydrolu 46 pięknie chodzi.
(kiedyś dolałem trochę hydrolu 100 i było do kitu. MF "lubi" rzadki olej)

Przy okazji powinieneś też wyczyścić filtr (nie trzeba wymieniać - to jest filtr z sitaki metalowej). Filtr jest na samym dole skrzyni pod takim dekielkiem (niestety trzeba zlać cały olej żeby się do niego dostać). Jak go zdemontujesz - włóż do butelki z olejem napędowym i dmuchaj (do środka) sprężonym powietrzem.

To na pewno pomoże...

#8 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 14:12

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Filter jest czysciutki byl przemuchiwany i myty w ropie olej zmienilem na AGROL . tylko chyba wymienilem zla pompe poniewaz ja wymienilem zebata a za podnosnik chyba odpowiedzialna jest tłoczkowa. co myslice o moich podejrzeniach?

#9 Share arcziaw

arcziaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 22:30

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie A podnośnik da radę coś podnieść?A hydraulika działa?

#10 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 22:34

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie tak w tych modelach tłoczkowa odpowiada za podnośnik ciśnienie możesz zmierzyć na weżu od siłownika wspomagania ten przy ramionach z tyłu lub na rozdzielaczu nie wiem jak w tym modelu dokładnie ale powinno byc cos w granicach 180 bar jeśli nawet będzie ciut mniej to powinno być ok. Może masz coś źle na tych rączkach od rozzdzielacza ustawione jak długo masz ten ciągnik, lub jaki zawór się przycina ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 08:41

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie ja ten traktor mam 8 miesiecy . zawory moga sie przycinac bo raz lepiej jest raz gorzej ale olej grzeje sie jak cholera

#12 Share arcziaw

arcziaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 13:05

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie To nie jest wina żadnej pompy.Czy zaglągałeś do 2 filtrów ?

#13 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:18

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie ja zagladalem tylko do filtra co jest przy pompie spod spodu odkrecilem dekielek .a jest jeszcze jeden???

#14 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 21:33

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie kolego prawdo podobnie w tym modelu są dwa filtry od oleju jeden pod skrzynią, a drugi gdzieś przy silniku szukaj po rurkach idących do chłodnicy olejowej powinien być jeszcze jeden lub skoro bardzo się grzeje to może i chłodnica olejowa zabita. A czujnik zabrudzenia filtru hydrauliki masz dobry nic nie wariuje ?

#15 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:40

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie a gdzie tan czujnik sie znajduje??jak bedzie wariowalo to co bedzie sie dzialo????

#16 Share arcziaw

arcziaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 22:33

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Jest to kątrolka oleju czerwona pierwsza od góry.Działa tak samo jak kątrolka ciśnienia oleju w silniku!

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 07:44

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie Rzadki olej lubi mf? a czy wtedy nie będzie słabszy udzwig? to dyganie to raczej normalne na wolnych obr w mf-ach, gożej jesli dyga na wysokich obr to już nie wim, skoro pisaliście o oleju, to co myślicie o zalaniu mf-a używanym olejem z lamborghini sdf UTTO, przede wszystkim miał bym ten sam olej w ciągnikach a czy ten UTTO będzie lepszy do hydrauliki niż Hipol?
ps. co wy chcecie czyśnić w tym filtrze oleju jak on jest rzadki jak druszlak, w dodatku po ostatniej awarii odłamki kosza satelit w nim dziury powybijały, więc chciałem kupić nowy a tam nowy jeszcze rzadszy, jak siatka ogrodzeniowa

#18 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 18:35

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie No u mnie jak się naleje gęstego to szarpie a na rzadkim jest wszystko OK.

Kiedyś miałem coś takiego, że przerywał, nie podnosił a nawet opadał na wysokich obrotach (szczególnie na zimnym oleju). Okazało się, że oring między filtrem a pompą był zawinięty i pompa łapała powietrze.

#19 Share fazi16

fazi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 19:19

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie tylko napierw mailem gesty teraz mam zadki olej i jest to samo na .na zadkim jest troszke lepiej bo jak sie rozgrzeje to tak szybko nie opada a gesty jak mi sie rozgrzal to nie bylo szans podniesc. filter oleju ten co mam przy pompie zakrecany od spodu napewno nie jest winny poniewarza jest caly w oleju .sprawdzalem nawet jak dziala bez filtra i bez zmian. musze jeszcze zobaczyc na filt kolo chlodnice bo moze byc za***any i olej nie idze pelna rureczka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 18:30

MF 590 podnosnik nie posnosi plynnie fazi16 jak tam z twoją usterką podnosi jak należy bo ja mam mf362 i podobne objawy.Co tam jest grane?