pawel123a7

Zapowietrzona hydraulika

Polecane posty

pawel123a7    0

witam mam ursusa 1014 praktycznie to samo co 914 mam problem z układem hydraulicznym mianowicie podnośnik słabo podnosi powoli i nie zawsze chce z siłownika pomocniczego idzie tylko same powietrze, z wyjść hydraulicznych tez idzie powietrze, aha przedni napęd wcale już się niezałancza. pompa jest dobra bo sprawdzałem olej również jest. Może ktoś z was wie jak to odpowietrzyć. Z góry wszystkim dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

paweł pisz tylko w górnym oknie bo się mody czepną :D ,rozkręć delikatnie rurkę (klucz 27) która wychodzi z pompy po lewej stronie ciągnika i odpal traktor jak pójdzie olej to masz odpowietrzony układ tylko upewnij się że masz stan oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel123a7    0

tak robiłem już wcześniej ale to nic mi nie dało, nawet wpadłem na pomysł żeby założyć przewód na wyjście od wywrotu koniec przewodu miałem dosyć wysoko i załączałem wywrot wtedy mi pompował olej i dużo powietrza. a może jest jakaś śrubka którą należy odkręcić żeby odpowietrzyć. Twój pomysł jest dobry sam tak robiłem ale na krótką metę bo dalej jest powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Pompa nie zaciąga oleju albo łapie powietrze z "boku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Święta racja panie zts.Do sprawdzenia oringi na filtrze ssawnym i na tulejce łączącej pompę ze skrzynią pośrednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchar93    0

Witam

Tak jak w tytule mam problem z podnośnikiem co jakiś czas się zapowietrza i muszę odpowietrzać( z lewej strony z tyłu), olej jest max. Gdy wiozę sianokiszonkę albo pług samoczynnie się opuszcza. Prosze o pomoc z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ja mialem taki przypadek, ze mikropompka byla zepsuta (wzmacniacz mam zepsuty a womu nie potrzebuje). I np. latem jak olej byl w miare rzadki to podnosnik podnosil ale troche szarpalo przy podnoszeniu, a zima jak olej byl gesty to musialem ciagnik odpalic i musial troche pochodzic zebz olej sie rozgrzal. Wymienilem mikropompke i jest super. A jakie sa objawy,czy zawsze podnosi, najlepiej to odkrecic srube zaraz za pompa i zobaczyc jaki olej leci, jak tak siwy z babelkami to lewe powietrze gdzies zaciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj