Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo)

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share koniareczka

koniareczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2010 - 18:05

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) jestem 4 pokoleniem które będzie prowadziło gospodarstwo rolne. początkowo mój pradziadek zajmował się hodowlą koni gdzie w tamtych czasach wiadomo jaka była hodowla... Moje gospodarstwo istnieje od 1947roku gdzie mój dziadek zaczął wszystko od początku... wiadomo kiedyś 5krów i 10 koni to było dużo, ale z czasem wszytko zwiększało się powoli po budynki inwentarskie jak i maszyny i zwierzęta. Gdy mój tata przejął gospodarstwo dokupił ziemię postawił nowe obory zainwestował w maszyny. Zwierzęta zwiększały się z czasem. Teraz przychodzi kolej na mnie plany mam więc teraz czas je zrealizować;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) Dzisiaj, 15:18
  •  

#22 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:37

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) Nasze co najmniej od lat 60-tych.Najpierw dziadek potem tata a teraz my(tzn.ja i brat)

#23 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:17

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) Moje gospodarstwo powstało w 1867roku . Ta data została wykuta w kamieniu w fundemencie stodoły.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share karol259

karol259

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:06

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) A ja dokladnie nie wiem kiedy moje gospodarstwo zostao zalozone ale na stodole pisze 1870 :)

#25 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:09

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) Ja będe 4 pokoleniem z tym samym nazwiskiem ale z opowieści prababci która żyje ( 90 lat ) To jej ojciec już panował na naszych glebach, czyli mój pra-pra-dziadek.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#26 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:29

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) co najmniej od 1809 (krzyż we wjeździe), natomiast rodzina mojej mamy od przełomu XVII/XVIII wieku.

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:05

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) W moim przypadku 3 pokolenie ( w ubiegłym roku było 100 lecie nazwiska w xxx miejscowości) gospodarstwo powstało od podstaw.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#28 Share bizon58v2

bizon58v2

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:34

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) u nas od 180 lat
na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

#29 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 17:39

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) oj dlugo. juz w kronice jana dlugosza jest spis kmieci[chlopow] z naszej wsi i jest tam moje nazwisko, 600 lat temu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:13

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) nie wiem kiedy dokładnie było założone gospodarstwo ale ja będę 3 pokoleniem.

Edytowany przez sony5, 18 marzec 2012 - 18:13.

#31 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 maj 2012 - 08:13

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) A u mnie dokładnie nie wiem wiem że w latach 1800-1900 w mojej wsi było 13 szlachciców i moja rodzina przed wojną miała 15 ha(wiadomo że byle kto w tamtych czasach tyle ziemi nie miał) i tyle ziemi było do roku 1973 kiedy babcia ożeniła sie z dziadkiem i dziadek sprzedał ponad połowę ziemi ;[ :unsure: i dołożył swoje 4 ha i teraz jest 7,5 ha a mogło być 19,5 ha

#32 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 26 maj 2012 - 19:08

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) ja będę 4 pokoleniem...o moim pradziadku nic nie wiem.. mój dziadek posiadał 4,5 ha potem tata powiększył gospodarstwo do 33 ha a ja postaram się dobić do 100 ha...

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 maj 2012 - 19:37

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) @mlody4564-"A u mnie dokładnie nie wiem wiem że w latach 1800-1900 w mojej wsi było 13 szlachciców i moja rodzina przed wojną miała 15 ha(wiadomo że byle kto w tamtych czasach tyle ziemi nie miał)"-ciekawe bardzo jest to co piszesz-posiadam stare dokumenty dotyczące areałów z okresu scalenia (u nas był to rok 1926 ) i u mnie raczej nie było gospodarstw poniżej owych 15 ha...(nasze miało 78 ha -wiadomo to już było sporo jak na tamte czasy ale moja babcia "wychodziła" z majątku prawie 300 ha ).Mieszkam w okolicy gdzie nazwiska kończą się wyłącznie na -wski,-ski etc :D .

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 maj 2012 - 19:58

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) gospodarstwo powstało w 1450 roku na ziemiach archidiecezji Lwowskiej, majątek był w rękach naszej rodziny do 1939 roku z próbami odebrania w latach 1818-1820 oraz w roku 1863. Rodzina po konferencji barskiej musiała zmienić nazwisko bo się opowiedzieliśmy po właściwej stronie Ze względu na typowe bojowe nastawienie do sąsiadów sowieci nam prawie wszystko zabrali i do tej pory nie oddali bo posiadłość leży za Bugiem, z budynków już nic nie zostało a ziemie obrabia ukrainiec, ale już niedługo. Po ponownym wymknięciu się z łap moskali pradziadek z rodziną wyemigrowali do Francji gdzie obecnie jest część rodziny, jego bracia nie dożyli 1940 :( . W 1989 roku Ojciec ze Stryjem wrócili do kraju gdzie obecnie drugie pokolenie przejmuje powoli stery

drzewo genealogiczne mamy od 1650 roku :)

Edytowany przez Lukasz1987, 26 maj 2012 - 20:03.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#35 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 maj 2012 - 20:09

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo)

@mlody4564-"A u mnie dokładnie nie wiem wiem że w latach 1800-1900 w mojej wsi było 13 szlachciców i moja rodzina przed wojną miała 15 ha(wiadomo że byle kto w tamtych czasach tyle ziemi nie miał)"-ciekawe bardzo jest to co piszesz-posiadam stare dokumenty dotyczące areałów z okresu scalenia (u nas był to rok 1926 ) i u mnie raczej nie było gospodarstw poniżej owych 15 ha...(nasze miało 78 ha -wiadomo to już było sporo jak na tamte czasy ale moja babcia "wychodziła" z majątku prawie 300 ha ).Mieszkam w okolicy gdzie nazwiska kończą się wyłącznie na -wski,-ski etc :D .

Tak tylko na wiki i z opowiadań ludzi wynika że byliśmy szlachtą i nas rodziny szlacheckie własnie miały po 15 ,lub więcej ha a sama nazwa brzmi żebry laskowiec

http://pl.wikipedia....Żebry-Laskowiec moja wieś :D

Edytowany przez mlody4564, 26 maj 2012 - 20:13.

#36 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 29 maj 2012 - 14:16

Od ilu pokoleń (lat istnieje wasze gospodarstwo) Nasze gospodarstwo istnieje od co najmniej 100 lat!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share mtzuser

mtzuser

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 10 postów