Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 86

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piesyn

piesyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:29

Claas Dominator 86 Myślę o zakupie Claasa 86 co o nim sądzicie, jaka wydajność na 1h,awaryjność ,pojemność zbiornika,komfort jazdy,średnie spalanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 86 Dzisiaj, 15:34
  •  

#2 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:19

Claas Dominator 86

Myślę o zakupie Claasa 86 co o nim sądzicie, jaka wydajność na 1h,awaryjność ,pojemność zbiornika,komfort jazdy,średnie spalanie.

my mamy takiego, w jedną godzinę zrobisz przeszło hektar, nam tak idzie bo mamy 4,5 m heder, awaryjność nie występuje ( nie chwale bo coś du**ie xDD ) zbiornik to pszeszło 3 tony pszenicy wchodzi komfort jest wysmienity, byłoby lepiej gdyby klima była a co do spalania, to nie pali dużo, bak to na dwa dni leko styknie, przy silniku merca 150KM
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#3 Share piesyn

piesyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:15

Claas Dominator 86 DZIĘKI. :)

#4 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 11:12

Claas Dominator 86 Też mam taki kombajn ale dopiero ten sezon i mam pytanie co do jego wydajności... Mam heder 3.9m, jade najszybszą jedynka i robie wtedy hektar w jakieś 70minut i sie zastanawiam czy to nie za wolno... Ziemie raczej słabe plonowanie to około 4-5t z hektara.. Mam pytanie w jakich zbożach, jaka wydajność jak szybko jeździcie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:38

Claas Dominator 86 W tym roku w pszenicy gdy była zleksza gesta to tak 17 na liczniku pokazywało, nie jechałem aż na fulla bo bym czasami musiał stawać i cofać heder bo by się pewnie zatkał, a w jęczmieniach to pykamy 20 ciągle czyli na pełnej prędkości, sprubuj jechać wolniej ale na 2, moze też pójdzie(uważaj co zboża nie będziesz tracił za kombajnem), jeśli się nie będzie zatykał to powinno być OK :] bo jeśli masz taki wąski heder to wiesz mozesz podciągnąć na prędkości żeby nadgonić trochę, w końcu te kombajny to lepsze Bizony, bo lepsze wykonanie a klawiszy tyle samo większy metrarz sit, po prostu niemieckie wykonanie :]
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#6 Share luko321

luko321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 20:56

Claas Dominator 86 Witam
Czy te drewniane panewki na wytrząsaczach trzeba smarować? Bo w tym sezonie pękł mi wał tylny wytrząsaczy, a przed sezonem wymieniłem bardziej luźne panewki. rozmawiałem z kilkoma osobami i dowiedziałem się że tego się nie smaruje ale wole zapytać. Co do wydajności to spokojnie ha w godzine zrobi przy 3,9 hedrze

Edytowany przez luko321, 27 lipiec 2014 - 20:58.

#7 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2014 - 21:24

Claas Dominator 86 Ich się nie smaruje, dlatego są z drewna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 09:10

Claas Dominator 86 Nie smaruje ale musi być pewien luz na tych panewkach bo jak będą za sztywno to znowu pęknie wał lub co gorsza zapali się !! Podkladkami z blaszek musisz ustawić delikatny luz zarówno z przodu jak i z tyłu wytrząsaczy