janusz14

John Deere 955-pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz14    1

Mam problem a mianowicie pod kabiną jest takie duże koło pasowe na podwójny pasek i chyba napędza przenośnik pochyły na tym kole jest też sprzęgło kłowe,, , i właśnie jest strasznie duży luz tego koła tzn na boki sie chwieje tak o 2-3cm ???? nie wiem czy tak ma być czy wymagana jest naprawa????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Trzeba to naprawić i gdzie tylko możesz przerabiaj na normalne łożyska aby mieć z tym spokój . Ja w swoim 970 to co możliwe przerabiam , bo części oryginalne to straszny wydatek. :wacko:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

przed sezonem sobie robie z miom jaśkiem takie małe naprawy i właśnie zauważyłem że jak jest zbiornik na olej hydrauliczny od niego odchodzą 3 węże jeden idzie do pompy, drugi gdzieś ciągnie się do przodu kombajnu a trzeci jest zaślepiony....... nie wiem właśnie od czego on może być......proszę o poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jest to przewód do spuszczania oleju kolego.A skoro tak go przeglądasz to popatrz na gumy te sit i podsiewacze jak i na stan sit bo lubią pękać na spawach.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ok dzięki sprawdze to a mogłbyś mi jeszcze powiedzieć S-piotr gdzie jest korek do spuszczania oleju silnikowego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W moim niema korka w misce tylko przewód zaślepiony tak na wysokości wariatora . A jeszcze ważne sprawdzenie!!!! zobacz czy młocarnia maże pracować na maxymalnych obrotach tak na 1200-1300 i bo jeśli nie wykręci tych obrotów to pasek do wymiany . W przenośniku pochyłym są trzy drewniane ślizgi od łańcuchów mogą być starte jak i drewniane napinacze od łańcucha zbożowego . :lol:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

kolejne pytanie mam.....od czego jest takie pokrętło z tyłu kombajnu nad tylnią osią .....na podziałce jest jakiś zółw i zając????? regulacja sit ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

to jest pewnie wzmacniacz momentu(a to już chyba wiesz do czego służy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na pewno regulacja obrotów dmuchawy ,gdy kombajn chodzi dopiero tym kręć a zobaczysz efekt .Do owsa dasz na żółwia do pszenicy na zająca .i jeszcze ustaw kąt podmuchu pod sita dwoma klapami, od tego zależy czystość i straty ziarna.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

jak napiąc łańcuch przenośnika pochyłego???? jak mam byc napięty żeby był dobry???aha jak go kupiłem to ten niemiec chyba kosił bobik bo były resztki i wydaje mi się że on obniżył przenośnik slimakowo palcowy???????czy trzeba go podniesc do koszenia pszenicy i spółek ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Tu jest naciąg pochyłego i tu .Ślimaka raczej nie przestawiasz kosisz strączkowe i zboża na jednej nastawie. :P

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ok tylko do jakiego momentu go naciągnąć tak żeby minimalnie wisiał nad dołem przenośnika?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A jeszcze zanim zaczniesz naciągać to sprawdź stan drewnianych prowadnic czy łańcuch już nie wytarł ich , listwy powinny lekko dotykać dolnej blachy. :P


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ok w poniedziałek będe naciągał ten łańcuch a mam jeszcze jedno pytanko......mógłbyś powiedzieć jak trzeba ustawić klapy na pszenicę a jak na mieszankę?????mile widziane zdjęcie....... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na to niema schematu ustawienia ,jest dużo zależności np. pochylenie sita dolnego, górnego otwarcie sit, ilość wiatru na sita ,A ja mam na środkowym wytłoczeniu tak kosze wszystkie zboża. Dzisiaj wykosiłem 1,5ha pszenicy i idę spać . :P


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ale i dolną klapę i górną na środku????bo ja dziś zaczołem pszenicę i miałem bardzo duży problem z ustawieniem wiatru bo bardzo niefajnie mi czyścił tą pszenicę(dużo takich drobnych zanieczyszczeń :) ).......jak masz ustwione otwarcie dolnego a jak górnego sita........aha od czego jest migająca czerwona lampka w kabinie bo po 2 h kombajnowania zaczęła się migać :angry: proszę o pomoc..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Co do czystości ja stosuje taką zasadę że kombajn jest od koszenia a nie od czyszczenia wole mieć trochę zanieczyszczone niż wydmuchane na pole . Co do lampki to która migała pierwsza jest od hamulca ręcznego i od filtra powietrza gdy jest zabity to zaczyna świecić ,druga od ciśnienia oleju w silniku, a zielona od ładowania.A jeszcze rada poszukaj instrukcji koszenia od bizona tam jest opisane jak ustawić sita ,wiatr , to mądra pomoc w ustawieniu kombajnu a wtedy sam rozgryziesz te ustawienia. :):):):)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tony    0

U mnie jest druga czerwona od ładowania a zielona od ciśnienia oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ile mniej więcej będzie kosztował pas napędzający młucarnię oraz motowidła do mojego 955 bo w zimie bede musiał wymienić ....jaki dealer ma najlepsze ceny ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
ile mniej więcej będzie kosztował pas napędzający młucarnię oraz motowidła do mojego 955 bo w zimie bede musiał wymienić ....jaki dealer ma najlepsze ceny ??????

poszukaj Polskich zamienników ja do 970 napęd przenośnika pochyłego znalazłem z stomil-sanok .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

A można dostać do niego orginalne części bez problemu?? Słyszałem pochlebne opinie o tych kombajnach i mnie to ciekawi.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj