Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 16:19

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? moja przygoda z czujnikami jest dziwna-bo chyba tylko ja mam takie szczęscie-3 czujniki przez 3 dni-kazdy wymiękał :D
miał byc oryginalny zetorowski-kontrolka sie na nim nie swiecila ale po 3 godzinach orki zaczął cieknąć
czujnik jest tego typu
http://www.agrofoto....mage154698.html
olej przestrzelił go na wylot :D

drugi taki sam-to samo, trzci fergusonowski lekko cieknął przy gwincie-wykreciłem i gwint sie starł :D
załozony jest aktualnie od c-360 nie cieknie ale swieci sie na mniejszych obrotach na rozgrzanym.
podpiołem zegar, na rozgrzanym-srednio bo orka 4 godziny-ale ciężka temp. wody 95 stopni, po godzinie postoju zmierzyłem miał 2,8 kg/cm2 czyli bara na wiekszych obrotach na mniejszych spadało do 1,8 bara. Dobrze rozgrzany miał na wysokich 2,3 a na małych 1,5.
Jak wam sie to widzi? jeszcze nie wiem co z tymi czujnikami zrobic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? Dzisiaj, 05:13
  •  

#2 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:21

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? jak ja kupiłem czujnik to pisało że ciśnienie zadziałania to 0,5 atm a tolerancja +- 0,5atm czyli możliwe że przy 0 też kontrolka zgaśnie jaja jak berety

#3 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 15:47

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? Jest z tym trochę roboty ale ja miałem w 7745 wstawiony trójnik dzięki czemu miałem i czujnik i zegar.
Jeżeli chodzi o czujniki to dosyć dobre mają w sklepach sieci Tech-Rol, ale nie wiem czy akurat w woj. Lubelskim mają swój oddział.
Co do tego świecenia na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku, to ja bym to po prostu brzydko mówiąc obsrał i nie zawracał sobie tym głowy :D ,
ciągnik nie jest nowy i nie ma co wymagać, poza moim 5211 który ma 1700 mth w każdym takim Zetorze którym pracowałem, a który miał już kilka tysięcy mth kontrolka zawsze się żarzyła na rozgrzanym :D Zatrzeć sie na pewno nie zatrze.

#4 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 15:51

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? maja na pewno jeden jest nie daleko mnie w ŁUKOWIE a jest jeszcze w HRUBIESZOWIE i ZAMOŚCIU :D
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 16:23

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? panowie tylko ze w kazdym sklepie mówią że czujnik od zetora, 60 i mf jest taki sam, troche mi sie w to nie chce wierzyc.
ten czujnik co niby miał byc zetorowski co ciekł, tą dziurkę przez którą wlatywał olej miał większą jak ten od 60, nie mam pojecia i patentu, do mirexu do Lublina nie chce mi sie jechac.

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:48

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? mialem to samo.w starym ''urwala sie ''wsuwka pradu ,zalozylem nowy pojechalem pryskac,wychodze rozkladac lance i patrze a tu olej sika.zakrecilem normalna srube, po opieprzu w sklepie dali mi taki ze do dzisiaj chodzi,niestety nie pamietam producenta.to bylo w mf i na prawde sa takie same.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 20:00

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? Też miałem problem z czujnikiem, w c 360. Miałem dwa nowe i działały poprawnie do pierwszego pełnego rozgrzania silnika, potem działy cię różne cuda - kontrolka gasła powyżej 2000 obr albo żażyła się cały czas itp. Gość w sklepie przekonywał mnie, że mam coś nie tak z ciśnieniem.
W końcu kupiłem czujnik za 12zł od jakiegoś samochodu osobowego (chyba od golfa III 1.6) z gwintem 10x1 na ciśnienie 0,5 bar i po problemie.
A pierwszy raz jak mi to gó.....o wysiadło to już miałem ciągnik ściągać w nocy bo myślałem naprawdę, że coś z pompą a byłem 30km od domu. Producenta tego badziewia powinni zamknąć. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:47

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów? wczoraj robiłem orkę głęboką na okolo 30cm, na 3 skiby bo po górkach, temperatura wody około 90 stopni i kontrolka sie swieciła do 1200 obr później gasła, co najlepsze to na obrotach 1100 mogę orac i nic mu sie nie dzieje, dymka nie puszcza wcale, oleju nie bierze ani deka i odmą nie dmucha, chyba spróbuje z tym czujnikiem od golfa.