Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa prasa do do 30 tys.

102 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:31

Nowa prasa do do 30 tys. Czy znacie jakas firme ktora produkuje prasy rolujace w granicach 30 tys.chodzi o nowa prase a nie uzywana.napiszcie jak sie sprawuja ich awaryjnosc i najwazniejsze czy warto na 16 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa prasa do do 30 tys. Dzisiaj, 12:18
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:54

Nowa prasa do do 30 tys. oj za 30 tys to raczej nie znajdzie nowej rolującej

#3 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:56

Nowa prasa do do 30 tys. za 40 tys warfamę albo metal fach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#4 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 09:54

Nowa prasa do do 30 tys. Tutaj jest ciut droższa prasa z ubiegłego roku: http://www.otomoto.p...show&id=T398758. Jak ci niewiele brakuje, to wpłać ile masz, a resztę weź na kredyt lub ugadaj się z dilerem, że resztę zapłacisz mu później (np. jak dostaniesz za świnie).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#5 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 11:41

Nowa prasa do do 30 tys. Za 30tyś mozesz sobie kupić sipme bez vatu

#6 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 11:56

Nowa prasa do do 30 tys. nowa?

look19 nie wiesz jak pracuje i jej awaryjnosc

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 12:49

Nowa prasa do do 30 tys.

Tutaj jest ciut droższa prasa z ubiegłego roku: http://www.otomoto.p...show&id=T398758. Jak ci niewiele brakuje, to wpłać ile masz, a resztę weź na kredyt lub ugadaj się z dilerem, że resztę zapłacisz mu później (np. jak dostaniesz za świnie).

tylko że ona brutto kosztuje 41tys chyba że jest się na VAT

#8 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 13:12

Nowa prasa do do 30 tys. za 30 tys to mam z 98-99 roku john deer'ke 580 model i nie chce za nia 2 nowych pras sipmy czy innego polskiego producenta zreszta zadna prasa do piet nie dorasta zgniot awaryjnosc przyjemnosc i szybkosc pracy sa najwazniejszym atutem...

#9 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 17:55

Nowa prasa do do 30 tys. sprowadzales z niemiec czy od jakiegos polskiego delaera

#10 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 20:41

Nowa prasa do do 30 tys. Za cenę, którą podałem nie da sipmy z279/1, bo kosztuje ona 34200zł netto i to w wersji classic z hydrauliczną blokadą. Metal fach jest lepsza, bo miałem okazję oglądać ją od środka i powiem, że jest dużo prostsza w obsłudze i naprawie niż sipma i warto do niej dołożyć, bo jest znacznie lepiej wyposażona, bo: metal fach może mieć rotor za dopłatą 350zł, owijanie włącza się podczas jazdy i jest sygnalizowane dźwiękowo, można nią sterować z pomocą panelu ,ma szerszą gardziel, przez co lepiej sobie radzi w większym plonie i regulowany zgniot, dzięki czemu możesz ją dopasować do mocy posiadanego ciągnika więc rozważ sam, czy warto dołożyć do niej 2750zł, czy nie ( ja bym dołożył nawet jakbym miał wziąć kredyt, bo to o wiele lepsza maszyna). Sam pracuję sipmą z 279/1 i widząc rozwiązania metal-fachu byłem zaskoczony. Poza tym mój kuzyn pracuje metal-fachem i mówił, że nie miała żadnych awarii.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 03:45

Nowa prasa do do 30 tys. kupilem od handlarza...ale troche sie najezdzilem...kupilem z damaslawka w koncu...zrobilem nia juz ponad 2 tys bel w tym sezonie...

#12 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:13

Nowa prasa do do 30 tys.

za 40 tys warfamę albo metal fach

Nową? Ja złozyłem wniosek na PROW na Warfame z siatką i szerokimi kołami ... 53 tys zł brutto.

#13 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:01

Nowa prasa do do 30 tys. nową. no może trochę więcej niż 40 tys. metal fach 41 tys a warfama 44 tys w standardowym wyposażeniu

#14 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:41

Nowa prasa do do 30 tys. jak na 16 ha to polecam jakas uzywana. za 25-30 tys dostaniesz juz Krone KR 130 http://www.otomoto.p...show&id=B131586 tylko poszukaj w lepszym stanie i najlepiej z aparatem do siatki. za 30k spokojnie dostaniesz nawet KR 130S z rotorem ale nie wiem jakie masz ciagniki bo do takiej to min. 90 KM
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#15 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:08

Nowa prasa do do 30 tys. Na 16ha lepiej wziąć albo nową na raty, albo używaną polską, bo na 16ha jak coś walnie w takiej maszynie, to rolnik się nie pozbiera. Radzę poczytać o kosztach naprawy takich pras i zajrzeć do podobnych tematów.

#16 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:10

Nowa prasa do do 30 tys. look19 już nie gadaj głupot polskie się cały czas sypią mówię głównie o zielonych sipmach... i gdzie tam zbijesz dobrze bele?? Ja mam 15ha i kupiłem JD 550 i nie narzekam drugi sezon zero awarii (jedyne co to łańcuszek od podbieraka się wypiął że spinki...) No ale belki bez porównania i zęby np. do podbieraka są tańsze niż do polskich no i przez te dwa sezony wymieniłem jednego tego zęba... za 10zł... a takto smaruje i jade... Z resztą co tam może się popsuć chyba łożyska jedynie należy wymieniać ... to nie to co polskie goowno... Weźmiesz nową i się zadłużysz a po co?? Jeszcze przy tym kryzysie?? Lepiej kupić zachodnią używkę i śmiać się z polskich... Ja powiedziałem że już nigdy nic polskiego nie kupie... tylko zachodnie rzeczy oni są z 20 lat do przodu...

