Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share magnezyt

magnezyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 23:45

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Witam. Założyłem nowe łożyska na wał sieczkarni i nie wiem dlaczego ale bardzo sie nagrzewaja juz po chwili pracy. Co to może byc za przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Dzisiaj, 09:23
  •  

#2 Share kacper123

kacper123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 07:41

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni po co zakładałeś dwa takie same tematy? a jeśli chodzi o te łożyska to może po prostu są one felerne.

#3 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 07:51

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Może te łożyska miały być z luzem.... :) Coś mi sie tak kojarzy ale niejestem pewien :) :)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#4 Share magnezyt

magnezyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:50

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Jak to z luzem?

#5 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:21

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni z luzem czyli, gdy nie są nagrzane mają liz za szlach, po nagrzaniu się (w przypadku pracy) luz się traci i wszystko jest OK, ty moze założyłeś bez luzu i materiał sie rozszerza i łożyska sie grzeją w cholerę...
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#6 Share piesyn

piesyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:08

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni 1.Niewłaściwe łożyska.
2.Niedokładny montaż.
3.Czy nie jest uszkodzony wał sieczkarni?
Nie znam innej opcji. POZDRAWIAM.

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:14

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni A jak bardzo się nagrzewają nie możesz ich dotknąć? Tam są samosmarujące jeśli tak to dałeś trochę smaru pod te plastikowe dekielki?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share magnezyt

magnezyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:24

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Nagrzewaja sie tak ze przez 2 sekundy mozna je dotknac dluzej nie bo parzy. te łozyka nie sa samosmarne, jest smarowniczka w obudowie. piotr2691 o jakim luzie ty mowisz? ja nadal nie wiem o jaki luz chodzi...

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 06:56

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni ja wymieniłem w merc75 i po wymianie też się grzały(ale szło je dotknąć), przestały dopiero jak włączyłem sieczkarnię w odwrotną stronę (źle założyłem pasek -przez pomyłkę)pochodził tak może ze 2 minuty zanim zorientowałem sie że są nie takie obroty.Teraz jest zupełnie dobrze i się nie grzeją -spróbuj włączyć obroty w druga stronę może łożyska się "ułożą" i przestaną grzać.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:46

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni sieczkarnia moze się kręcić tylko w jedną stronę tak mi sie wydaje, bo w innym kierunku nie da tego efektu który oczekujemy, będzie wyrzucać słomę, albo się zatka

ten luz to w oryginale jest na łożysku(po wyjściu z fabryki, tak mi się wydaje że powinny takie łożyska tam być), materiały po podgrzaniu ulegają pod wpływem temperatury rozszerzaniu i tutaj w grę wchodzi ten luz który powinien się stracić po nagrzaniu elementów łożysk (zrozumiałe??)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#11 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:09

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Kup sobie łożysko z danym rozmiarem z dopiskim C3.Jak koledzy dobrze zauważyli to jest dodatkowy luz poosiwy.Zdarza sie ze idealnie centrycznie nie pasuja wałek z obudowa i dane łożysko bez luzu poosiowego wprowadzasz w ciezką prace co jest wynikiem nadmiernego sie grzania.Staraj sie kupic remowanej firmy a nie Chiny.Bedziesz mial problem z głowy.

#12 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:49

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni @piotr2691,
To że sieczkarnia powinna sie kręcić w odpowiednią stronę to sie zgodzę tylko że ja po tej pomyłce z założeniem paska skorygowałem swój błąd i założyłem go tak jak powinien być i teraz te łożyska sie nie grzeją (sorry że nie dopisałem w poprzednim poście że po tych 2 min. zmieniłem obroty na dobre )
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#13 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:48

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Jest dokładnie tak jak pszą koledzy wcześniej to łożysko powinno być z tym luzem oznaczonym symbolem C 3.Spodkałem sie jeszcze z innym ozaczeniem tego luzu J 30.
Mi też zdażyło się źle założyć pasek od sieczkarni i w sumie kawałek tak przejechałem ale patrzę w lusterko i widzę że coś nie tak.W Mercatorach to możliwe.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#14 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:49

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Witam ja jak kupiłem kombajn to łożyska grały że hej ale po wymianie na nowe problem się rozwiązał i na razie się nie grzeją ale kupiłem orginał

#15 Share magnezyt

magnezyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:24

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni U mnie byla taka sprawa z tym wałem ze od strony koła pasowego na tym wale siadło łozysko, wał sie nagrzal i skrzywił sie w miejscu miedzy łozyskiem a kolem pasowym. Zawiozłem ten wał do tokarza, tokarz uciął ta skrzywioną cześc, przyspawał pręt i stoczył go dokładni na taki sam wymiar jak ta ucieta koncówka. Załozyłem nowe łozyska i one sie grzeją po kilku minutach mimo ze wał jest tak samo wykonany jak oryginalnie był. I co to moze być???

#16 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:15

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni A może tam powinny być łożyska wahliwe jak w rozrzutniku.

#17 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:26

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni po tym tokarzu nalezalo by ten wal wywarzyc jezeli wal straci wywarzenie to lorzysko po kilku dniach moze byc do wymiany z tymi lozyskami trzeba uwazać u sasiada nagrzalo sie do bialosci i niemalo zjaral claasa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share magnezyt

magnezyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:01

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni Ale jak go wywazyc? I gdzie go wywazyc?