Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie opony do Forterry 105

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 17:39

Jakie opony do Forterry 105 Mam zamiar kupić zetora Forterre 105 tylko mam dylemat czy brać standardowe 14,9 R24 przód 18,4 R38 tył czy może szersze? Proszę użytkowników tych ciągników o opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie opony do Forterry 105 Dzisiaj, 21:59
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 19:34

Jakie opony do Forterry 105 a jakie są opony do wyboru???tylko zamiennik standardu o profil 70???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:05

Jakie opony do Forterry 105 na tył 520/70/38

#4 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:23

Jakie opony do Forterry 105 My wzięliśmy standardowe i dobrze że nie dopłacaliśmy za 520 bo i tak do gniecenia kukurydzy to lepsze są te standardowe bo mają lepszy docisk na 1cm kwadratowy.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:48

Jakie opony do Forterry 105 zalezy do jakich prac bedzie głownie wykorzystywany. Ja uwazam ze jak do tego ciagnika to standard jest ok.
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#6 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 18:09

Jakie opony do Forterry 105 chodzi mi aby dobrać opony aby w polu można było wykorzystać siłę uciągu ,a jednocześnie nie przesadzić z szerokościąopon aby silnik nie zwalniał podczas buksowania kół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 19:49

Jakie opony do Forterry 105 no to przy tej mocy wydaje mi sie ze standard bylby najlepszym rozwiazaniem :D
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#8 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 19:05

Jakie opony do Forterry 105 Ja mam w swojej 10641 z przodu 420 na 24 a tyl 520 na 38 według mnie są to najlepiej dopasowane opony od poczatku je miałem wziąć i tak zrobiłem, i tak twierdził diler poniewarz ciągniki na tym ogómieniu maja najwiekszy uciąg w testach fabrycznych nawet pokazał mi dane na specjalnej makietce i powiedział że robie bardzo dobry wybór biorąc to ogomienie . Ciągnika nie zsuwa w polu tak jak na wązszych (bo na wąższych mam 9540)Z moich obserwacji i jazdy do tej pory mówię że są naprawde super i nie zamienił bym ich na inne . I oczywiscie ciagnik na nich dużo ładniej wygląda :D
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#9 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 07:11

Jakie opony do Forterry 105 zgadza sie @Gago z tym ze nie nalezy zapominac ze ten model na ok 100KM i trzeba sie liczyc z tym ze przy takich oponach jak mowisz bedzie trzeba troche mocy potrzeba na pociagniecie samego siebie. oczywiscie szersze maja swoje niepodwarzalne plusy bo trudniej na takich sie utopic no i oczywiscie ciagnik łądniej wyglada:P moim zdaniem do 105 standard jest ok. z reszta zalezy tez do jakich prac ciagnik ma byc glownie wykorzystywany...

#10 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 14:57

Jakie opony do Forterry 105 No i nalerzy jeszcze dodać że na szerokich nie zakopie się tak szybko jak nacienkich.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#11 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 15:07

Jakie opony do Forterry 105 no przeciez mowie ze latwiej utopi sie na waskich niz na szerszych;] ja bym raczej wybral te węższe. decyzja nalezy do Ciebie;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:56

Jakie opony do Forterry 105 na tył 520 jednak na przód polecałbym coś bardziej wąskiego. sam mam 420 na przodzie, czasami się to przydaje przy turze na miękkim terenie jednak wydaje mi się ze ta szerokość koła mocno ogranicza skręt, wiec jeśli ktoś nie ma tura a same obciążniki to polecam standard ze względu na lepszy promień skrętu który w forterze jest strasznie kiepski, nie mogę zrozumieć dlaczego przednia oś jest tak głęboko cofnięta ku tyłowi, 20 cm do przodu i ciągnik by dużo mniej bujało w transporcie i lepiej by skręcał, dlaczego jedyne co zmienią w forterach to kolor felg światełka i guziczki. niewiele potrzeba zeby ten ciągnik dużo zyskał a od paru ładnych lat nie modernizują go. Mi się trafił straszny egzemplarz a wiem że nie jestem wyjątkiem wiec zetor w forterze musi poprawić jakość, dopracować skrzynie, całkowicie zmienić sprzęgło bo to ceramiczne to porażka, jeszcze kilka detali i będziemy mieli fajny ciągnik za fajne pieniądze, aha i jeszcze silnik mój egzemplarz to istny smok także mam nadzieje ze te 4 zawory na cylinder coś dadzą jeśli chodzi o ekonomike pracy i ta turbo dziura do 1500obr zniknie ale to pewnie wina czegoś innego:) a konkretnie wymogów norm emisji spalin:/