#17 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:24

Nowa prasa do do 30 tys. dokładnie kup sobie za tą kase jakąs zachodnią prasę bo te polskie nowe są daleko z tyłu

#18 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:34

Nowa prasa do do 30 tys. Chodziło mi o prasy zmienno-komorowe łańcuchowe. W którymś z tematów ktoś mówił, że jego znajomy wydał na łańcuchy do new hollanda ok. 7tyś zł. To raczej nie mało. Gdybym miał wybierać spośród pras zachodnie produkcji, to wybierałbym w takiej kolejności: claas, vcon, New holland(pasowa, bo łańcuchowa obojętnie jakiej produkcji, to dla mnie badziew!), welger. Jeśli jakieś jeszcze marki mi polecacie to proszę o odpowiedź.
EDIT:@Luke 16 takich mądrych jak ty było więcej. Pokupowali stare zachodnie traktory i teraz płaczą, że kredyt wisi, a maszyna bez przerwy się sypie. W mojej okolicy gościu kupił MF 3095 i wydał na przedni napęd 10tyś zł, padła mu skrzynia (jeden tryb kosztuje 2,5tys zł, a jest ich ok.12) i pompa hydrauliczna, która kosztuje 4tys zł. Następny gościu kupił MF 6120: pokopana elektronika i gdyby nie fakt, że jego brat jest elektrykiem na statkach, to wydałby na niego 15000zł. Kolejny kupił case także pompa od hydrauliki do wymiany - koszt nowej ok 5,5tys. zł,. Następny kupił landini ghibi 100 padło mu sprzęgło - koszt ok. 7tys zł.
Edit: Jesli kupować zachodnie maszyny, to wszystkie, z wyjątkiem używanych ciągników. Nie tylko Polacy naprawiają sprzęt na sprzedaż. Również Francuzi, Niemcy, Anglicy, Irlandczycy. Ciągnik, to maszyna, która w gospodarstwie ( lub na usługach w dużych firmach usługowych) przepracuje w roku najwięcej. Dowodem na to niechaj będzie ten oto fendt 926Vario http://www.otomoto.p...show&id=B122517

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 12:40

Nowa prasa do do 30 tys. look19 zrozum że na 15 ha nowego ciągnika się nie opłaca kupować !!! Czy innych maszyn bo to nie logiczne ciągnik mi się nigdy nie zwróci albo za 20 lat dopiero ja mam od nowości zetora 7211 z 89roku i do tej pory ma natrzaskane 6500mth i też zdażały się awarie a wcale to na ciągnik nie jest dużo przecież... Wszystko będzie się sypać czy to nowe czy używane... Widzisz za samochód dałem 6 tyś zł i jak by mi w jtd padła turbina to muszę na nią wydać z 1 tyś zł... no i co mam zrobić usiąść na kamieniu i płakać??? Zauważ też że żadnym pronarem, zetorem, ursusem nie zrobisz tego co np... fendtem... Kolega handlował maszynami i przyprowadził renaulta bodajrze 110.14 a na liczniku miał 19 tyś mth bez remontu tłumika to już nie było w niej tak przepalony... ale chodziła miodzio... zresztą po co kupować nowe części??? zawsze można kupić używki... kumpel do ciągnika fiat kupił w niemczech silnik za 2 tyś zł .... co ciekawsze po remoncie 4 lata jeździ już bez najmniejszej awarii... a dał za niego 9 tyś zł.... A ursus??? Co on sobą prezentuje?? Awaria awaria i awarią pogania i zero komfortu... Widzisz ja też muszę kupić teraz ciągnik i co na moje 15 ha kupie nowy??? Nigdy w życiu w kredyty nie będę się pakował bo przy kryzysie to naprawdę szkoda sobie głowę tym zawracać.... I oczywiście kupie albo zetora albo renaulta z przekonaniem do tego drugiego... wiesz jak ktoś kupuje kota w worku to tak jest ja za samochodem jeździłem dobre 3 miesiące za nim kupiłem... Po prasę JD pojechałem na drugi koniec Polski.... Zauważ że w razie awarii zawsze można coś dorobić przyspawać itp... Ale do mf akurat nigdy nie miałem przekonania i nie będę miał to fakt do innych zachodniaków owszem... Co do prasy to nie porównuj mi tu polskiej sipmy do zachodniej używki bo i tak ona wytrzyma 10 razy tyle niż ta nowa sipma... więc autorowi tematu radzę się nie zastanawiać i kupować zachodnią prasę najlepiej jeszcze pasową :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 12:50

Nowa prasa do do 30 tys. ja do mojej Krone nigdy nie mialem problemu z czesciami. kilka km ode mnie jest sklep gdzie facet sporwadza czesci do zachodnich maszyn. moze i nie byly tanie ale jednak.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy